Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

protectia consumatorului


Recommended Posts

fratele meu a cumparat ieri smantana varsata si era acra. s-a dus sa o schimbe,iar vanzatoarea nu a vrut pentru ca "poate ai pus tu ceva in ea",asa i-a zis. cam proasta vanzatoarea aia. ce ziceti sa ma duc la protectia consumatorului? cam care sunt etapele acolo? se poate verifica magazinul in ziua aceea,pentru ca ma gandesc ca o pot vinde pe toata si apoi nu mai am cum sa demonstrez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Trebuia sa mergi imediat si sa ai asupra ta dovada ...adica bonul fiscal care dovedesste de unde ai cumparat-o...magazinul... Cred ca-i cam tarziu pt smantana...dar un control cred ca tot fac... Tu decizi...normal ar fi sa faci plangere....Mai normal ar fi sa na-i de ce... Gaby
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

smintina ta era "numai acra". aseara au aratat la stiri cum cineva a cumparat o napolitana pt fetita lui, cu termen de garantie ok, si cind a desfacut-o colcaia de viermi. a controlat OPC-ul magazinul respectiv si toate napolitanele colcaiau de viermi. au mers la engroul de unde se aprovizionase magazinul si acolo....la fel...... concluzia mea e ca in Ro nu poti fi sigura de ceea ce cumperi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...