Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vreti sa facem REVELIONUL... in Alpi ? :D


Recommended Posts

Vine revelioooonul! Cine vrea sa facem revelionul undeva [...] la munte cu copil-catel-[porc]? Locurile foarte bune se dau din august acum mai sunt locurile... bune.[^] Noi am fost anul trecut in Austria si tare mult ne-a placut. Am fost 3 familii intamplator toate cu copiii sub 1 an. Am platit 90euro/zi/cabana/doar cazarea si asta impartit la 3 familii. "Cabana" costa din : 3 dormitoare, camera de zi cu TV -video-combina muzicala, baie nu mai zic, bucatarie. Cu mancarea ne-am descurcat singuri. Eu i-am dat deja sarcina [:)]la al meu sot sa se ocupe de cautari si sapaturi pe Net. Trebuie sa ne miscam repede ca sa facem o pre-rezevare undeva.... Astept un semn pe e-mail sau un mesaj pe PM.[tel] Vorbim [;)] Adela & [biz]Julia (1 an si 3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Adela, Sigur ca vrem! Eu am o mare mare problema,tocmai mi-am comandat un nou pasaport(cel vechi expira azi)in 22 sept si trebuie sa il primesc in 3 luni-22 decembrie-si tare nu m-as increde in punctualitatea celor de la consulatul romanesc [;)]. Noi ne dorim foarte foarte mult sa mergem la Venetia,dupa minunatul concediu de anul asta din Italia vrem sa ne intoarcem cit mai des acolo [bis][bis]. Pupici muuulti de la noi, Alina&co
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adeluta, cu bb de 2-3 sapt. ne primiti?:))) tare as vrea sa venim, zau de nu... Oare daca mama mea nu are viza de Elvetia dar vine cu noi, ii face cineva probleme? pare un vis frumoooosss.... ce bleaga sunt! acuma am vazut ca e vorba de Austria! aici nu ne trebe vizaaaa, tralalalalala!!! Cristina, mamica cu burtica[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, cred ca Revelionul de anul trecut a fost in Austria...Daca mai e si anul acesta vin si eu ..dar singurica(plus bebe burtica)-sotul lucreaza [bang] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti la Bad Reichenhall!! E la poalele Alpilor,la 5 km de Salzburg.E un loc excelent de facut concedii de iarna cu copil,bunici,etc. Noi am stat la un apartament de vacanta f dragut,pe la balconul nostru urca telefericul. Daca ne hotarim,ar trebui rapid sa rezervam ceva,locurile cele mai bune sunt date din august-septembrie. [pup]Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow ma bucur ca ati raspuns.[bis] Mie imi place si Venetia si Bad Reichenhall [disco]....noi venim. Alina ai cumva un link-ceva sa vedem? (trimite-l pe PM). Sotul meu a gasit ceva oferta tentanta la Tirol (Austia). Diseara cand vine acasa pot sa va dau amanunte (DACA VRETI desigur!) Trebuie sa ne miscam repede. O rezervare nu ne costa nik! Tina io te primesc si in Elvetia [:D] dar pe rand bitte.... Hi hi Adela & [biz]Julia (1 an si 3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bad Reichenhall e super!! E aproape si se ajunge repede, venim si cu bb si cu bunica-bona dupa noi! Ce sa mai zic ca noi vrem sa venim, unde mergeti puneti-ne si pe noi la socoteala, numai ca "ne rezervam drepturile de anulare a rezervarii":))) in caz de ... situatie mai deosebita (Doamne fereste!) In principiu: I'm IN!!!! 3 adulti si 2 bebei. Mamaicaaa, ce famelie mare am!:))) da' 2 cam. ne ajung, sau 1 apart., sau cum o fi. Uraaa!!!!! Adeluto, ai un pupic de la burtoasa pt initiativa!!![pup][pup] Cristina, mamica cu burtica[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu dau ce-am gasit referitor la Bad Reichenhall: http://www.railtours.at/reichenhall.htm http://www.bikerwelt.at/touren/sbg_01tour.htm http://www.urlaub-anbieter.com/hansi.htm (asta-mi place) http://salzburg.nethotels.com/nethotels/deutsch/hotels/gerl (si asta e avantajos) Cine ce-a mai gasit?? 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...