Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

intrebare - rugaminte pt. fetele din statele arabe


Recommended Posts

Dragele mele, tot la voi vin cu rugaminti. sa va prezint situatia: am una bucata prietena romanca, lucreaza in Dubai. Vrea sa se casatoreasca cu un cetatean libanez. Dar are informatii contradictorii despre ce acte ii trebuie. Cele care ati trecut recent prin asa ceva, ma puteti indruma - ce acte, ce autorizari, in ce limba, ce taxe? Ca tare as vrea sa o ajut si nu stiu cum. Va multumesc. Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 2 weeks later...
Buna Eleni Sunt Roxana cred ca stiu despre cine este vorba sunt casatorita in Ajman U.A.E si daca cumva fac vreo confuzie te rog intreaba pe prietena ta ...ce casatorie vrea sa faca la ambasada sau pe cea musulmana .In functie de raspunsul tau am sa ma interesez . Daca este una si aceeasi persoana care m-a sunat acum o saptamana cred ca deja s-a interesat . Va pupici si sa auzim de bine Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Am si eu o rugaminte pentru fetele care traiesc si/sau sunt casatorite cu cetateni din UAE sau Iordania, sa-mi dea cteva informatii referitoare la ce ar fi bine sa fac, ce informatii sa solicit si unde anume legat de legislatia cu privire la familie (shari'a), cea civila in general? Am un prieten iordanian, care traieste in Abu Dhabi in prezent si care doreste sa ne casatorim. Eu sunt oarecum reticenta, datorita faptului ca sunt o fire destul de independenta, emancipata si probabil m-as adapta destul de greu unor restrictii impuse femeilor intr-o tara musulmana. Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...