Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Beutura la casa omului.


reiki

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Victoria
Si uite asa, Reiki, ti-or dat fomeile multe si varioase raspunsuri cu despre beuturica.... Barbatii, neam...ca ei nu bea[alcool][alcool][alcool][alcool][alcool], ca noi..... V. veni, vidi, Victorie!
Ce nu bea barbati? APA? Hi, hi, hi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mie imi place sherydan's, sper ca am scris corect, este un lichior ambalat in doua sticle lipite intre ele, cu picuratoare separate: intr-o sticla este un lichior alb, dulce, iar in cealalta este un lichior cu mai mult alcool, ca de ciocolata. e beton![alcool] apoi ar mai fi lichiorul de cactus, am luat anul asta din malta, e tarditional la ei, dar din pacate l-am terminat si prin alte parti nu am mai vazut. nu mai vorbim de vinuri rosii, demidulci, albe-demiseci, vinul rosu de casa, tuica fiarta, ca a venit iarna, berea, in general vara, ce mai, o sa ziceti ca de-abia ma mai tin pe picioare! am uitat de whisky- neaparat jack daniels! cam atat...suficient cred! sa traim![bis][cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Hallo Camelia, vezi sa nu va prinda Zoll-ul cu importante provizii, ca fiecare data dezpachetezi tot la intrarea in EU.... Cu drag Rici
quote:
Originally posted by Camelia
Cand eram in Ro imi placea berea (Stella Artois [alcool] ).Iar aici, in tara berii beau vin. [:D] Si culmea, romanesc! [:D] Am descoperit in super-marketuri un vin romanesc de Recas foarte, foarte bun (poate cam dulce pentru unele gusturi). Si uite asa pun si eu umarul la succesul economiei romanesti [alcool] . Intotdeauna cand venim din Ro, sotul meu isi ia cu el importante provizii de palinca de prune.Din care nu prea apuca sa guste.Nemtii pur si simplu o adora [alcool] . Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti face griji! Nu aducem niciodata mai mult decat ne permite legea.Am avut surpriza sa fim verificati la sange intr-o parcare din Austria doar pt ca aveam numar de inmatriculare romanesc.Si ne-a gasit in ordine.
quote:
Originally posted by rici35
Hallo Camelia, vezi sa nu va prinda Zoll-ul cu importante provizii, ca fiecare data dezpachetezi tot la intrarea in EU.... Cu drag Rici
quote:
Originally posted by Camelia
Cand eram in Ro imi placea berea (Stella Artois [alcool] ).Iar aici, in tara berii beau vin. [:D] Si culmea, romanesc! [:D] Am descoperit in super-marketuri un vin romanesc de Recas foarte, foarte bun (poate cam dulce pentru unele gusturi). Si uite asa pun si eu umarul la succesul economiei romanesti [alcool] . Intotdeauna cand venim din Ro, sotul meu isi ia cu el importante provizii de palinca de prune.Din care nu prea apuca sa guste.Nemtii pur si simplu o adora [alcool] . Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Palinca, palinca, palinca…. Turt, Turt, Turt… Si nu ma opresc inainte de a da un citat din zona: „Mai, kopkile, bautura-i temelie iara mancarea-i fudulie !!!” Uf, pe unde o fi sticlontul acela ??? Ca medicament, desigur, nu pentru altceva, ca se supara bb. daca iau mai mult de o inghititura !!! DARAEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete si Baietzi, Cei din Romania, "lasati-o mai moale cu vinurile de la Murfatlar si Jidvei, mai ales cele din gamele pana in 70.000 lei. Stimabilele recolte provin din binecunoscutele dealuri ale chimiei!" Asa suna mesajul prietenei mele care lucreaza intr-un laborator special pentru calitate ref. export vinuri. Ceea ce este ciudat: langa Tulcea exista o vie interesanta de care nimeni nu a auzit ( se numeste ceva cu Ae.. si este chiar la intrarea in Tulcea ). De aici se aprovizioneaza cu "materie prima" multi dintre imbuteliatori. La un test blind, merlot-ul de aici a trecut ca cel ma bun din Romania. La analize, este cel mai curat. Alte "licori" curate: cele de la nicoresti, cramele prahova , vincon ( doar o parte ). Mai sunt si altele dar tre' sa-mi iau prietena la intrebari. Stie cineva reteta pentru sangria? Un weekend super
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place sa am barul plin cu alcoolice tari, din tara lor de origine. whisky din anglia, cognacuri franta, limoncello italia, becherovka cehia. Duty-free-urile sa traiasca!!! In rest, palinca de la un coleg de la Valeni, visinata de la mama, vin alb vita nobila de la socru.... [alcool][alcool][alcool] O seara frumoasa! Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aquariusrpro
Stie cineva reteta pentru sangria?
375ml rom 125g zahar o lamaie taiata feliute subtiri o portocala-feliute subtiri o lamaie verde(lime)-feliute subtiri o sticla vin rosu sec 250ml suc proaspat de portocale Intr-o cana mare de sticla se amesteca romul cu zaharul,pana zaharul se dizolva;se adauga fructele feliate si se lasa la rece 2-6 ore.Inainte de a servi se adauga vinul si sucul de portocale;se amesteca bine si se serveste rece.[alcool] [gravi]Irina & Vevemica & margica din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Veve
quote:
Originally posted by aquariusrpro
Stie cineva reteta pentru sangria?
375ml rom 125g zahar o lamaie taiata feliute subtiri o portocala-feliute subtiri o lamaie verde(lime)-feliute subtiri o sticla vin rosu sec 250ml suc proaspat de portocale Intr-o cana mare de sticla se amesteca romul cu zaharul,pana zaharul se dizolva;se adauga fructele feliate si se lasa la rece 2-6 ore.Inainte de a servi se adauga vinul si sucul de portocale;se amesteca bine si se serveste rece.[alcool] [gravi]Irina & Vevemica & margica din burtica[:D]
Veveee Multumesc mult !! Ma apuc de treaba.. Roxana&Ruxandra (Minunica)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...