Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (11)


vilma

Recommended Posts

Lumi scrie adresa corecta ca sa VOTAM!!! Fetelor care alaptati vreu sa va pun si eu intrebare ...Beti cafea? Ca tare as vrea si eu sa beau una la doua zile dar imi este teama sa nu-i fac rau gilmei mele!Noaptea ma trezeste din doua -trei ore ca sa manince! Ziua in schimb maninca la patru ore! Intindem si noi minutele cind sintem cerute in brate si ne bucuram ! Am inceput sa o pun si eu pe olita si exersam ...)))) In Constanta e o vreme urita tare! Ploua , bate vintul si parca vad ca astazi nu o sa putem iesi afara! Dar cred ca o sa o plimb cu masina.. O sa las un geam intredeschis sa intre aerul curat si astfel o sa-i fac plimbarea! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lumy, pai am pus mai sus adresa corecta ( http://www.babiesonline.com/babycontest/votedo.asp pag.7 Denisa Cristina Dinescu ) Eu, pe vremea cand alaptam, beam cafea ca de obicei. Trageam de o cana mare (250 ml) toata ziua si beam si pepsi. Mi-am facut si eu autocritica la un moment dat, desi la Deni nu vedeam nici o reactie nasoala, si am zis: bah, gata ca deja exagerez cu cofeina. Am rezistat 3 zile fara, de proba si... (cf Legilor lui Murffy(sigur nu am scris bine)) a fost multa mai agitata, nu mi-a dormit s.a. Sunt convinsa ca nu lipsa cofeinei la mine a agitat-o dar asa a fost sa fie. Si de atunci am baut fara procese de constiinta. De fapt, eu nici de fumat nu m-am lasat. Asa ca... si multumesc lui Dumnezeu ca Denisa e sanatoasa tun, n-am treaba cu ea. Sfatul meu e sa testezi tu singura. Pupici, Lumi si [copil]Denisa http://community.webshots.com/user/lumiy si http://community.webshots.com/user/denisadinescu(poze noi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumy,eu am baut cafea, n-am mai rezistat si nu s-a intamplat nimic, vreau sa spun ca Ioana nu s-a comportat altfel decat de obicei. E drept, nu am baut mai mult de o jumatate de ceasca pentru inceput. Mi-a priit, la oboseala acumulata,asa incat mai beau si acum cate o gura, doua, trei, la nevoie. Nimic din ceea ce am mancat sau am baut nu i-a daunat in vreun fel, dar nici n-am exagerat. Regret ca vremea e atat de urata, simtim lipsa plimbarilor prin parc si a intalnirilor cu Francesca cea vioaie. Ali.V.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu beau acum de aia fara cofeina da doar asa ca sa nu zic ca nu beau. Am deja un an si ceva de cand nu am mai baut cafea si inainte bagam la greu. M-am dezobisnuit. Cola am baut sa zic de vreo doua ori. Nici pe al meu nu l-a afectat nimic din ce am mancat sau am baut eu pana acum. Da acum cred ca daca as bea cafea mi-ar fi mie rau dupa atata pauza. In schimb cate o tigara...tot mai trag. Si ce bine era cand reusisem sa le las...Da ce buna e acum [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sa stii ca am votat si cu punctul ala in plus de la sfirsit, pe care l-am luat jos cu mina :) Somn-somn, da' nu cind vine vorba de internet! :) (Bine macar ca tin minte c-am votat, ca sa nu votez de doua ori pe zi, ca sa nu se anuleze votul). Aalina, mercic de lamurirea fetelor in timp ce eu dormeam somnuri dulci (da' nu prea lungi).. :) Si eu beau decofeinizata, dar am scapat si la d-aia cu cofeina vreo 3 zile la rind, de care m-am lasat, Paul n-avea nimic, insa eu nu mai dormeam de nici o culoare.. A, si si Paul doarme pe burtica de cele mai multe ori. Cind iesim afara doarme pe spate in carucior. Ba odata atita se foia ca l-am pus pe burtica in carucior si-a fost tare nedumerit ca nu se mai vedea nimica :) Si dupa numarul regulamentar de flotari tot a adormit in cele din urma.