Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De religie baptista este cineva?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
chere smart, ai scris mult si iti admir efortul. te-ai gandit ca preotul din parohie a primit harul direct de la Iisus (prin punerea mainilor, de-a lungul unui lant de episcopi de 2000 de ani)? si ca e un transmitator amarat? cu toate patimile lui... relatia cu Dumnezeu e personala si proprie si numai a ta. nu a unui guru baptist. puscasu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lilach
Imi permit si eu sa scriu...daca locuiti in Chicago,Troy,insemna ca voi cunoasteti citeva familii de baptisti pe care si eu le cunosc, de ex. fam Derecichei din Troy, dar si in Chicago sint multe familii de baptisti care sint din Oradea plecati. Cumnatii mei sint baptisti, dar traiesc in Timisoara, insa viziteaza destul de des America. "Un sfirsit e un inceput..." ella& com.
Derecichei...nu sunt penticostali?...daca da..atunci eu cunosc un familion mare(adica sunt mai multi frati-Derecichei )care sunt la noi la biserica la penty. eu merg la simi timbuc(pastorul)...si cuscrul meu. don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga varun cel plin de ironie, ti-am trimis doua mesaje personale in sparantza ca vei vedea ca o religie crestina recunoscuta oficial, studiata la scola de copii (probabil si copiii tai), merita putzin mai multa ingaduintza din partea ta. FELICIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by varun
le cam incurcati fetelor. chestia cu #intorsul la dumnezeu # e chiar amuzanta. puscasu
Cu tot respectul, Puscasule (Varun), tu esti cel/cea care a încurcat adresele si te afli gresit la acest subiect - daca vrei sa faci misto cauta-ti un alt locsor de facut glume slabe, ca-i plina lumea de ele. Mult mai greu e de gasit un grup de oameni care cred în Dumnezeu. Care oameni pe dumneata personal nu te-au deranjat sau jignit în nici un fel, asa ca oricum am lua-o tot nu e de înteles interventia ta. Totusi, pace tie ! ca în mod sigur ai nevoie. Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelke, ai nevoie de bune maniere. pari cam habotnica si suferi de lipsa simtului umorului, daca in mesajul meu vezi glume. rapiditatea cu care iti sare tandara e in spirit baptist? nu vad sa ai pace nici pentru tine, d-apoi pentru altii. puscasu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Varun, în primul rînd ca nu sînt baptista. Dar daca niste oameni de aceasta credinta doresc sa discute aici unii cu altii nu vad cine si cu ce drept le-ar interzice. Am intervenit pentru ca mi s-a parut incorect din partea ta sa vii si sa încerci sa-i jignesti. Daca tu esti de alta credinta (sau de niciuna) înseamna ca subiectul nu ti se potriveste si basta. E foarte simplu. Cît despre maniere si simtul umorului, nu cred ca esti tu în masura sa dai calificative deoarece tu însuti ai serioase carente. Iar mai departe îti aduc la cunostinta ca n-am de gînd sa continui acest dialog cu tine pentru ca nici nu are sens, nici nu se potriveste cu subiectul. Asa ca îti urez toate bune. Cu scuze pentru aceasta abatere de la subiect va urez tuturor un Paste fericit. Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

varun ai gasit raspunsul singur - "varianta". Itzi multzumesc pentru urare si la rindul meu itzi urez sa ai parte de o sarbatoare frumoasa alaturi de cei dragi tzie. Multzumesc Nelke si Oanaruth ca suntezti alaturi de mine. Domnul sa fie cu voi. FELICIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...