Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (11)


vilma

Recommended Posts

Dar vad ca nu aveti somn deloc, si eu abia ma trezesc de dimineata sa plec la serviciu. Cand vine Daniel sa ma trezeasca, parca tot as mai dormi [nani] mai ales ca este cald si bine... Bine ai venit Layla si te asteptam si pe tine la intalnirea de pe 19.10. Nu cred ca va fi greu sa ne recunoastem fiind toate [gravi] [:-)))] Stiti ce ma gandeam cand am vazut cine vine - ca toate avem baieti, nu-i asa ? Nu stiu de Layla, dar parca, Ioana, Andra, Adriana (stiu sigur [:)])si Lia + noi toate avem baietei nu ? Sper cand vor creste baietii sa fim niste soacre OK, tinand cont de toate superstitiile care se vehiculeaza despre mamele de baieti (ca sunt posesive, acaparatoare, etc) - [olala] la ce ma gandesc eu acum !!!! Abia astept sa ne vedem [invazie]!!! Noi suntem bine - doar seara ne apuca oboseala si trebuie sa stam in pat sa ne odihnim. Noaptea dormim ca niste prunci, doar pipi-ul ne scoala de cateva ori pe noapte insa adormim f repede la loc. Maine, Andrei este invitat la o petrecere de pitaci (bine ca este seara) iar duminica vom avea niste invitati la pranz. Oricum, este un weekend mai lejer decat celelalte, so... voi DORMI , voi sta acasa la caldurica si nu voi face mai nimic. Ce bine !!! Noi doi va salutam pe toate si mai asteptam mamicute [mamica] ptr intalnirea de duminica viitoare. Multi pupici [pup][pup] si numai bine sa ne dea Dumnezeu, Andra cu burtica de 23 saptamani si Andrei (4 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata dragi burtici! Cum va simtiti azi? Mie mi-e asa de somn ca de-abia m-am trezit azi-dimineata sa vin la servici![bang] Voua cat de mare va este burtica? Mie toata lumea imi zice ca am burtica cam mare pt luna a VI - a![:D] Ma bucur ca va intalniti in Buc, noi din Cluj ar trebui sa facem la fel: nu ne-am intalnit decat eu si crisnemes la gimnastica. Poate ne mai strangem din Cluj si ne intalnim si noi mai multe! Voi cat v-ati ingrasat? Eu ma simt asa de [grasa] si mi se umfla f. tare picioarele - oare ce sa fac?????? Pupici, Corina si bb Bogdan - 24 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, mamicutelor dragutelor, Eu ma pot lauda ca am fost tare harnicuta in dimineata asta: am fost deja la coafor sa ma tund [vampa]. Am profitata de faptul ca sotul meu incepe la 9 serviciul si m-am programat de la 8 ca sa beneficiez de serviciile lui de sofer. Deci, la ora 9 sunt deja intoarsa acasa si cu freza noua [:D]. Imediat am venit la palavrageala cu voi [grup]. Ioana cred ca sunt foarte interesante cursurile acelea. Am inteles ca ele se desfasoara cam in toate maternitatile. Eu nu pot sa merg la gimnastica din cauza contractiilor, dar un curs de tipul asta chiar ma intereseaza. O sa sun si eu la Filantropia sa vad daca acolo organizeaza. Ai aflat si lucruri noi, altele decat cele citite din carti si de pe forum??? Nu stiu ce s-a intamplat noaptea trecuta dar si eu am adormit f. greu si am dormit f. prost. Insa Rares nu a avut problema d-astea, el isi face programul lui, dupa pofta inimii. Aseara au venit pe la noi niste prieteni si ne-am uitat impreuna la caseta video inregistrata la dr. Iosup. A fost asa de frumos sa-l vedem din nou, manutele cu degetele, piciorusele, capul si putulica [olala]. E o scumpete! Se topeste mami de dragul lui! Ce mai ziceti de intalnirea de pe 19 oct, ramane cum am stabilit? Nu ati scris