Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sprijin pentru propunere legislativa


Recommended Posts

Fetelor, nu am mai scris de mult, dar acum chiar am un subiect care sper din suflet sa ne ajute pe noi aspirantele care fac eforturi mai mari dacat restul lumii pentru a aduce un ingeras in viata lor... O mana de doamne inimoase doresc sa propuna o "Lege a maternitatii". Grupul despre care va vorbesc chiar ar putea avea succes pentru ca avem printre noi cateva doamne care au si putere politica. Este un vid legislativ la ora actuala in acest domeniu, care vedeti si voi ca este reglementat doar de ordonante de urgenta incoerente care ne fac sa ne schimbam ideile si planurile de la o zi la alta. Ideea mea este urmatoarea: intr-o propunere legislativa de acest gen trebuie sa ne gasim locul si noi, adica aceste cupluri care doresc cu incapatanare sa devina parinti. In acest sens rugamintea mea este sa ma ajutati sa gasim acele lucruri, cele mai importante pentru noi care ne-ar putea fi de ajutor intr-o asemenea lege. Dati-mi idei, dati-mi informatii pentru ca demersul meu sa aiba consistenta. Spuneti-mi cat costa analizele in diverse clinici, daca exista la ora actuala vreo gratuitate pentru analizele de acest gen, cat costa tratamentele, daca in alte tari sau chiar la noi exista sprijin din partea statului pentru cei in cauza,...etc., intr-un cuvant tot ceea ce credeti ca ne-ar putea ajuta. Laura P.S. Am postat acest mesaj acum cateva zile si pe forumul "Asteptand un ingeras in viata noastra", dar m-am gandit ca ar fi util sa intreb si pe acest forum, poate sunt mamici care au trecut prin asa ceva si doresc sa ma ajute...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 0
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...