Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (11)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragi burtici, Azi cred ca toata lumea este mai somnoroasa din cauza vremii mizere care este afara. Doar bebeii din burtici pot fi zburdalnici ca la ei mediul este oricum umed.(de fapt, de-a dreptul ud!!) Ce mai faceti voi, haideti la sporovaiala ca altfel ne ia somnul de tot. Bebe al meu s-a pozitionat de azi de dimineata undeva in dreapta sus si ma tot atentioneaza din cand in cand cu cate un pumnisor sau piciorus, sau capsor, sau.....cine stie cu ce parte a corpului. In ceea ce priveste intalnirea noastra, ptr mine, 26 octombrie este OK, dar oare unde sa o programam ca nu-mi trece nimic prin capsorul de graviduta. Va pupacesc, Andra-[gravi]in sapt. 25
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, scuze, am uitat sa-ti spun despre ciorapi. Nu mi-am cumparat din cei speciali ptr gravide fiindca erau foarte scumpi si se rup la fel de repede ca si ceilalti. Inainte de a fi insarcinata purtam marimea II, iar acum mi-am cumparat dresuri normale, dar marimea IV. Sunt mai lungi si elasticul este mai mare, asa ca imi ajung undeva pe sub sani, dar m-am obisnuit deja cu ei si nu ma deranjeaza. Pupici, Andra- [gravi]in sapt 25
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi burticutze (inca imi place sa spun asa) [:D] Noi nu am apucat sa scriem cu toate ca primul lucru care il facem cand venim dimineata la birou, este sa vedem ce s-a mai scris, INSA am uitat ca joi este MEETING [bang] asa ca de abia acum am avut timp. Ma bucur tare mult cand vad ca ne simtim bine si chiar vorbeam aseara cu Adriana ca problemele (raceala, oboseala) noastre sunt asa ... usoare si speram ca pana vom naste sa nu intampinam nici o problema serioasa. Multa sanatate celor care au nevoie si fie sa aiba in jurul lor acele persoane care le pot ajuta sa duca sarcinile la sfarsit cu bine [flo]. Eu sunt convinsa ca alaturi de familie si prieteni (vezi si [dc]) poti trece peste o gramada de probleme, nu [?] Noua ieri pe la pranz ne-a fost putin cam rau si am plecat acasa [fuga] unde ne-am odihnit alaturi de Andrei... vreo 3 ore si jumatate. Mai pe seara, ptr ca ma simteam mai bine, m-am apucat sa pun muraturi impreuna cu sotul meu care m-a ajutat f mult (Andrei tot misuna pe acolo, a amestecat saramura, manca morcovii, arunca conopida in borcan, era tare haios [^] - la un moment dat mi-a cazut ceva pe jos si l-am rugat pe el sa ridice si m-a intrebat de ce nu ma pot apleca, din cauza lui bb, ca am burtica [gravi] ). Diseara cred ca vom pune castravetii si GATA cu muraturile pe anul acesta [papica] Noua ne plac f mult si mancam la orice mancarica...hai ca nu mai zic ca salivez [pofta] Ioana si Adriana bune idei ati avut amandoua cu intalnirea si data. Eu sunt de acord si va rog sa ma numarati pe lista. Numai sa cadem de acord asupra locului ? Ioana tu ai voie sa te deplasezi cu Arturicii ? Eu daca ar fi dupa mine as vrea sa ne vedem si mai devreme (pe 19 oct de exemplu) insa pe 26 este la fel de bine, IMPORTANT este sa ne vedem. Cine mai vine [grup] ? Roxana mie doactorul mi-a spus ca am luat prea mult 7 kg [bang] insa eu cred ca nu mananc exagerat. Am sa incerc sa mananc mai multe fructe si legume (aseara am facut salata de fructe si pe langa asta am rontait o gramada de morcovi, asa ca nu am mai mancat). Va astept cu vesti BUNE pe toate si hai sa facem listuta cu cine vine pe 26... abia astept... o sa fie altfel cand o sa ne cunoastem, parca nu o sa mai fie asa VIRTUAL totul. Ce ziceti ? Va saluta si Matei, dragul mamii frumos si destept si sanatos si norocos si.... Multi pupici [pup] Andra cu burtica de 23 saptamani si Andrei (4 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la locul de intalnire, ce ziceti de MALL dar sa ne vedem dimineata cand nu este asa aglomerat si poate si papam ceva bun pe acolo. Noua ne place f mult la KFC [pofta] !!!!!!!!!!! Ce ziceti ? Noi nu purtam ciorapi lungi (inca) numai sosete. Nu stiu voua cum va este INSA noua ne este cald aproape tot timpul, mai ales ca la birou este f cald -toata lumea este in maneca scurta. Pupici, Andra cu burtica de 23 saptamani si Andrei (4 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutzelor mamicutze cu burticutze, Sa-mi tineti pumnii, va rog mult, ca acum plec sa vorbesc cu proful meu despre colocviul de admitere la doctorat [bang]. Sunt un pic cam stresata, dar scap eu de el marti, pe 14 oct!!! Am intrat si eu un minutel pe forum sa vad ce mai faceti voi si bebicii. Andra multumesc pt. idee. Ma gandisem si eu la varianta asta, dar imi era teama ca se vor strange pe picior din cauza ca sunt mult mai mari. O sa-mi iau si eu nr. 4. Cat priveste intalnirea pana acum am numarat 4: Andruska, Andra, Ioana si eu. Este f. buna ideea Andruskai cu Mall-ul. Mie imi place acolo inghetata de la gelateria italiana. Despre data hotarati voi, pe 19 sau pe 26 este f. bine. Acum fug sa ma imbrac! O sa revin pe forum cand ma intorc acasa. Pupici [pup]. Adriana[gravi]in 23 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta multa Adriana si iti tinem pumnii [flo] Plus de asta, stii ca pe 14 oct este Sf Cuvioasa Paraschiva asa ca oricum este o zi BENEFICA si MINUNATA, deci go for it. Eu as prefera 19... ca este mai devreme, dar sunt flexibila [:-)))] mai ales acum la 62 kg... Va pupam si haideti sa vorbim... [q] ca ne este dor de voi!!!!!!!!!! Andra cu burtica de 23 saptamani si Andrei (4 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor burticutzelor! Vad ca ati inceput sa planificati intalniri, nu? Eu si crisnemes ne-am intalnit ieri la gimnastica![bis][greutati]Mi-a placut f. mult! E asa de frumos sa vezi mai multe burticutze la un loc!!!!!![bis][bis][bis] Noi suntem bine, bb se misca voios, pacat ca timpul de afara nu ne permite plimbarici! (imediat va incepe sa ploua)[biz]! Adriana, bafta multa la examen! iti tinem pumnii! Pupici, Corina si bb Bogdan (24 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dimineata! Nu vreau sa va fac in ciuda ca dorm pana la ora asta dar de vreo saptamana nu mai pot sa dorm noaptea deloc! E groaznic! Stau cu ochii pe pereti sau la TV. Ma apuca 3-4 si eu nimic (mor de somn dar imediat cum inchid ochii incep sa ma gandesc la cum o sa fie cu bbii, fac scenarii de nastere si tot asa). Ziua nu pot sa dorm. TREBUIE sa revin la program normal rapid. Am aflat (de la curs) ca incepand cu trim III de sarcina, programul pe care-l are mama il va avea si bb-ul. Adevarul este ca inca de acum, la 3 dimineata bbii nu dorm iar dimineata, imediat cum ma trezesc se trezesc si ei. Cred ca ma incearca o raceala, nu stiu cum am reusit stand in casa!! Am trecut pe ceai de tei cu muulta lamaie si muulta miere. De iesit din casa pot sa mai ies dar fara exagerari (nu plimbari pe jos sau stat in picioare). Ies doar martea si joia cand merg la curs, in rest... pat pat pat. Asa ca nu e nici o problema sa vin la intalnire! E super ideea cu MALL. Dimineata nu este aglomerat deci nici fum. In privinta datei eu sunt OK cu oricare din ele. Sa aveti o zi frumoasa! Ioana si "Arturicii - sapt 24" [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor fetelor, mai vechi si mai noi pe forum! Daca ma primiti, vin si eu la intalnire, desi mi-ar pica mai bine pe 19 oct., ca oricum nu cred ca ma duc la votare. Pe 26 oct. e Sf.Dumitru si as vrea sa ma duc la biserica. Imi doresc tare mult sa ne cunoastem si mai bine. Si eu am avut probleme cu ciorapii. Pana la urma mi-am luat Mondex-Sibiu nr.5. La burtica sunt buni, dar sunt cam lungi si imi aluneca pe picior. Si as vrea ceva cu lycra, sa nu se electrizeze fusta. Coryydo, cam ce exercitii ati facut? Ne poti spune si noua cateva miscari, macar dimineata sa facem 5-10 min. inainte de a pleca la servici, ca seara cand ajung ma prabusesc direct. Va sarut pe toate si pe bebeii veseli din burtici si multa sanatate! Lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...