Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (11)


vilma

Recommended Posts

Bun venit Andreea. Puiul tau e nascut o data cu Paul a lui Parpalak. Sa ne zici cum il cheama. Adita si eu am internet prin cablu si viteza e buna. Ulima pasiune a lui Dori in materie de stat pe burta e sa se legene pe genunchi si maini inainte si inapoi. Toate bune da cand face asta in patut da inevitabil in zabrele. Si repeta faza de parca m-ar durea pe mine. Io citesc la bb de aprilie si am vazut faza cu galetusa si mingile. Si cand i-am zis sotului meu a zis ca probabil pana la un an tre sa stie si sa trimita mailuri, nu? Dorian a ramas in continuare pasionat de o jucarie colorata care are diferite cuburi fiecare facand altceva. Si un glob muzical cu un fel de carusel in interior. Restul nu prea il pasioneaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit Andreea! Restul, doamnelor, eu ma declar invinsa! O sa plec intr-o noapte de acasa si alta nu. desi vad ca se mai intampla si la alte case sa doreasca d-soarele si d-sorii mancare noaptea din 3 in 3, de parca am fi bebelusi:))) Eu cred ca mai bine nu m-as mai culca, ca tot pe acolo e. Parpalak, felicitari ca sunteti pe prima pagina, si ne-ati intrecut la capitolul par. Eu credeam ca al meu are ogramada, si in pozele celelate Paul nu era asa "dotat" ca in poza asta:) Cred ca iti e tare bine fara chica de spalat. Eu nu pot sa-l tund ca nu vrea nici tati nici nana. Hai la o discutie pe chat, D (cea somnoroasa) si C (ca nou, de parca n-ar fi facut nik)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu jucariile educative eu nu citesc pe la bb de aprilie dar simbata am petrecut mai toata ziua in Sears unde ne lasa sa ne jucam cu jucariile sa-l vedem cum reactioneaza la diverse jucarii de diverse virste si nu prea este interesat deloc de nici o jucarie apasa 1-2 pe butoane si se plictiseste de aceea nici nu prea i-am cumparat decit un volan de masina care daca apesi pe divere butoane cinta diferite melodii Ii place foarte mult sa se joace sa scoata niste pixuri dintr-un fel de galetusa dar trebuie sa stau linga el sa nu si le bage in ochi. El este foarte receptiv la CD-uri de bebelusi de aceea cit stam acasa i le pun in continu si casete cu desene dar nu prea il las la tv mult desi el s-ar tot uita. Si desi i-am cumparat destul de multe cd-uri problema este ca m-am plictisit eu de ele asa ca am inceput sa imprumutam si de la biblioteca. Cu jucarii m-am decis sa nu-i mai cumpar decit daca vad ca-l intereseaza. Va pupici Dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita, nici nu se compara!! Am avut si Dial-up mai demult, insa era groaznic! Nu puteam sa intru cand vroiam, cand intram eram data afara cand ma asteptam mai putin, mergea si greu...Era si scump....iar dupa zece seara intram groaznic de greu...De cand avem cablu e super! E mult mai rapid, nu costa mult...Mai mult costa la telefon...Stau cat vreau...Si 500 mega inseamna mult, daca nu te apuci sa downloadezi filme sau cine stie ce...Cand au venit sa ni-l instaleze am platit 2 milioane si un pic, tin minte...In rest, doar 9 $ pe luna + TVA...Uite, chiar azi am fost sa platesc Internetul...350.ooo lei...Ce zici? Nu merita? Azi a fost urat afara, insa am iesit si am dormit tare bine in carucior! A inceput sa planga urat cand o imbrac, de cand pun pe ea mai multe toale...Inainte era chiar cumintica... Maine o sa incerc si supica...Desi sunt sceptica... Ma duc acum la bb de aprilie sa citesc despre jucarii educative! Pup! Ah, Lumi, ti-am citit patania! Groaznic! Mi s-a intamplat si mie ceva asemanator mai demult, insa nu chiar asa...Si tot urlam p'aici! Se pot intampla accidente urate asa! Da, fetelor, am citit si eu intr-o carte ca foarte indicate sunt acum jucariile gen mingiute, cuburi...Mai ales