Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Avetzi mereu kef de gatit?


Recommended Posts

Dragele mele, pe mine cand ma apuca lenea ma tine cateva luni.Asa ca noroc de al meu iubit caci altfel nu stiu ce am face. Mai mancam si in oras daca nu merge nici asta (adica nu avem bani)ceva mezeluri chestii din comert o placinta o ceva acolo ca sa umple ghiozdanul. Ce avem noi noroc e ca nu avem copil altfel as gati tata si sa uit de lunile de lene aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor da sotii vostri nu lucreaza??? Eu vad ca majoritatea stau la cratita.Acum revin la subect si spun ca nici eu nu am chef sa gatesc mereu, dar sa stii ca vreau nu vreau gatesc aproape in fiecare seara[bang][bang][bang]pt. ca al meu sot vrea sa manance la servici mancare de acasa.Si uite asa stau eu si ma coc la bucatarie,iar cu o ora inainte sa plec de la servici ma gandesc ce sa gatesc. Spor la treaba, Lacra si nazdravana Andreea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba mie imi place sa gatesc, dar nu-mi place sa stau singura in bucatarie iar 'mnealui la calculator. Asa ca, atunci cand sunt acasa iar copilul doarme (binecuvantat fie orice somn, dar in special cel de dimineata) navalim: el la munca necalificata, cum ar fi cuaratat zarzavaturi iar eu la cea de conceptie. Oricum, nu fac eu mancaruri cine stie ce sofisticate, dar tot se cheama ca gatim. Daca n-avem chef-semipreparate. Pentru copil, mai pune si el mana si mai face, dar pentru noi gatesc eu. Nu-mi place in schimb sa fac curatenie. Aici e exclusiv domeniul lui, spre disperararea soacra-mii, care nu l-a crescut pe fii-su, podoaba crestinatatii, sa frece faianta si sa dea cu felestiocul. Asta e! N-a avut noroc fii-su si pace! Trisha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MadalinaM
Vai ce "mironosite" sinteti! Fugiti de bucatarie sau pozati in femeile moderne care spun "n-am chef de gatit", "nu-mi place sa gatesc" sau, cel mai in voga, "draga, eu nu am timp sa gatesc, sint prea ocupata".
Pozam,draga,pozam!De ce nu,daca virtualul ne-o permite?[:D]
quote:
Chiar nu vi se face uneori dor de o atmosfera casnica, blinda, linistita, traditionala?
Ba daaaa,mi se face asa un dor de imaginea idilica a femeii "proaspata" de la serviciu,tinandu-se de coada cratitei,cu drag si cu lacrimi de emotie pe chip si a barbatului trantit in fotoliu cu ziaru si ochi-n televizor... Traiasca fast-foodul![:D] [gravi]Irina & Vevemica & margica din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MadalinaM
Vai ce "mironosite" sinteti! Fugiti de bucatarie sau pozati in femeile moderne care spun "n-am chef de gatit", "nu-mi place sa gatesc" sau, cel mai in voga, "draga, eu nu am timp sa gatesc, sint prea ocupata". Mai bine mincati la fast-food sau pizza... Nici eu nu pot gati decit in WE si atunci o fac pentru 3 zile,asa incit joi si vineri exparimentam semipreparatele, salatele... dar consider o mare desfatare orice mincare facuta acasa si asta pentru ca o fac din ce stiu eu ca e proaspat si are alt gust! nu ma gindesc "oare s-a spalat ala pe miini inainte sa pregateasca mincarea la restaurant/fast-food?" ...e si foarte sanatos: inchipuiti-va acum o supa de pui(eventual de curte nu cumparat)galbuie, cu citeva rondele de morcovi si verdeata decorativa...[pofta] Mai sint si elogiile familiei: "hmm ce bun e!" Chiar nu vi se face uneori dor de o atmosfera casnica, blinda, linistita, traditionala? ...si asa, ca o completare, voi toate sinteti orasence, sa va spun ce inseamna sa faci mincare in conditiile in care ati sta la tara? Dupa cum va descrieti aici cred ca ati muri de foame(acolo nu sint restaurante, fast-food-uri) va [pup] si aveti grija de voi, nu vreau sa se depopuleze forumul!
era o carpeta de pus pe perete cu un measj de genul..."repede ma apuc de gatit pentru barbatel meu iubit "[:D], Si o Doamna cu sort trabaluia de zor..... zau ca nu ma vad in imaginea asta idilica...calma, blanda, traditionala...am vazut alt film cred! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MadalinaM
Vai ce "mironosite" sinteti! Fugiti de bucatarie sau pozati in femeile moderne care spun "n-am chef de gatit", "nu-mi place sa gatesc" sau, cel mai in voga, "draga, eu nu am timp sa gatesc, sint prea ocupata". Mai bine mincati la fast-food sau pizza... Nici eu nu pot gati decit in WE si atunci o fac pentru 3 zile,asa incit joi si vineri exparimentam semipreparatele, salatele... dar consider o mare desfatare orice mincare facuta acasa si asta pentru ca o fac din ce stiu eu ca e proaspat si are alt gust! nu ma gindesc "oare s-a spalat ala pe miini inainte sa pregateasca mincarea la restaurant/fast-food?" ...e si foarte sanatos: inchipuiti-va acum o supa de pui(eventual de curte nu cumparat)galbuie, cu citeva rondele de morcovi si verdeata decorativa...[pofta] Mai sint si elogiile familiei: "hmm ce bun e!" Chiar nu vi se face uneori dor de o atmosfera casnica, blinda, linistita, traditionala? ...si asa, ca o completare, voi toate sinteti orasence, sa va spun ce inseamna sa faci mincare in conditiile in care ati sta la tara? Dupa cum va descrieti aici cred ca ati muri de foame(acolo nu sint restaurante, fast-food-uri) va [pup] si aveti grija de voi, nu vreau sa se depopuleze forumul!
Depinde de fiecare si de principiile pe care le are :traiesti ca sa mananci sau mananci ca sa traiesti?!? Decat sa exparimentez ore intregi la bucatarie in coada cratitzei prefer sa ascult un concert sau sa vad un film sau sa citesc o carte. Asa cum am spus: depinde de fiecare ce vrea de la viatza! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetelor vad ca va descurca-tzi ,asta e bine si eu incerc sa ma descuc cum pot,asa ca i-am zis la barbat ca acum sunt [gravi]si eu nu mai stau sa gatesc ca mi se face rau [;)]asa ca ptr. o perioada am scapat cat de cat ,noroc c in Japonia se cam practica mancatul in oras.[:D] Eryka & sufletzelul din burtica ---„[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...