Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bronsita acuta in luna a 6-a


Lala26

Recommended Posts

Buna tuturor! sunt insarcinata in luna a sasea si de vreo patru zile s-a prins o viroza de mine, care a devenit peste noapte bronsita acuta. Am fost la medicul de familie, mi-a recomandat ceva medicamente potrivite cu sarcina. Iau medicamentul de 2 zile, plus sirop de patlagina, Efitusun, ceai de macese cu patlagina si pin, inhalatii...samd Totusi ma simt foarte slabita si tusesc pana nu mai pot. Din pacate dintotdeauna am avut predispozitie la raceli si bronsite - in special, iar acum mi-a picat cum nu se poate mai prost. Daca stie cineva vreun leac naturist, ceva(ceai, tinctura, fruct, leguma..orice) ce ati mai testat in caz de raceli severe/bronsite in timpul sarcinii si a avut rezultate bune, va rog descrieti-mi-l si mie! Va multumesc si astept un raspuns asap! Lala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa-ti mai zic cu ce-am scapat eu de bronsite, ca faceam si sub antibiotic: usturoi! Il zdrobeam de se facea pasta si-l frecam cu un pic de sare si ulei cite putin de iesea un fel de maioneza si asa-l dadeam pe piine. Numai ca nu eram gravida si nu stiu cum e cu usturoiul la sarcina.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, incearca si cu sirop de ridichie neagra pentru tuse. La mine are un efect garantat cind tusesc. Ori scobesti o ridichie neagra si pui acolo zahar si o lasi pina se face siropul, il bei, apoi reumpli cu zahar, ori dai prin razatoare o ridichie neagra si adaugi zahar. Sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga parpalak, o sa incerc tactica cu usturoiul. Recunosc ca inca de la inceputul sarcinii mi-a dat arsuri foarte mari si am renuntat la el. Dar, gata, ma pun pe treaba, ca nu e de glumit cu bronsita asta. Merci fetelor de sfaturi si mai astept. Pana acum, am facut lista de cumparaturi cu: - usturoi - ridiche neagra - ceapa (ceaiul de ceapa ar fi f. bun zicea cineva) Sanatate la toata lumea! Lala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, daca-l freci bine cu ulei n-o sa-ti dea arsuri asa mari, poate deloc. Si ca sa se omogenizeze si mai bine pasta, il faceam de dimineata si-l mincam seara.. Sau ma rog, facut de seara si mincat dimineata.. daca poti sa maninci diimineata.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...