nimic despre ora si locul de intalnire. Raman cele propuse, 10.30, inauntru la Mall, la biroul de informatii? Haideti, fetelor, va steptam la taclale!!! Pupici pe burtici. Adriana[gravi]in 23 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, burtici dragute! Andruska, eu inca nu stiu daca bebele meu e baietel sau fetita. Urmeaza sa fac o eco sapt. viitoare (sper). Oricum, burtica creste pe zi ce trece (ma uit in fiecare zi in oglinda). Acum sunt imbracata cu niste blugi de gravida, cu dungi verticale, de zici ca sunt Chaplin. Intrebare: daca ne intalnim la Mall, ce facem mai departe? Mergem sa bem un suc sau altceva si sa stam de vorba sau vizitam Mall-ul sau...? Apropo, stiam ca la etaj este un magazin pt.bebei (dar cu preturi uriase). Sau poate are cineva o alta idee de loc de intalnire? Oricum, abia astept sa ne vedem. Aparatul meu foto e imprumutat. Are careva dintre voi un aparat disponibil sa ne tragem in poza? Pupici. Lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata burtici! am fost cu adevarat impresionata de raresutu adrianei aseara cand l-am vazut pe caseta! e tare dragalas, i se vedea ft. bine coloana vertebrala, inimioara, manutele, piciorusele, capul si mai ales....puta[bis]! sotul meu a fost fascinat de imaginea lui bb in burtica! si am avut de asemenea placerea de a-l simti "live" cand a inceput sa joace "fotbal". e un sentiment extraordinar! va pup, sa fiti sanatoase alaturi de[bb]vostri si sa aveti grija de voi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, deja am vorbit ca o sa mergem la ultimul etaj, in zona cu restaurante si o sa papam/bem ceva. Fiecare ce doreste. Acolo putem sta linistite de vorba, mai ales ca va fi de dimineata si probabil va fi mai putina lume. Ideea cu aparatul foto e grozava. daca va veni si Alina (prietena mea) ea poate aduce un aparat digital. Cred ca e cel mai bine pt. ca apoi ne trimitem pozele pe net. La magazinul de care vorbesti eu am fost si intr-adevar preturile sunt mari. In plus, vom fi cateva si s-ar putea sa le umplem magazinul. Mai vorbim. Adriana [gravi]in 23 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamicutzelor! Nu am mai scris demult, nu prea am avut timp, dar am incercat sa va urmaresc zilnic. Sunt foarte invidioasa pe voi ca sunteti atatea din Bucuresti si va puteti intalni[q]. Din Oradea nu e nimeni? Ieri am fost la dr. si mi se spune in continuare ca puiutzul meu este fetita si este bine. Normal ca eu as vrea sa imi vorbeasca ore doar despre puisorul meu, de aceea am iesit cam dezamagita ca m-a tinut atat de putin. Poate sa-mi spuna cineva daca BPD de 52 mm este normal la 22 saptamani?[?] Sper ca in cel mai scurt timp sa pot sa-mi editez albumul de poze sa o vedeti si voi pe printesa mea. De ingrasat m-am ingrasat 7 kg, dr mi-a spus ca e cam mult, sa am grija in continuare, dar nu stiu de ce eu nu prea observ unde le-am pus (sau probabil nu vreau sa observ[berica]) Pupici la toate gravidutzele! Alexandra [gravi] in 22 saptamani si puiutzul ei[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Am gasit pe un alt subiect dat link-ul de mai jos. Acolo se gasesc toate melodiile de pe Cutiutza muzicala 3. Noi deja le-am luat si sunt tare dragute. Poate le vreti si voi. Am auzit ca acum bb aude si e bine sa asculti cantecele pt. copii. http://lbi.ro/~alsa/Cutiutza3/ Pupici. Adriana [gravi]in 23 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...