Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (11)


vilma

Recommended Posts

mai fetelor scuze pentru greseala! Dorm din picioare si manic litere...[:D][:D] Era vorba de sana ! Si azi i-am dat un picut de sana si vad ca nu se strimba ! In schimb banana mi-o scuipa cit colo! Acuma ii fac o supica si tare sint curioasa sa vad daca o sa mi-o primeasca! Sper ca pina la sase luni sa se obisnuiasca cu gusturile si sa inceapa sa le si primeasca! Gata v-am lasat! Vreau sa nu afum mincarea![:D] [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, fetelor! Azi i-am dat si eu Emmei mar cu banana, vreo 2 lingurite...A mancat, nu fara sa se strambe un pic...Fetelor, cred ca o sa cumparam si noi piure la borcanele...Acum mai e cum mai e...ca-i dau putin, dau prin razatoare si gata...Dar cand o sa-i dau mai mult? Bag mixerul in functiune, dar pana le tai in bucatele, pana le curat...nu urla asta de foame??? Ca trebuie facute atunci, pe loc... Nu stiu cum sa fac...Si asa mi se pare ca din ce in ce mai mult intru in criza de timp...Si ma streseaza ca nu prea vrea sa manance cu lingurita, nu stie, scuipa afara, scuipa pe mine, insa eu ma ambitionez si-i dau totul cu lingurita! Vreau maine sa-i fac supa, pe care o sa i-o dau tot cu lingurita!!! Noi am cam racit, eu si sotzul meu...Pe mine ma doare gatul si sug vitamina C...Emma nu are nimic...Asta e...Asa e toamna... A propos de criza de timp...Am facut o tocana care mi s-a lipit ca vai de ea![bang] Plangea Emma, du-te si linisteste-o, mai baga-i tzatza'n gura...asa ca...tocana pa locu' 2! A iesit un fel de terci, insa bine ca e buna la gust! Acum vreau sa aspir, o sa-l rog pe sotzul meu sa iasa afara cu Emma, ca se crizeaza cand aude aspiratorul! Si mai demult dormea fara nici o greata cand aspiram! Ce sa va mai zic...Stam tare prost cu banii, Emil a mai bagat ceva bani in Dacia noastra amarata, care a avut de suferit in urma impactului de saptamana trecuta! Nici nu mai mergem in Carrefour in week-end-ul asta...Asta e o nenorocire, intr-adevar![;)] Carrefour-ul asta e un drog pentru noi! Mai e cineva in situatia asta?[:D] [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru primirea calduroasa ! O surpriza foarte placuta ! Vad ca s-a scris foarte mult de cand am lasat ultimul mesaj. Nu stiu cum reusiti voi sa va intalniti asa mult, da' io tare prost stau cu timpul. Am si slabit (in mod normal ma bucur, da' azi parca-s cam slabita)-cred ca am vreo 48-49 kg. Vreau sa va intreb daca ati avut ceva probleme cu parul ? Intreb pentru ca de vreo luna imi cade cumplit de mult si mi s-a rarit vizibil la tample. O prietena de-aici zicea ca-i pe baza hormonala, ceva normal in urma nasterii, da' eu stiu... Parpalak, am inteles ca baietelul tau, Paul, e nascut odata cu Nicolas al nostru. Si ce-i si mai ciudat e ca si tu esti din Brasov. O sa incerc sa te caut pe celalalt forum cu prieteni dintotdeauna poate te prind o data. Ce coincidenta ! Aveam o gramada sa spun ca raspuns la cele spuse de alte mamici, da' am si uitat ce si cui deja. O sa trebuiasca sa revin mai tarziu cred. Io am fost tare fericita ieri ca Nico a mancat supa de rosii cu "basil" (dumnezeu stie care-i echivalentul romanesc ca gatesc doar de cand sunt aici). A mancat o gramada din ea. In general e foarte aventuros cand e vorba de mancare. In schimb nu-i plac mancarurile prea fara gust (gen orez pentru bebelusi). Imi arunca cate-o privire de-aia de catelus lovit sub coada... Altfel, ii place iaurturile de bebelusi mult si fructe, cat mai multe. Cu mancarea pentru Nico, de obicei fac o cantitate mare si apoi o pun in tavi pentru gheata dupa care, normal, in pungulite cu eticheta sa stiu ce sunt. Fac asa incat sa am o varietate suficienta, iar cand i-e foame scot cateva cubulete si le dezghet. Nico s-a mutat de pe burtica pe spate acum doua zile si in rest ar vrea sa se taraie (ii place pe burtica), dar nu prea reuseste sa se miste. Inca nu i-au iesit dintii si roade tot ce-i pica la indemana. In continuu isi roade manutele si de-aia a inceput sa vocifereze tot mai putin. Nu sta sub nici o forma pe spate (cu exceptia schimbatului scutecului cand adora sa fie dezbracat, baiu' e cand il imbraci...), daca se poate sa-l tin in fund ori in picioare toata ziua. Vreau sa va mai intreb ceva, am vazut ca se vorbea de internet prin cablu. Cu ce firma aveti internetul ? Noi facem cu ai mei video chat (acum tot mai rar ca telefonul e enorm) si nu numai ca e problema costului telefonului, dar legatura e atat de proasta de multe ori ca abia ne vad. Plus ca ne limitam la intalniri dupa 10 datorita sistemului de preturi al Telecom-ului. Va pup acum si toate bune la toata lumea. [mamica] Andreea AW
