Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de nov-dec 2003, (9)


vilma

Recommended Posts

BUNA!!!la toate mamicile si viitoarele mamici.Vreau si eu sa ma bag in seama si sa va anunt ca am un baietel in burtica,sunt gravida in 28 de saptamani[gravi] si in ultima luna am cam luat in greutate[grasa],am inceput sarcina cu 54kg la 1,68m si acum am 63kg.Sper sa nu devin o balena in 10 saptamani...:) SIMONA[gravi]SI BéBé ETHAN[bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by boubba
BUNA!!!la toate mamicile si viitoarele mamici.Vreau si eu sa ma bag in seama si sa va anunt ca am un baietel in burtica,sunt gravida in 28 de saptamani[gravi] si in ultima luna am cam luat in greutate[grasa],am inceput sarcina cu 54kg la 1,68m si acum am 63kg.Sper sa nu devin o balena in 10 saptamani...:) SIMONA[gravi]SI BéBé ETHAN[bibe]
boubba multa sanatate tie cit ci baietelului din burtica si bine ai venit printre noi [invazie] Stiu ca tit faci griji din cauza greutati ,dar nu esti singura ,eu sunt in 33 de saptamini si de la 68kg[gravi] am ajuns la 93kg [grasa]si mai am ceva de pus pe mine pina ajung sa ii dau nastere la baietelul meu[copil] care inca nici nume nu i-am gasit [mariaj]...dar dupa ce o sa nastem atunci este cazul sa ne vaietem de kg,acum putem sa fim grase[grasa], insarcinate[gravi] si frumoase[cool]... Dana , de baut cafeluta si eu beau cite una mica pe zi sau de multe ori doua [pk],,,si Doftorul nu prea sa alarmat cind i-am spus,,,deci sper ca nici bebelul meu nu se alarmeaza acolo in burtica de la o cafeluta sau doua[:D]... Mai este putin si se apropie zilele cu tensiuni[bb]asa ca eu cel mai mult ma rasfat singura in pat dormind cit mai mult. Multa sanatate la toate mamicutele cu burticute !!! Elena cu burtica & sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, mersi de raspuns. Astept sa-mi scrii impresii : cum e , daca a ajuns intreg :) .Banii pt. transport i-ai platit inainte? Si prin posta cum tu l-au trimis??? Adica cum se numeste serviciul respectiv: coletarie, mesagerie, priori post etc.??? Noi am fost azi ultima zi la lucru! Desi am asteptat atat de mult concediul, am fost un pic trista ca ma despart de colegii pt. atata vreme, si cum a mai fost si ceva chef (firma a sarbatorit un eveniment intern) si lumea era bine dispusa si au inceput toti sa-mi zica ca ce dor o sa le fie de mine, sa le mai scriu cate un mail, etc. etc., pana la urma am dat si ceva apa la soareci ...... :) :) Dar lasa ca de luni o sa vad eu ce bine e acasa......si abia astept sa fac 2 lucruri: 1. Cumparaturi pt. bebe si casa (ne mutam la mansarda pe care in sfarsit am terminat-o!!!:) 2. SA CITESC, SA CITESC, SA CITESC!! Mi-e atat de dor sa am timp sa citesc!!! :) Voi devora tot ce gasesc prin librarii........ Si, nu in ultimul rand, sa vb. cu voi mai mult :) Nu inchei inaite de a va intreba ceva: eu la ultimul control i-am zis la dr. ca am scurgeri vaginale mai bogate. A zis ca numai daca devin si mirositoare si incep sa aiba aspect "branzos", scuzati expresia, e cazul sa iau ceva. Si mi-a recomandat un ovul de Lomexin. Voi ati luat vreuna asa ceva? Oare fiind acolo, asa de aproape de bebe, nu ajunge si la el efectul??? Ma intreb si eu, desi am incredere in dr. mea. Astept pareri. Va pupam acum noi, Ven si [bibe] de 30 sapt. si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi boubba si sarcina usoara in continuare. Ven si eu am folosit lomexin(tot 1 ovul) si nu are nici un efect asupra bb,ovulul il bagi in vagin, nu are cum ajunge in uter si nici cum sa treaca prin placenta,sg modalitate de al afecta(in ce masura nu stiu) este sa l bagi inainte de nastere ca atunci normal ca bb trece pe acolo.si eu am acum scurgeri mai abundente dar este normal in ultimele sapt,mie mi a iesit totul negativ cind mi a facut secretia. Uca si eu am catelusa(cocker)care pina acum dormea numai cu noi in camera,dar acum am invatat-o pe hol,nu o sa o lasam deloc la bb in camera.cel mai bine este sa l pastrezi dar sa l ti in alta camera,sa nu l lasi sa intre la bb macar citeva luni. ce bine de voi ca va e somn si ca puteti dormi,ca eu stau f prost la capitolul asta. pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PT VEN Ieri am primit patutul ambalat in 3 colete ( la of postal pe care il vei mentiona tu cind vei face comanda ).Veti primi acasa aviz de la posta,si veti plati la ridicare colete.Noi am platit 3,200,000.00 lei L-am montat ,arata bine , nu are defecte, si pare destul de solid/stabil.Am primit si lenjeria aferenta + salteluta ( pe care o vom folosi ca aparatoare laterala deoarece e subtire ) Suntem multumiti,urmeaza sa comandam alta salteluta.Multa sanatate,concediu placut si spor la citit. VALENTINA& BB ANDREI 29 SAPT[biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!! Uite ca am terminat si aranjatul casei(din care ne vom muta la sf lunii noiembrie-stam cu chiria,ne vom muta la casa noastra!!!).A mai ramas sa cumpar lenjeria ptr patut. Ieri am fost la eco, totul era ok, ne dezvoltam