Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (11)


vilma

Recommended Posts

Helen, si eu am sinuzita si ma chinui de vreo saptamana si cu nasul infundat si cu durerile de cap. Mie mi-au dat un spray cu apa de mare pentru nasul infundat si a fost minunat. Ca de ser fiziologic ma saturasem. Nu m-au lasat insa sa pun picaturi de nas - cica unele ar fi cu hidrocortizon. De antibiotice, nu stiu ce sa zic. Eu am facut doua tratamente pe sarcina - fiind absolut necesare!!! - cu diverse antibiotice alese de ginecolog. Desi nu am luat asta, am inteles ca eritromicina ar fi permisa. Poti sa verifici cu doctorul tau (banuiesc ca si tu esti tot cam ca mine -23-25 saptamani). Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor...Vesti proaste!Se pare ca in aceasta seara LILI a pierdut sarcina.Intr-un mod stupid si chair nu pot spune ca face parte din "asa a fost sa fie"! Era inca internata in spital,s-a dus la baie si...a cazut cordonul ombilical.Ultima veste despre ea este ca o duceau in sala de nasteri.Ma rog la Dumnezeu sa se mai poata face ceva,stiu ca exista minuni...Mi-e frica...Nu stiu in clipa aceasta daca sa va spun ca este bine sau nu...Ma rog la Dumnezeu sa fie bine ea si sa mai poata salva copilul...Nu stiu ce sa va spun...Doar ca momentan sa va rugati pt ea.Chair se bucurase cand a auzit ca "fetele de pe forum ii tin pumnii si sunt alaturi de ea".Tineti-i pumnii in continuare si rugati-va pt ea. Eu ieri am fost putin in oras la cumparaturi,n-am mers repede,nu am carat nimic si cu toate astea burta mi s-a intarit.Sia stazi,cand aud asa ceva,plang si ma sperii.De ce trebuie sa fie totul atat de complicat,atat de greu?De ce femeile care nu-si doresc copii ii nasc totusi si apoi ii abandoneaza?De ce femeile care-si doresc cu disperare copii nu pot sa-i aiba?De ce trebuie viata sa fie atat de nedreapta uneori? Rugati-va pt LILI.Rugati-va sa-i fie bine si sa se salveze ce se mai poate salva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adlemi, Asa de teama mi-a fost ca ne vei da o astfel de veste cand am vazut ca ultimul mesaj este de la tine [q]!!! Am ramas fara cuvinte... imi pare atat de rau de ce i se intampla lui Lili[q][q][q]! Nici nu stiu ce sa zic in astfel de momente. Sper si ma rog ca Dumnezeu sa faca o minune cu ea si cu copilul. Astept sa ne spui maine ce mai face si sper sa ne dai vesti mai bune. Transmite-i din partea noastra incurajari si sa stie ca ne gandim la ea si suntem cu tot sufletul alaturi de ea in momentele astea grele. Doamne ajuta! Si tu fii putin mai curajoasa, stiu ca te-a afectat foarte mult ce i se intampla prietenei tale, dar gandeste-te ca fiecare sarcina este unica si nu trebuie sa ai in minte raul ce se poate intampla. Trebuie sa te obosesti mai putin, sa te odihnesti cat se poate de mult si mai ales sa gandesti pozitiv pentru a nu-i face rau copilasului tau. Eu sunt de doua saptamani in concediu medical tot din cauza contractiilor si acum simt ca sunt mai rare si de durata mai mica. Dar am stat linistita, m-am odihnit, am luat tratament si sper ca totul sa fie OK. Multa sanatate si pentru tine si curaj!!! Va pup! Adriana[gravi]in 23 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adlemi, subscriu intrutotul la ce a scris Adriana. Nu am cuvinte si parca nu imi vine sa cred... Sper ca totusi este o greseala ... cu cordonul ombilical ... doar sarcina era bine acum cateva zile ... poate se mai poate face ceva! Ma rog la Dumnnezeu ptr. Lili si ptr. copil...! Doamne ajuta! Sa ne ti la curent!( si ai grija si tu, de la emotii poti sa faci contractii) Helen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima veste despre LILI este de aseara,ora 22.15.Cu bb nu s-a mai putut face nimic.Ea este bine,din punct de vedere fizic.E groaznic ce se intampla.Groaznic si stupid.Nu stiu cat ii mai pot transmite mesajele voastre,pt ca daca pana acuma nu voia sa vorbeasca cu nimeni,acum nici atat nu e in stare. Ma rog la Dumnezeu sa-i mai dea inca o data puterea de a trece peste aceasta groaznica pierdere si la un oment dat sa-si revina. Ma rog la Dumnezeu ca Anuta mea din burtica si toti copii ce urmeaza sa vina sau care au aparut deja, sa fie sanatosi si sa fie protejati de tot ceea ce e rau.Ma rog la Dumnezeu sa faca lucrurile mai simple astfel incat noua sa ne fie mai usor.Ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de noi toti si sa aiba grija de LILI... Am sperat pana in ultima clipa ca e o greseala.Am sperat pana in ultima clipa ca se mai poate salva ceva...Nu e o greseala...Nu se mai poate salva nimic din pacate...BB-le lui LILI nu mai este.Dar,slava Domnului,macar ea este bine.Sper,la un moment dat ca va putea zambi iarasi si va invata(pt ca este un om puternic!)sa mearga inainte. Pentru noi,toate celelalte,sper si ma rog ca va fi bine.Pt ea ma rog sa mai poata fi fericita inca o data,pana la capat,sa reuseasca la un moment dat sa tina in brate puiul ei...Doamne ajuta!!! Sa va fie bine!Toate gandurile mele pozitive le indrept catre voi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Nu pot sa-mi revin dupa vestea asta. Sunt la servici si nu pot sa plang. Adlemi, iarta-ma, eu nu stiu despre Lili decat situatia ei din ultimul timp. In ce sapt.era, a avut probleme deosebite, simptome; unde sa caut sa citesc despre ea? Lili, bunul Dumnezeu sa te intareasca sa treci peste momentele acestea. Noi toate suntem langa tine si plange sufletul in noi. Nu mai stiu ce sa mai spun. Va sarut pe toate si sa ne rugam pentru Lili. Lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne nici nu imi vine sa cred ce citesc[q] Se mai pot intampla lucruri din acestea cu toate evolutiile tehnicii de acum ? Sa fie oare indolenta medicilor sau... insa stau sa ma gandesc ca acum nici nu mai conteaza a cui este vina. Cand am citit mesajul, am simtit nevoia sa imi iau burtica in brate si sa il mangai pe bb care creste acolo [mamica] Imi pare f rau ptr ce i s-a intamplat[q][q][q] si ma rog la Dumnezeu sa ii dea puterea necesara sa poata trece peste acest eveniment neplacut si exact cum ati spus si voi, odata si odata sa poata sa isi tina in brate puiul. Va pupam si sa ne rugam la Dumnezeu sa ne ajute sa putem duce sarcinile la bun sfarsit si sa avem bbei sanatosi. Numai bine, Andra cu burtica de 23 saptamani si Andrei (4 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fara cuvinte.......... Dumnezeu sa o ajute pe Lili sa mearga inainte si sa speram ca ingerasul care s-a ridicat la ceruri, va avea grija ca data viitoare sa fie bine!!! Fetelor, cred ca nu poate fi descris in cuvinte ceea ce simte ea ptr ca asta este a 4-a sarcina pe care o pierde. Doamne ajut-o sa-si revina cat mai repede!!!! Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...