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai dar dati bine inainte cu diversificarea!Bravo voua! Ma bucur cand citesc ca bb vostrii sunt incantati de noile alimente[:D] Noi suntem ceva mai retinuti in privinta diversificarii.Nu de alta dar vrem sa scapam de eczema...Se pare ca suntem codasi.Dar nu-i nimic,o sa va ajungem si noi din urma.[;)] Ieri seara am fost in parc cu copii.L-am pus pe Robi pt. prima data in leagan.Tin sa va spun ca-i place tare mult.Radea in hohote!Voi a-ti incercat? Stiu ca in Ro. sunt niste leagane de prins la tocul de la usa.Am facut eu cadou acum 2 ani unui bebe.L-am luat de la Metro daca mai exista.Tare haios era! Aici nu am cautat dar ma interesez.Dana,parpalak,ati vazut pe undeva? Cum faceti voi supica pt. bebe? ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andremar,am uitat sa-ti raspund... deci, eu am avut probleme serioase si cu cazutul parului si cu slabitul.Tratamente pt. par am incercat n.De la sampoane,la frectii pana la vitamine si nimic...intr-un final am rezolvat-o cu "chel.stop" primit din Ro.Vreau sa-ti spun ca dupa 2 luni de tratament nu-mi pica nici macar un fir de par.Asta se intampla inainte sa raman insarcinata cu Robert.Acum am din nou probleme.Nu ca-mi cade un fir ,doua!Cate un smoc...mi-e si frica sa ma pieptan uneori[bang].La baie nu-ti spun cat par arunc la canal! Am inecput din nou cu acest"chel.stop" dar de 2 sapt.Astept sa vad daca si de data asta voi avea succes. Cu slabitul...dupa ce am nascut-o pe Maia am slabit la 2 ani.Dupa Robi in 2 luni.Asa ca naiba stie cum vine asta... ange,mamica de 2 ori http://community.webshots.com/user/maiaioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt si eu printre codasii la diversificare. Elena mananca foarte rar altceva decat laptic, si atunci in cantitati foarte mici. Parul imi cade si mie, dar nu foarte tare,iar de slabit nici gand, ba chiar din contra. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Tocmai l-am dus pe Nico sa-l schimb inainte de culcare, i-am facut un masaj si cum l-am dezbracat (ce-i mai place lui dezbracat !), am inceput sa-i pup degetelele de la picioare. Ca de obicei. Pana acum m-a tot urmarit ce fac cu ele si radea, dar acuma s-a tot chinuit la nesfarsit sa le duca si el la gurita. Fara succes. Deocamdata. Imi place ca orice-ar fi nu se lasa. Acuma doarme beton. Nici nu-i de mirare la cat se agita toata ziua. Cat am avut video chat cu ai mei, a vorbit si el cu ei si in continuu s-a fatait ca am transpirat luptandu-ma cu el...[:p] Va pup,[:X] Andreea AW
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andremar, bine ai venit printre noi. Iti doresc sa-ti ramana flacaul tot asa de papacios si cumintel. Din nefericire, in cazul meu e chiar prea putin spus ca imi cade parul. De vreo 2 luni incoace s-a injumatatit. Coafeza mea ma incurajeaza ca cica am plin de puf la radacina, deci se regenereaza, dar eu stiu doar ca imi cade groaznic si elasticul care il invarteam la coada de 2 ori greu acu imi aluneca jos invartit de 3 ori; cat despre scurgerea de la cada... de-a dreptul se infunda. Asta e motivul petru care, desi parul meu se ingrasa foarte repede, am ajuns sa stau mai mult de o saptamana nespalata pe cap...mi-e groaza. Dar oare cu ce ti-am gresit, Andreea, de ma lovesti in toate punctele slabe? Tu esti slaba si te plangi? Eu aveam inainte 55kg si acu am 65kg, cred ca nu ti-e greu sa-ti imaginezi ca nu am cu ce sa ma imbrac si ma incapatanez de 5 luni sa nu-mi cumpar marimea asta ca eu o sa slabesc acusi. S-ar putea de luni sa merg la sala si poate asa mai dau ceva jos. Hai ca va pup dragele mele ca-mi pica ochii-n gura de somn. Lumi si [copil]Denisa http://community.webshots.com/user/lumiy si http://community.webshots.com/user/denisadinescu(poze noi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am probleme cu parul dar acum parca este ceva mai bine am inceput sa iau PRENATALE si CALCIU pastile zilnic si am inceput sa ma spal cu un sampon numit KLORANE (este cu quinina si vitamina B) Pe site aici mi-a zis cineva de samponul asta si la mine are oarece efect (nu l-am gasit in Canada la nici un magazin dar se poate comanda pe internet). Ange in legatura cu leaganele de copii se gasesc la Canadian Tire. Iar in legatura cu supa bien a intrebat Ange cum faceti voi supa ca am vrut sa fac si eu astazi si am fiert un morcov cu conopida dar apa rezultata era imposibil sa i-o dau nu avea nici un gust asa ca i-am pus o lingurita de piure de morcov din borcanele sa aiba oarece culoare si gust. Voi cum o faceti? Va pupici Dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...