Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De religie baptista este cineva?


Recommended Posts

Tot eu... Din Calea Mosilor se ajungea luand-o pe o straduta care se cheama Popa Petre, care - la un moment dat, ajunge in apropierea lui Popa Rusu (nu stiu daca chiar se intalnesc, da' acolo e zona cu Popi, nu se poate sa nu gasesti!) Aceeasi, Dana si Iubirea ei, [8**] Oana-Ruth
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of, ce mi-as fi dorit macar in prima zi sa mai fiu cu cineva... Dar sper sa-mi fac repede prieteni... Oricum singura nu ma voi simti, asta e sigur, dar am un pic de emotii. E prima zi, o comunitate pe care nu o cunosc, in sfarsit, cred ca totul va fi bine. Va multumesc mult de tot ca sunteti alaturi de mine. Mihaela [il][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigura ca iti vei face prieteni repede... si asa cum a zis si Dana , nu esti singura... Cand am fost pentru prima data la Popa Rusu aveam 14 ani si eram fara prieteni acolo...asa ca stiu prin ce treci...[grup] Sa ne spui cum a fost...te rog... Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 7 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, am sa incerca sa iti explic ce cred baptistii sotul meu este pastor la o biserica baptista. In primul rand Baptistii nu sunt un cult...[;)] In mare particularitatile bisericii Baptiste: SOLA SCRIPTURA(Biblia este singura autoritate insuflata de Dumnezeu) SOLO CRISTO ( Cristos este SINGURA cale la Dumnezeu) SOLA GRATIA( mantuirea este prin har, nu prin ceea ce facem, faptele noastre sunt doar o consecinta a faptului ca suntem crestini) SOLA FIDAE( Prin Credinta (si har) obtinem mantuirea)(Credeti si veti fii mantuiti) Mai sunt si alte puncte, dar fetita mea trage de mine, asa ca o sa inchei aici... Daca mai ai intrebari sunt bucuroasa sa iti raspund. [:)] Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 7 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pacea lui Hristos dragele mele si din Tulcea. Crism, ai gresit. Biserica crestina baptista este un cult crestin. Daca nu este cult atunci ce este? Cred ca ai fost un pic grabita sau neatenta cand ai raspuns. Iarta-ma ca-ti spun dar ai gresit. Este foarte importan sa stim treaba asta, adica baptistii fac parte dintr-un cult crestin si nu o secta. Este o diferenta enorma. Noi aici , in Tulcea avem o biserica noua , din 2000, luminoasa si "calda". Va astept in vizita. Va sarut![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...