Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Intrebare-ntrebatoare !!!


roxanica-mamica

Recommended Posts

[bis] buna fetelor ! daca ma puteti ajuta cu un raspuns la intrebarea mea, v-as fi recunoscatoare, probabil multe din voi [grup] au trecut prin asta si stiu despre ce este vorba. Am nascut pe 10 august . Este adevarat ca trebuie sa primesc niste bani ? o indemnizatie sau ceva de genul asta ? si e adev ca bebe primeste si el o alocatie ? daca da, unde trebuie sa ma adresez si cu ce acte ? nu a trecut prea mult timp de cand am nascut ca sa ma duc acum ? in speranta ca ma puteti ajuta, va pup pe toate si pe minunatele fapturi aparute in viata voastra . Roxana si Marc-Antonio [bibe] roxanica-mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Este adevarat ca bb are dreptul pentru alocatia de nou nascut si alocatie de bb.Alocatia de nou nascut-1.400.000 se da pana ce bb iplineste sase luni(eu am depus actele exact in ultima zi-asta pentru ca m-au frecat astia de mi-au iesit fulgii-asta pentru ca aveam domiciliu flotant).Alocatia lunara de 210.000 lei se depune oricand.Cand il declari pe bb iti da de la primarie ceva la mana cu care trebuie sa te duci undeva intre Casin si arcul de Triumf-se pare ca se cheama Centrul de ocrotire al mamei si copilului-unde iti da o adeverinta ca nu ai beneficiat inca de alocatie.Cu adeverinta respectiva te duci la primaria de sector de care apartii si maI trebuie si certificatul de nastere al copilului(original+2 copii),Buletinul mamei+ 2 copii,livretul de familie(original si copie)si inca 2 cereri pe care ti le da acolo +dosar cu sina. Dupa ce depui toate cele necesare ti se da o hartiuta la mana si astepti vreo 2 luni pana intri in posesia banilor. Sper ca te-am lamurit si nu am fost prea confuza.Mult succes! pupicei! Adina si bb Rares
quote:
Initial creeata de roxanica-mamica
[bis] buna fetelor ! daca ma puteti ajuta cu un raspuns la intrebarea mea, v-as fi recunoscatoare, probabil multe din voi [grup] au trecut prin asta si stiu despre ce este vorba. Am nascut pe 10 august . Este adevarat ca trebuie sa primesc niste bani ? o indemnizatie sau ceva de genul asta ? si e adev ca bebe primeste si el o alocatie ? daca da, unde trebuie sa ma adresez si cu ce acte ? nu a trecut prea mult timp de cand am nascut ca sa ma duc acum ? in speranta ca ma puteti ajuta, va pup pe toate si pe minunatele fapturi aparute in viata voastra . Roxana si Marc-Antonio [bibe] roxanica-mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit pe forum DC Pentru cei 1.400.000 trebuie sa te duci la starea civila unde te-ai casatorit de unde ridici livretul de familie,dupa ce se completeaza livretul cu numele lui BB te duci la primaria de sector de care apartii cu copie buletin,copie certificat de nastere,copie livret si dosar,iar in termen de 30 de zile vei ridica banii in baza unui bonulet care ti se va elibera la depunerea actelor. Daca esti din sectorul 6 da-mi de veste sa te ajut cu nr.de telefon si program de lucru primarie. NU UITA pana cand BB face 6 luni poti ridica acesti bani! Bafta si succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...