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care aveti Internet princablu, spuneti-mi si mie, cat vorbiti de 9 $? Ma gandeam ca n-ar fi prea scump, ar fi chiar comparabil cu cat dau la telefon pe internet si in plus as avea telefonul liber. Si din reclamele lor am inteles si ca ar fi mai rapid. Asa este? Eu am incercat cu Elena toate tipurile de tetine, in speranta ca gasesc una cu care sa-i placa sa bea sucul de fructe si supica. N-am reusit, se pare ca nu din cauza tetinei nu-i plac, fiindca laptele cu cereale il bea fara probleme. In scihmb am facut-o sa-i fie frica sa mai bage biberonul in gurita. Astazi a trebuit sa insist destul de mult ca sa manance, ca nu mai vroia sa deschida gura cand simtea tetina. Elena nu prea face "flotari" daca o pun pe burta, in schimb se impinge in maini, in cap si in varful picioarelor pana ajunge la marginea patului. Ieri era foarte haioasa ca balansa fundul inainte si inapoi de ziceai ca mai are putin si pleaca in patru labe. In fundulet nu prea sta. Ori vine in nas(am incercat sa-i pun o perna pe picioare, dar o impinge imediat), ori se impinge in picioare si ridica burta, asa ca o iau in brate sa stea in pozitie verticala, ca asa ii place cel mai mult. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, voi mai cititi pe la bebei de aprilie? Le-ati luat jucarii educative de gen galetusa cu mingi? Eu i-am mai luat doua carti de cirpa, una in forma de broasca testoasa, care mai si scirtiie, zornaie sau suna din diverse picioare, iar inauntru are tot felul de animale marine care se scot (prinse cu scai) sau sint prinse cu elastic. Si inca una care are pe coperta un catel de plus cu un os in bot si cind ii tragi osul, catelul latra.. Dar am impresia ca astea sint pentru cind o fi mai mare, ca acuma nu prea par sa-l intereseze. I-am luat si niste cuburi de burete, care se si desfac ca o carte, dar astea nu-l intereseza deloc ca nu scot zgomote. Favorita ramine o jucarica muzicala pe care ieri a snopit-o in batai :) Da' si mie mi-a facut creierul varza, ca acuma ma trezesc ca fredonez din melodiile alea.. Ba mai are si 3 butoane colorate (A, B si C) pe care le apasa incontinuu.. de stau sa ma gindesc ca poate si el s-o fi saturat de melodiile alea si vrea si el sa auda cum se zice la A, B si C.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu. Am si eu unu' mic de 4 1/2 luni (nascut pe 20 mai). Momentan ii ies si lui dintii, plange bietu' de el cam in fiecare seara. Folosim un gel si cand e chiar rau ii dam Calpol. E micut, inca incape in hainute de 0-3 luni, da' foarte puternic. Merge tinut de subsuoara, mai cade in genunchi la al 2-3-lea pas. Sta in fundulet, dar cade in parti daca nu-l tii. Ii place sa manance solide si cand mancam ne pironeste cu privirea si-i curg balutele suvoi. Iti sta mancarea-n gat, nu altceva ! Ii place tare mult banana, iaurtul de capsuni, marul si para coapte. Ieri i-am dat piept de pui cu legume de care n-a fost prea impresionat, dar in final a mancat destul din el. Azi am incercat supita de pui (nu e lesinat dupa ea). Altele ce i-am mai dat si i-o placut o fost mar, para, piersica coapte cu scortisoara, apoi pepene galben cu strugure, conopida, brocoli si morcov, etc. [:D] Andreea AW
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi Andremar! Sa-ti traiasca puiutul! Adita la mine internetul sta deschis de dimineta pina seara la culcare! Vorbesc pe chat ori de cite ori se iveste vreo ocazie trimit mesaje mai descarc si cite ceva dar nu am asa mult timp cit mi-as dori! viteza este foarte mare si efectiv e mult mai bine decit inainte cind ma conectam cu dial-up! Danv si mie imi pare rau ca nu avem vreme buna sa ne mai intilnim prin parc! Dar vor veni si zile mai bune! Multam fetelor pentru sfaturile date in legatura cu cafeaua ! Miine o sa beau si eu o jumatate de cescuta! Sa vad daca apar schimbari! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...