Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De religie baptista este cineva?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bisrica se numeste Betania...si este pe Strada Popa Rusu... Incerc sa imi amintesc cum sa ajungi acolo... dar este pe langa Mosilor... usor de ajuns... O sa incerc sa gasesc adresa sa ti-o trimit....[flo] Nu am mai fost acolo de 6 ani, de cand am plecat, dar cand vin acasa, acolo o sa ma duc..... Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 7 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era foarte buna cand eram eu acolo... Pastorul era directorul liceului Baptist "Logos"-unde am absolvit si tot acolo m-am si botezat. Nu mai stiu ce se mai intampla, dar se merita sa vizitezi macar. Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 7 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc Duminica la slujba. Sper ca ma voi simti acasa (asa cum imi doresc). Macar o idee generala despre cum pot sa ajung acolo din Mosilor ar fi nemaipomenit daca ai putea sa-mi dai. Nu as vrea sa bajbai Duminica dimineata cand nici nu prea este nimeni pe strada. [flo] Arhistefy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Of, sunt ani de zile de cand nu am mai fost...in Bucuresti... Ceea ce imi aduc aminte e ca poti sa ieitramvaiul 21 pana la Mosilor, este un cec pe colt la Mosilor... Uite un nr. de telefon unde poti sa aflii mai multe informatii...014300162 Imi pare rau ca nu imi amintesc cum sa ajungi acolo...nu stiu strazile decat daca le vad...[:I] Daca ajunngi acolo sa imi spui cum a fost...:) Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 7 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Dupa mai bine de doua luni de cand nu am mai intrat pe net, intru azi si dau de subiectul acesta! Si, sincer, m-am bucurat ca l-am vazut. Din pacate, Mihaela, nu te pot ajuta, ca eu sunt din Resita... Iar stilul meu de a ajunge la biserica de care vorbeati e total diferit... In copilarie si timpul studentiei (nu eram crestina cu adevarat pe atunci) am locuit intr-o casa de pe strada Maria Rosetti, la nr. 38. Si stiu ca pe langa casa, care e pe un colt, mergeam pe o straduta care o lua la dreapta din Maria Rosetti (venind dinspre Magheru) si ajungeam foarte repede in strada Popa Rusu. Iar biserica este discreta, e intr-o curte, ai putea chiar sa nu o vezi daca nu ar fi afara o placuta care dezvaluie ce e acolo. N-am fost pe atunci inauntru, nici de cand m-am intors la Dumnezeu nu am reusit sa ajung acolo, dar nadajduiesc ca e o comunitate placuta, asa cum trebuie sa fie peste tot unde se aduna copiii Domnului. Oricum, daca te ajuta cu ceva, pot sa-ti mai apun despre o mamica mamici pe care am cunoscut-o tot aici, pe site, si care e baptista si bucuresteanca, dar am inteles ca ea si familia ei merg la adunare la Sala Dalles. E vorba de alexxia (poti sa-i trimiti un mail prin intermediul site-uliu) Cu speranta ca nu te-am zapacit de tot, Dana si Iubirea ei, [8**] Oana-Ruth
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...