Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Avetzi mereu kef de gatit?


Recommended Posts

Fetelor eu asa am cateodata niste stari de nu-mi vine sa fac nimik,iar de gatit mancare ce sa mai vb.De multe ori nici nu mai stiu ce sa mai gatesc .Ave-tzi si voi momente din astea ??Cum iesi-tzi din starile astea?? Eryka & sufletzelul din burtica ---„[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
simplu,stand pe forum!!![bis][cheers][flo][vom]si sotul la bucatarie[zz][zz] si cand nu are cine,ca sa-mi vina cheful ma duc la forumul specific bucataiei si citesc pana nu mai pot de pofta si ma duc si incropesc si eu ceva,ce-i mai rapid si mai ieftin pe aocolo si gata..mie cel putin cand vad forumul ala(de aia nu-l accesez nici prea des)imi vine o pofat de mancare si cand vaz ce mancaruri pe acolo mamama[yami]sef m-as face numa sa am cele necesare[pofta][pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt norocoasa,atunci cand vine week-wnd-ul nu intru in bucatarie caci gateste sotul,el pune muraturi,face suc de rosii si e tare priceput,ce pacat ca are servici,caci altfel ar fii toata ziua consemnat la cratita. Cand m-a luat nu stiam sa gatesc nimic si m-a invatat el,iar daca ceva nu reuseste face el. Si cu cei mici se descurca destul de bine pentru un barbat,asa ca mai plec si eu de-acasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am niciodata chef de gatit! Urasc sa stau la bucatarie!![bang] Nici nu prea stiu sa gatesc, ca sa va spun adevarul...Daca n-ar fi fost sotzu' meu, nici ca gateam...Ca, in ceea ce ma priveste, nu tin neaparat sa mananc mancare gatita...As face orice alta treaba in casa cu placere, numai sa nu gatesc!!!!!!!!!![bang] [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pina sa nasc,mi s-a mai intimplat sa am zile in care din cauza caldurii sa nu-mi vina sa fac nik inafara de a ma balaci cu picioarele in mare sau pur shi simplu sa ma holbez la filme dar acum imi este asha ciuda ca nu pot gati...[bang] Nu numai ca mi-e dor de mincarea romaneasca dar n-am mai vazut de multa vreme acea expresie fericita ce o vedeam pe fatza sotzului,cind venea de pe cimp shi simtzea inca din curte mirosuri de ACASA [RO] Pina nu se muta socrii cu pisicile lor murdare,nu o pot lasa pe Naomi pe jos la parter shi nici in scaunelele ei nu mai sta mai mult de 30 de minute,timp care nu-mi ajunge nici macar pentru o supa [:(] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine e destul de usor: nici eu si nici el nu suntem mari gurmanzi. Ce-o fi, comestibil sa fie[:D]. De aceea la noi in casa se mananca mai multe semipreparate(si nici alea cu procesul de pregatire prea complicat si sa dureze mai mult de 3 minute[:)]) De cele mai multe ori iesim sa mancam pe undeva(astia de la Joyfull-un fel de restaurant familial-ar fi cazul sa ne faca reduceri serioase ca toata ziua mergem pe acolo[:I]) Rar(si cand spun rar ma gandesc la 2-3 luni pe putin) ma apuca fitzele culinare si atunci intru in bucatarie si gatesc ceva, in general specifice bucatarii romanesti: ciorba de vacutza sau cu perisoare, ardei umpluti sau sarmalutze cu mamaligutza si peste toate mai asortez si o sticla de Cotnari adusa de acasa si pastrata pt evenimente de genul asta[:p]. Atunci barbate-meu e in extaz si ma declara bucatareasa anului.[il] Ce imi place e ca dupa mese de genul asta mergem in dormitor si cu aburii vinului in cap[:I] incepem sa ne facem planuri de calatorie prin lumea larga, frunzarim brosuri de la agentiile de voiaj si chiar ca devine o seara fantastica[:)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avem o gramada de chestii congelate, le pui direct in cratita si in cinci minute sint calde si gata de pus pe masa.Iar cind nu am chef de nici unele,face barbatu-meu clatite!!!Ii zic ca nu face nimeni clatite mai bune ca ale lui,si de mindru ce este imi face pe plac!Nu ca nu ar fi bune clatitele lui!!! Imi place sa gatesc,dar citeodata ma apuca o stare din aia blegoasa iar atunci nu am chef de nimic! Traiasca semipreparatele!!!! Pupici Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place sa gatesc..dar am zile cand pur si simplu nu am chef..nu vreau..si gatesc ptr pretentiosi..si nu vor orice..ehhh..e cu cantec..dar...daca am chef...fac..daca nu...mezeluri..m'c..etc..fast food in general..dar de regula..gatesc cand n-am inspiratie..dau tel si trag lumea de limba cu ce a mai gatit..[:D] MirelaV
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place foarte mult sa gatesc.Dintre indeletnicirile casnice, gatitul e activitatea pe care o fac cu cea mai are placere.Cu toate astea, nu gatesc decat in week-end din motive de...Teodora (1 an si 8 luni) care nu ma lasa sa gatesc in liniste.In timpul saptamnii gatesc numai pt copil, sotul mi l-am trimis la cantina iar eu mananc ce se gaseste.Insa recuperez in week-end cand sotul meu sta cu Teodora iar eu gatesc de toate. [papica] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...