Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Beutura la casa omului.


reiki

Recommended Posts

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De obicei, aprovizionarea o fac de la magazinul din colt [alcool]. Rareori mai cumpar din piata, la "varsat". Acu', astept sa vina socru-meu cu tuica de la tara, sa-mi umplu butoiasul [hot]. Chiar, are cineva un "distribuitor autorizat" - adica, pentru laptele lu' fi-meu am gasit pe niste indivizi care aduc lapte de vaca proaspat in fiecare dimineata, da' trebuie si ta-so sa traiasca, nu? [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baieti si eu ma cinstesc uneori cu un pahar de vin... din comert (Mega Image), rosu de Cotnari... demidulce. De cand sunt si adepta bucatariei italiene, pun vinul respectiv intr-o carafa, cuburi de gheata si vreo 3-4 feliute de lamaie, pentru savoare si sa-i mai taie din dulceata... E super, iar cand vine vreo prietena in vizita si gusta, iam! iam!... ce chef iese!...[alcool][cheers][cri] Cu drag, Violeta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram in Ro imi placea berea (Stella Artois [alcool] ).Iar aici, in tara berii beau vin. [:D] Si culmea, romanesc! [:D] Am descoperit in super-marketuri un vin romanesc de Recas foarte, foarte bun (poate cam dulce pentru unele gusturi). Si uite asa pun si eu umarul la succesul economiei romanesti [alcool] . Intotdeauna cand venim din Ro, sotul meu isi ia cu el importante provizii de palinca de prune.Din care nu prea apuca sa guste.Nemtii pur si simplu o adora [alcool] . Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fusei in moldova.. si am refacut stocul de cognac, 2 sticle.. am o sticla de palinca de la alba iulia, deci cu taria sunt asigurat 1 an de acum, vin alb luam din vrancea, vin rosu gasim noi, pe la cineva pe la tzara. Daca este sa cumpar de pe piatza.. cumpar ceva de genul... Neagra de Uricani/Tohani. Cu respect, Florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...