Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cadoul nasilor de craciun


Recommended Posts

Stiu ca s-a mai discutat despre cadourile oferite nasilor de botez sau de cununie dar niciodata nu s-a adus in discutie ce le cumparam nasilor de cununie, de craciun. Eu sunt proaspat casatorita si nu prea am habar. Si nici nu am chef sa o intreb pe mama care si la nunta (desi ne-am inteles cu nasii fara obligatii) m-a tot luat ca nu se poate sa nu le iau ceva la nasi. Si le-am luat. Si am fost draguta si voi incerca sa fiu si de acum in colo dar nasii nu dau nici macar un telefon sa intrebe ce mai facem. Nu zic de telefon dar macar un mesaj. Astept si eu sugestiile voastre chiar si legate de valoarea cadoului. Poate e cam devreme dar pe mine ma macina gandul. Macar sa incep sa ma uit, sa caut si cine stie, poate se iveste vreo oferta (de pret ma refer). Nu sunt zgarcita, sa nu ma intelegeti gresit dar ma doare ca ei nici macar nu intreaba de noi si asteapta numai sa li se ofere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nasii nostri nu sunt mai prejos ca ai vostri. nu ne-au sunat niciodata. suntem casatoriti din 1996, la inceput i-am sunat de fiecare data cand erau sarbatori ca sa ne facem progamarea vizitei. cadouri le-am mai luat noi la inceput dar ma rarit-o pentru ca ei evitau de fiecare data sa vina si ei pe la noi macar din cand in cand. de la telefoane am ajuns la mesaje dar doar din partea nostra iar de anul trecut nici mesaje. avem si noi niste fini cu care ne intelegem mai bine decat cu fratii si nici nu putem sa comparam relatia noastra ca nasi cu finii de rigoare, cu relatia de la fin la nas care e dezastruoasa. hai sa ne gandim mai bine la cadoul pe care vreti voi sa-l oferiti. eu as cumpara ceva simbolic nu prea scump dar cevva frumos. de exemplu o floare "de craciun" care in curand o sa apara pe la metro, carreffour...sau de pe la sara blu un sfesnic dragut...altceva nu am in cap la ora asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, si noi avem 3 randuri de fini, apropiati ca varsta de noi.La fel, fara obligatii drept pentru care n-am asteptat niciodata nimic de la ei si nici n-am primit decat cu ocazia zilelor noastre de nastere cand i-am invitat la petrecere insa e foarte adevarat ca de cate ori vin la noi au ceva pentru Laura.Si la fel de adevarat ca ne sunam fara motiv sa vedem doar ca mai facem si intotdeauna de zilele de nastere si de sarbatori, ma suna daca au o problema si cred ca pot sa-i ajut,mi-s dragi si ei sriu asta si-i primesc cu drag de fiecare data. In schimb cu nasii nostri lucrurile stau invers, suntem si departe dar noi nu-i sunam decat de sarbatori si zilele lor iar ei in 14 ani ne-au sunat doar de cateva ori,(vreo4, cred)cand au avut nevoie de de un mic ajutor, si nici cadouri nu le facem.Oricum ia si tu ceva simbolic,cred ca ideea cu o floare sau ceva decoratiuni ar fi foarte buna, nici prea scump si oarecum neutru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic si eu de nasii nostri... sunt mai in varsta ca noi, dar ne-au cununat din toata inima, si de asemenea ne-au botezat fetita. Vreau sa va zic ca atunci cand nasa a vazut in certificatul de nastere al Mirunei si numele ei - Emilia, a inceput sa planga. N-am discutat niciodata asta, n-au pretins niciodata nimic, iar noi am facut asa cum am crezut si am simtit. Le-am luat cadou de cununie, pentru ca asa am considerat noi...cu cadourile de Craciun e intotdeauna o intreaga poveste, incercam sa le luam ceva dragut si care sa le aminteasca de noi, dar niciodata nu putem sa le facem o surpriza...si ei au intotdeauna ceva pregatit pentru noi si pentru cea mica. Vreau sa va zic insa ca nu ne omoram cu telefoanele de nici o parte, iar ca sa le facem o vizita este o adevarata aventura, caci de cele mai multe ori sunt de negasit...in concluzie, cand avem chef, sunam, iar daca sunt acasa, pur si simplu ne ducem. In fine, ce mai vreau sa va zic este ca ma simt in siguranta avandu-i ca nasi. Am credinta ca in orice moment le-as cere un sfat, vom fi intampinati cu caldura si ne vor ajuta. In concluzie, sfatul meu este sa le iei ce simti, daca nu imparti nimic cu ei, ia -le ceva impersonal, in limita bugetului si nu ca o prioritate. Insa...fiind proaspat casatoriti, da-le o sansa, nu-i intampina cu prea multa raceala, genul asta de relatii s-ar putea sa ia mai mult timp ca sa prinda radacini. Bafta si asteptam sa ne scrii ce le-ai luat! Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi anul trecut am luat nasilor o combina muzicala, aia care o aveau era stricata, au dat pe spate cand au vazut-o dar ei nu luasera nimic, desi suntem in relatii bune. In ultimul moment nasa s-a dus la mall si a ne-a luat cate un gift certificate la fiecare. Asta m-a facut sa ma gandesc ca ei nu aveau de gand sa cumpere nimic si mi-am zis ca anul asta nu mai cumpar nici eu. Si eu zic ca daca tot nu sunteti foarte apropiati sa nu va agitati prea mult cu cadourile, eventual daca nu te lasa inima si bun-simtul sa luati ceva acolo, o mica atentie, o felicitare poate. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu, in calitate si de nasha si de fina, as zice ca un cadou simbolic este suficient. Asa ca puteti sa le luati ceva dragut de casa (o vaza, un vas de Yena, etc). Noi unii asa facem cu nasii nostri. Ah! Ne mai ducem cu un tort, ca se pare ca asa ar fi obiceiul. Dar anul trecut nu am gasit tort si s-au multumit cu prajiturele. Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor, sunteti niste dulci. Si eu ma gandeam la ceva pentru casa, ceva nu foarte mare dar nu eram sigura daca 'se poarta'.Eu imi doresc o relatie buna cu nasii. Nu-mi este chiar indiferent faptul ca au fost alaturi de noi la biserica si ne-au tinut lumanarile dar nici nu-mi place sa fiu luata de fraiera. Sunt tineri ca si noi dar uneori am impresia ca au idei (in ceea ce priveste relatia nas-fin) cam invechite. Oricum daca mai aveti idei le astept. Timp mai este.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...