Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De religie baptista este cineva?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, Desi apuc destul de rar sa postez mesaje pe forum, citesc zilnic, cu precadere subiectele care-mi sunt dragi. Iar acesta mi-e drag! Bine ati venit, Lucia si Rachel! Eu, personal, ma bucur cand cineva intra printre noi "din afara"... Sa nu va simtit vexate de acest "din afara"! Eu insami, cand m-am pocait, veneam "din lume", deci, oricum, din afara sferei de invataturi si orientari ale bisericii mele... Si mi-a prins foarte bine acel "bun venit" pe care mi l-au adresat cei care au devenit, intre timp, fratii si surorile mele in Hristos. Rachel, stiu ca tu nu vii chiar din afara, dar ma bucur ca ai venit printre noi[grup] si ca te simti aici ca acasa. Ma alatur Mihaelei in ceea ce priveste invitatia ca, atunci cand aveti timp si chemare, sa ne intalnim, in umblarea noastra in fiecare zi cu Dumnezeu (Zona Artelor). [flo][pup] Dana si Iubirea ei, [8**] Oana-Ruth
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rachel, draga mea, pe tine deja te consider prietena noastra de suflet avand in vedere ca ne luminezi fiecare zi cu scrierile tale. Nici nu mi-am dat seama sa-ti urez bine ai venit printre noi, pentru ca, in sufletul meu, tu esti aici deja... [flo][flo][flo] Cu drag, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Arhistefy
Rachel, draga mea, pe tine deja te consider prietena noastra de suflet avand in vedere ca ne luminezi fiecare zi cu scrierile tale. Nici nu mi-am dat seama sa-ti urez bine ai venit printre noi, pentru ca, in sufletul meu, tu esti aici deja... [flo][flo][flo] Cu drag, Mihaela
ESTI O SCUMPA! ITI MULTUMESC!![pup][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt casatorita din data de 08.01.2004, cu cel mai bun om pe care l-am cunoscut vreodata, numele lui este Csaba. Sunt in State de vreo 3 luni (din 24.01.04). Csaba este aici de un an, lucreaza la o universitate ca inginer de sistem - pasiunea lui sunt calculatoarele, este un foarte bun programator [greutati], nu ca mi-l laud, dar asa este. Eu deocamdata stau acasa, dar deja imi caut un loc in care as putea sa fiu voluntara pentru ca de lucrat inca nu pot din cauza vizei care nu-mi permite acest lucru deocamdata. Dorim si noi sa fim parinti, dar inca nimic, tot asteptam, aproape in fiecare luna am simptome de femeie insarcinata, dar imi trec cand imi vine perioada si vad ca nu am motive sa am greturi si pofte. Dorinta mea de a deveni in curand mama, uneori imi joaca feste.[ups] Eu am 23 de ani, iar Csaba are 28, suntem amandoi la inceput de drum si trecem prin perioada de acomodare care nu este chiar rea, daca eu nu ma chinuiesc sa o fac uneori. [bang] Csaba ma intelege si ma accepta asa cum sunt. Pana la urma sunt simpatica.[:X] Upss, cred ca mi-am uitat modestia acasa, mereu mi se intampla. [:I] Daca va mai intereseaza ceva sunt dispusa sa va spun, acum ma opresc sa nu va arat de la unceput care este defectul meu forte -> vorbesc prea mult. [bang] Va pup pe toate. [pup] Lucia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lucia_cs
Doresc sa o salut pe Nelke si sa-i spun ca nici eu nu imi prea gasesc locul, dar ma straduiesc mult de tot si cu ajutorul rugaciunilor la Dumnezeu incep incetul cu incetul sa ma mai linistesc. Nimic nu este mai linistitor si mai frumos, decat o relatie staransa cu Creatorul nostru. Incearca si tu! [flo] Lucia
Si eu te salut cu drag, Lucia ! Si...stiu ca este exact asa cum ai scris tu mai sus. Fiecare îsi gaseste cîndva drumul, daca îl cauta si vrea sa-l gaseasca. Îmi place sa va citesc din cînd în cînd pentru ca la voi e pace, bunaîntelegere si armonie -ce bine ar fi daca toti oamenii macar ar încerca sa fie asa ca voi ! [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Si eu m-am intors la Dumnezeu la 15 ani, introdusa fiind de ...viitorul meu sot, cu care m-am casatorit la 21 de ani, un om de aur.De atunci viata mea s-a schimbat radical,desi poate nu sunt zi de zi cit de umila ar trebui sa fiu, caci Satana este alive and well, sunt alt om.Am o pace, desi o pierd adesea pentru ca eu dupa 8 ani de State nu ma pot acomoda...sper sa ma mut la Viena cit de curind.. Please keep us in our prayers...we need them, Fie ca Domnul sa va lumineze mintile si sa va vegheze clipa de clipa, oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...