Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vreti sa facem REVELIONUL... in Alpi ? :D


Recommended Posts

Fetili haideti sa ne hotaram (cine vine si cate camere vrem) pana.... (azi e miercuri!) vineri. E bine?![8D] Sau e prea redepe? O rezervare nu ne costa nik... si o rugam pe Alina sa sune ca ea a mai fost. [flo] Vorbesc si eu cu al meu sot si va comunic maine ce si cum![^] [cheers][*][aho] Adela & [biz]Julia (1 an si 3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi am vrea sa mergem, se pare ca la hotelul asta la care a fost Alina "ar fi bine" sa stai min. 4 nopti. Nu-mi dau seama daca e mult sau putin dar eu zic ca macar 4 nopti ar trebui sa stam, nu? Rezervare, deci, facem pt un apart. cu 2 cam. , fam. Tache rasp. la apel. Tb sa intrebam: se face ceva in noaptea de rev.? Si cat costa efectiv pt ca in lista sunt date niste marje, nu preturi fixe. 4 nopti ar insemna: 30 si 31 dec., 1 si 2 ian, plecarea pe 3 ian. Hai, cine mai vine? Cristina, mamica cu burtica[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit si eu cu sotul si hotarat-am sa mergem.Desigur,mai trebuie sa intrebam si bunicii care vor fi cu noi de sarbatori. Poate ar fi bine pina luni sa stabilim ,in linii mari,cine merge. Luni voi suna la hotel si incerc sa rezerv. Cristina,hotelul asta are bar si restaurant.Cred ca nu e o problema sa organizam acolo o petrecere de Revelion[alcool][berica][papica].O sa intreb. Adela,am notat,iti scriu un PM. [pup]Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vai fetelor, ce pofta mi-ati facut...Tare as vrea sa vin si eu cu sotiorul, sa ne cunoastem. I-am povestit ce se intampla pe forumul asta si cum trilaterala vorbitoare de germana vrea sa faca Silvesterul in Austria...Ce m-a surprins, ca a ciulit o ureche. Nu-i semn rau pentru mine, dar trebuie batut fierul. Plus ca trebuie vazut si cum lucreaza sotul meu. Din cate am citit, pana la urma a ramas Bad Reichenhall. Am si eu o intrebare, ar mai fi soti austrieci, elvetieni, germani...? Si inca una, schiaza cineva? Care este perioada finala? Merci. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:
Originally posted by alinah
Vai fetelor, ce pofta mi-ati facut...Tare as vrea sa vin si eu cu sotiorul, sa ne cunoastem. I-am povestit ce se intampla pe forumul asta si cum trilaterala vorbitoare de germana vrea sa faca Silvesterul in Austria...Ce m-a surprins, ca a ciulit o ureche. Nu-i semn rau pentru mine, dar trebuie batut fierul. Plus ca trebuie vazut si cum lucreaza sotul meu. Din cate am citit, pana la urma a ramas Bad Reichenhall. Am si eu o intrebare, ar mai fi soti austrieci, elvetieni, germani...? Si inca una, schiaza cineva? Care este perioada finala? Merci. Alina
Alina sa-ti raspund. [:D] Sotul meu e roman dar stie limba germana (daca asta era problema [:o)]...) In ceea ce priveste skiatul: hm... skiem noi asa putin dar acum vrem sanius fiindca avem bebe si ne-am zis noi ca nu-i cazul de aventuri cu skiul.[:D] Si acum vestea e ca n-am rezervat inca nimic la Bad Reichenhall (am inteles ca fetele nu mai pot veni). Intre timp am vorbit si cu Milena (milenadinu de pe forum [hia]) si ne-am reorientat aici in Elvetia. [*] Adela-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:(][:(][:(][:(] Da, al meu nu stie deloc romana, decat cateva cuvinte si stiu ca daca n-are barbati voinici si dornici de dicutii, se plictiseste...am intrebat de soti bastinasi..ca sa nu se simta el strain printre atatia romani, se simta si el "ca acasa". Imi pare rau ca a cazut treaba [:(] l-as fi tras de urechi mai tare [:)] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...