Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (11)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:o)] "Armata" de personal prezent la o cezariana nu se refera la gemeni. La cerclaj au fost 4 in jurul meu: 2 Dr, Anestezist, asistenta. La Pantelimon voi naste. Cu siguranta ca fiecare da cat poate. Pe mine cel putin ma enerveaza ingrozitor sa bag in buzunare in spital. Prima data cand am fost internata am vrut sa vad cum e la rezervele cu plata. Este SUPER. Impecabil, TV, baie in camera, mobilier nou, asternuturi curate, mancare f. buna 2 paturi in camera dar am stat singura. Pret: 30 euro/zi. Si chiar asa, am dat la asistente. A doua oara am stat pe etaj, intr-o rezerva de 1 pat. Curatenie, asternuturi curate, cablu pt TV (cu TV de acasa daca vroiam), baie, dus dar mobilier vechi. Pret: zero. Dar desigur, cotizatiile de rigoare la asistente. Si totusi, surpriza, placuta pot sa zic: o asistenta nu a vrut sa ia!!! Doar inainte sa plec am reusit sa-i dau pt ca intr-adevar m-a ajutat mult (ex: dupa cerclaj eram terminata psihic - m-a durut rau burta dupa si eram terminata c-au patit ceva bbii cu toate ca ei se miscau in burta tare vioi - a venit tipa asta si a stat cu mine si a povestit, mi-a explicat de ce ma doare si ca nu-i nimic. Ce mai, exact ce aveam nevoie. Iar asemenea persoane nu credeam ca gasesti in spitalele noastre. Doctorului care ma urmareste i-am dat pana acum cu inima deschisa, pentru ca eu cred ca merita, dar niciodata la spital ci la cabinet. Eu stiu ca in strainatate nu se dau bani, dar intr-adevar personalul medical este bine platit. Pe cand la noi... Tocmai am facut calculul "investitiei" initiale pt bbi... Voi l-ati facut? Eu nu am "mosteniri" de unde sa primesc asa ca rezultatul [V]e . . MAAAAREEEE.. Ioana si "Arturicii - sapt 24" [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragi burtici, pana acum nu am mai vorbit cu voi, desi voi fi si eu mamica in aceeasi perioada.Teoretic voi naste pe 15.02.2004 la Sf.Pantelimon cu prof.V.Ancar. Bb e bine, se misca mult si asta nu poate decat sa ma incante.LILI e bine, a avut oarece probleme pt ca sapt.trecuta i s-a desfacut colul, acum e in spital cu perfuzii si urmeaza sa i se faca alt cerclaj.Dar atat ea cat si bb-le ei sunt bine.Nu poate sa va scrie asa ca incerc sa va tin eu la curent cu starea ei. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine, atat cu ea cat si cu mine si noi toate la un loc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Adlemi: sanatate lui Lili, ii tin pumnii, m-am tot gandit la ea zilele astea. Daca mai ai vesti, sa ne mai spui. Transmite-i toate cele bune si bafta cat incape. Doamne Ajuta! Cat despre scoruri - subiectul fierbinte la orice spitalizare - vad ca au crescut binisor. Ramona, esti din Buc sau din provincie? ca sa stiu cum adaptez informatia la zona mea de bastina. Oricum maini intinse se vor gasi, indiferent de spitalul unde nastem. Ceva leacuri naturiste pentru bronsita stie cineva? Deocamdata iau sirop de patlagina si de artar, plus ceaiurile permise. Fructe cat por ptr aportul de vitamine, dar vad ca progresele de la o zi la alta sunt mici si desi starea mi se imbunatateste, sunt tot slabita si tusesc. O seara buna in continuare si mai vb! Lala, 26 saptamani Lala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dienuca, bine ai revenit, chiar ma intrebam pe unde esti si de ce nu ne mai dai si noua cate o veste. Eu ma gandeam la lucruri frumoase, adica speram ca ai reusit sa-ti iei un concediu bine-meritat, dar se pare ca tot la serviciu erai. Adlemi, bine ai venit si te rog sa-i transmiti lui Lili toate cele bune din partea noastra si ii tinem pumnii sa fie bine. Lala, imi pare rau, dar nu stiu ce sa-ti spun. Ai intrebat dr ce poti lua ptr tuse. Stiu ca picaturile de propolis sunt foarte eficiente, dar nu stiu daca sunt permise in timpul sarcinii. Va pup, Andra-24 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Lala, bine-ai revenit printre noi! Sunt din Bucuresti, s-ar putea ca aici tarifele sa fie mai mari, oricum eu am dat niste limite...si am specificat ca difera de la spital la spital, de la medic(care cere o suma fixa sau lasa la latitudicea pacientului) la medic, sau de la pacient (a se citi "punga") la punga... Eu voi da cat voi putea si asta e! Voi vedea atunci, oricum imi iau in calcul si o rezerva de bani, tot ce-mi doresc e sa se nasca sanatos copilul iar eu sa sufar cat mai putin! Poate cine stie, daca nu voi fi "traumatizata" prea rau, sa ma "inghesui" sa-l fac si pe al doilea (pe primul oricum il fac la 32 de ani, deci nu ma numar tocmai printre mamicile prea tinere). Lala, incearca si lamai cu putina miere, pentru gat...Si vitamina C, cat mai multa...Asta e, suntem acum mai sensibile, eu tocmai ce am inghitit un "hap" (paracetamol), ca-mi plezneste capul si ma ard ochii...sunt din nou racita! Pupici si sanatate multa! Ra (sapt. 25)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci fetele de incurajari. Am fost la dr. si iau tot ce se poate lua impotriva bronsitei. Totusi nu am vrut sa exclud anumite remedii bune ptr sarcina pe care poate nu le cunosc si le stiti voi. Ramona: sunt de acord, fiecare da cat poate, cifrele pe care le-am vazut pe site au doar rol orientativ. La o adica ptr binele copilului faci orice si dai oricat....Sanatatea lui si a mamei e pe primul loc. Sanatate va urez tuturor! [gravi] Lala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...