bine, exact dupa calculele mele,ne-am tinut de mana cu eco. Bebe are 2950gr, cordonul e ok, lichid amniotic destul si altele care sunt bune. Data viitore merg la doc pe 29 oct, sa ma vada dinnou pe masa. Atunci vom fi aprope in 38 de saptamani. Eu doar sper sa ajung la 38, si pot sa nasc. Se considera sarcina la termen intre 38-42 de saptamani. Sa mai creasca un pic bebe, macar la 3300gr sa ajunga, si voi fi fericita. Julia asta stiam si eu ca daca contractiile BH sunt dureroase nu e normal si ca din cauza asta se scurteaza colul, si eram si sunt preocupata, de aceea zic sa ma tina inca 2 sapt. Ma bucur ca esti bine, si tind sa cred ca tu, cea care ai umblat prin spitale, ai sa nasti la termen, adica la 40 sapt. Acum sunt in totala spalare ptr bebe. Am venit sa ma odihnesc un pic. M-am gandit mai bine si am zis ca hainutele le spal cu mana(ptr prima data, ca ei sunt noi si necesita doar sa le "clatesti"),ptr ca par asa de delicate, incat mi-e mila sa le bag in masina.In schimb prosopele si alte carpulite le-am bagt la masina, le spal cu Ariel. Si am pus si Lenor, care are un miros super. Hai ca v-am zapacit!!!!! Bine ai venit Boubba!!!! Sa ne specifici DNP, ce vei avea!!!! Pupici!~!~~ alinkav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BINE V-AM GASIT:ELENALOVE, ALINKAV, JULIA,!!!am uitat sa va spun ca am un baietel zic eu de toata frumusetea,un ingeras[amoras],care nu ma lasa noaptea sa dorm de cate miscari face[il].ELENALOVE vreau sa-ti spun ca am avut aceasi ,,meserie,,ca tine(in JAPONIA),numai ca eu am fost in ELVETIA dar povestea mea o voi spune saptamana viitoare pana atunci va pup pe toate[pup][si-eu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinakav, Felicitari![cool] pentru ca te muti la casa ta, iar despre hainutele bebelului si eu le spal tot cu Ariel si Lenor... Boubba nici al meu baiatel[copil] nu ma lasa sa dorm [bang]si nici macar sa merg si eu normal[V],,,ca de multe ori asa ma trezesc cu o [neand]lovitura de gratie[haibat] de ma pune in genunchi,,dar astea sunt cele mai emotionante momente din viata mea si imi las prichindelul sa faca ce vrea la mami in burtica[gravi]..cit despre povestea vieti tale sa ai grija ce scrii[:D] ca dupa cite ai vazut pe forum au fost foarte multe certuri ,ca decit sa fi ajuns o "DANSATOARE BURICOASA"[ispita](ASA M-AU FACUT COMENTATORI)mai bine terminam citeva facultati ...deci grija mare la cei vei povesti ca pe forum nu sunt multe "DANSATOARE BURTICOASE" cum am fost eu(noi) [pk] Elena cu burtica & sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit boubba si daca decizi sa-ti spui povestea ta sa nu pui la suflet remarcile mai rautacioase. Noi stim mai bine[;)] Mai fetelor dar toata lumea face numai baietei! Pe viitor va fi mare concurenta pt a castiga sufletul unei femei:) Sa dea Dumnezeu sa fie toti sanatosi si norocosi! Tinatache eu te intreb mereu cate ceva, pt ca fiind amandoua in germania ma mai poti ajuta cu un sfat. De data asta poate pare mai puerila intrebarea mea, dar sincer nu am idee daca se infasa copiii aici!? Eu din cate am inteles de la amicele mele de aici e ca nu. Dar bine, trebuie sa recunosc ca nu vorbesc prea bine lb germana... Eu mi-am facut deja bagajelul, pt ca e foarte posibil ca bb sa vina mai repede si ma inrebam ca daca tot trebuie sa pun atatea hainute inseamna ca nu se foloseste metoda infasatului! Stiu ca o prietena de acasa se plangea ca la maternitate nu au avut asistentele rabdare cu ea sa o invete si acasa s-a simtit tare neputincioasa in privinta asta. Tu cam ce iti iei in bagaj pt tine si pt bebe? Ma refer la imbracaminte ca restul se intelege. Intrebare valabila si pt alte viitoare mamici care nu sunt in ro. Si inca ceva, e neaparat sa avem camasa scurta pt sejurul din spital? Eu de ex am bluza care se deschide in fata+panatalon, ca asa ma simt mai bine si le pot folosi si dupa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si observand cum cam toate mamicile au o stare de moleseala si se plang ba de una ba de alta, eu zic ca poate si din cauza trecerii la alt anotimp, nu numai din cauza sarcinii. Ziua sa face mai scurta, e frig afra, ploua...normal ca toate vrem mai mult decat oricand sa stam la caldura! Nici eu nu am chef de nimic! Dar...sambata viitoare e ziua mea!!!! Si sotul meu vrea sa facem o petrecere la care sa invitam cat mai multi prieteni, asa ca ar fi frumos date fiind imprejurarile: o aniversare, casa noua, o nastere apropiata, facem aproape un an de cand ne stim..si nu mai stiu ce alte motive..ca ii cade par catelului ca naparleste..:)) Chestia e ca el e foarte entuziasmat si eu nu prea... Dar mi-e mila sa-i stric bucuria. Eu as vrea sa ma relaxez fara nimeni in jurul meu. Ma gandesc ca nu cumva de la petrecere sa ajung la spital la nastere! Cat zice el ca eu trebuie numai sa stau nu am sa fac nimic, eu zic ca tot o sa ma cam oboseasca asa multa lume in jurul meu... Pupici pt cele mai frumoase [gravi] din lume.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...