cuburi, cica... [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor nu mai razbesc sa va citesc...scriitoare trebuia sa va faceti in frunte cu Parpalak (felicitari pentru prima pagina!!!!!!!) In rest ce sa va zic incep sa intru la banuieli ca al meu nu e asa nazdravan...nu se intoarce de pe o parte pe alta, sta in fundulet numai sprijinit si in rest sta pe spate pe perna cuminte daca asa il pui si se joaca cu manutele sau cu vreo jucarie care suna. Oare e suficient la varsta lui? Nu se deplaseaza perin pat iar daca il pun pe burta dupa 5 min. urla ca nu-i place. Cam cu asta ne laudam noi. Si acum o reteta cu banane: BANANE CU LAMIIE (incepind de la 5 luni) 1-2 banane citeva picaturi de lamiie Dati drumul bananelor in apa fiarta. Lasati-le sa fiarba 5 minute. Amestecati cu citeva picaturi de lamiie... un deliciu Sper sa va placa! NOi o sa o experientam un pic mai incolo! Va pup! Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor. pentru ca nu am mai intrat ieri si desi au trecut 4 pagini de cand am mai scris, tin sa-mi cer scuze pentru repetitie, ce sa-i faci, m-am sclerozat, trebuie sa ma intelegeti si pe mine ca sunt batrana, nu ca voi. Si tot mai din urma: unde gasesc si eu un jumper in romania? A vazut cineva, stie cineva? Ce-ar fi sa pun o intrebare la Bazar, poate vinde cineva. Daca nu si nu, poate gasesc vre-o posibilitate sa-mi trimita si mie cineva jumperul ala de la Sears daca nu ma duce cu posta la un pret nerational. In rest suntem ff bine, radem mult, stam numai pe burtica, o mai pun in fundulet inconjurata de perne cu cateva jucarii in fata, dar trebuie sa stau sa i le adun mereu ca le imprastie. Mananca orice ii dau, chiar daca la inceput se stramba putin pana la urma casca gurita si ma mai trage si de mana cu lingurita. Se pare ca ni se intampla tuturor sa ardem supica, eu am patit-o si am mers pe burta sa nu ma fac de ras, dar vad ca nu e o rusine. Nu am stricat si ibricul, dar nu am mai folosit legumele ca zeama care s-a facut dupa ce am mai pus apa era cam colorata si mi-a fost teama sa dau la bb. va pup si sar pe chat. Dana http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cu ce va inveliti noaptea bebelusii? Eu pana azi nu am invelit-o, o imbracam mai gros, insa in noaptea asta am bagat-o intr-un sac de dormit, pana la subrat...Ma gandesc totusi ca e cam cald...Sacul e ca o plapumioara, e gros...Pe dedesupt nu are decat o camasuta si un pantalon (si body)...Ma gandesc sa nu-i fie totusi cald, cu toate ca si noi ne invelim cu plapuma...In casa sunt 21 de grade jumate...E destul de racoare...O sa vedem cum doarme... Fetelor, cand ii pipai gingiile simt si eu ceva tare dedesupt...Si vad ca are tendinta sa-mi roada degetul...Hm! Alycia, deci banana se fierbe 5 minute si apoi se piseaza cu suc de lamaie? O sa incercam... Fetelor, cred ca e pe cale sa se intample o minune!!!!! [zana] Pentru prima oara de cand am adus-o de la maternitate, repet, pentru prima oara, Emma adoarme singura!!!!!!!![bis] Fara sa o tin in brate!! I-o placea in sac, cine stie??[:D] De vreo 10 minute nu mai zice nimic, sta tare linistita in patut si...isi suge degetul cu ochii inchisi!! Adica am scapat de un rau si am dat peste alt rau!! Acum nu o sa mai adoarma daca nu-si suge degetul!! Am observat chestia asta de mai multe ori...Cand isi suge degetul, se linisteste si adoarme...Am incercat de mai multe ori sa-i bag suzeta, suge la ea ce suge, apoi o scapa...I-o bag iar, iar o scapa! Tot asa, pana se trezeste si maraie...Asa ca acum o las sa-si suga degetul si vin sa celebrez impreuna cu voi prima noapte in care Emma mea nu adoarme in brate!!!![cheers][cheers][cheers] Fetelor, a adormit!!!!!!!! Nu-mi vine sa cred!!!!!!!!! Emma mea a adormit singura!!!!!!!!!!!!!![bis][bis][bis] [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...