Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INGERUL PAZITOR


Recommended Posts

A-ti simtit sau a-ti visat vreodata ingeri pazitori? De visat l-am visat in urma cu 7 ani.era un glob de lumin de marimea unei mingi de tenis,il tineam pe palma si din cind in cind plutea in aer.senzatia de fericire e imposibil de descris a urmat parerea de rau la trezire. Dar cel mai mult am fost marcata ieri. Eram in bucatarie cu fetita mea.m-am invirtit m-am mai jucat cu ea, mi-am facut ceva treaba.bucataria mea este foarte maresi am si un coltar foarte mare.de obicei eu stau pe scaun la masa,daca e sa ma asez undeva.parca teleghidata m-am asezat intr-un loc unde foarte rar mi se intimpla sa ma asez. Am pus mina linga mine si am simtit o intepatura.cind m-am uitat atent sa vad ce-i ,am dat de un ac mare cu virful in sus infipt in burete dar care nu se vedea din cauza husei. L-am luat si dupa doua secunde fetita mea s-a catarat acolo si fiind micuta si-a lipit fata exact de locul unde fusese acul. Rea sa lesin cind m-am gindit la ochisorii ei. Si culmea este ca nu stiu de unde aparuse acul. N-am mai cusut de multde tot in bucatarie. Aveti si voi astfel de intimplari? cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Astfel de intamplari minunate se intampla foarte des in viata noastra, dar de obicei noi nu avem ochii pentru ele. Pentru fiecare va veni o zi in care va vedea ca intr-un film de cate ori ingerul sau pazitor l-a salvat de tot felul de necazuri. Ar trebui sa ii multumim mai des acestui "Protector" al nostru daruit de Dumnezeu la Sf.Botez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu ca am un inger bun si puternic, la fel este si ingerul teodorei nu l am visat, insa am avut 3 vise, in timp, la interval de citiva ani, in care apareau pe rind Domnu IIsus, apoi Tatal Ceresc iar in ultimul, de curind, Maica Domnului... mi s au intiparit extrem de bine in memorie, aidoma unui film, si recunosc, de cite ori am fost in vreo greutate, am fost ajutata de Cel de Sus... chiar si atunci cind mi se parea imposibil si credeam ca totul se sfirseste cit despre Teodora, ea este un copil f norocos... ca prin minune i se implinesc toate. daca este sa realizez ceva pentru mine, se intimpla mai greu, cu zbateri, lacrimi, oftaturi. pe cind pentru micuta se intimpla de la sine uneori chiar ceea ce pare imposibil nu mi cunosc ingerul, insa simt protectia divina asupra mea si a micutei, aproape palpabil... si multumesc in fiecare seara pentru aceasta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a intamplat de multe ori dar poate nu le-am dat importanta,dar cea mai mare minune a fost la nasterea baietelului meu ,caruia nu -i dadeau nici o sansa ,iar dupa botezul rapid facut a doua zi dimineata ,cand a venit preotul care m-a cununat ,fara sa fie rugat prea tare ,si s-a oferit o doamna minunata sa-i fie nasa(noi nu alesesem nasii inca),iar dupa botez ,baietelul meu a inceput sa surada cu gura pana la urechi,el care deabia respira si a adormit de parca il fugarise cineva.De atunci ii multumesc incontinuu lui Dumnezeu pentru minunea sa: Dar chiar ieri imi cautam disperata cardurile de la asigurarea medicala a mea si a baiatului ,pe care inainte de a pleca in tara la ai mei ,le pusesem bine si nu-mi mai aminteam unde. Deodata mi-a venit un chef sa ma uit peste pozele din album ,dar am zis lasa ca ma uit mai incolo intai sa gasesc cardurile.Dar zicand eu prin casa "unde Doamne le-oi fi pus "ca am scotocit toata casa,mi-am zis hai totusi sa ma uit la poze si caut mai tarziu Si minune...cardurile mele ma asteptau intre paginile albumului de parca radeau de mine... Acum ma rog la Doamne Doamne sa ne lumineze sa stim ce sa facem ca avem de luat o decizie grea si sper ca tot asa sa ne dea de inteles ce sa facem.Depinde doar de noi sa intelegem exact mesajul primit Roxy si Cristi cel vorbaret huianur [i] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1 http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi era sa patim in Romania ceva urit de la oua...Intr-o dimineata i-am fiert lui Bogdanel,sa-i dau sa manince,si nu stiu ce m-a apucat,ca am inceput sa-l cojesc in scrumiera,ca era mai aproape.Dupa ce l-am curatat,fara sa-mi dau seama i-am dat drumul tot acolo...Bun,zic eu,uite ce aiurita sint...si fierb altul.Pe asta la-m cojit pe farfurioara,ii dau drumul in castron si pun mina pe solnita,sa-l sarez...toata sarea care era acolo s-a varsat peste ou,ca s-a desfacut capacul!Am renuntat la ou,multumindu-i lui Dumnezeu ca a continuat sa ma atentioneze,mai ales ca eu cred in coincidente.Asa ca ingerasul nostru e la postul lui. Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eram numai eu cu bebe acasa, cautam ceva intr-o debara, la care de obicei usa o trintesc ca sa se inchida bine. In momentul respectiv nu stiu ce m-a apucat dar am inceput s-o inchid incet-incetisor, si facind-o, ma miram ce m-a apucat, cind am auzit un tipat. Bebele se tirise de la locul lui de joaca, pe nesimtite, pina la usa, si avea toata minutza bagata in deschizatura de la imbinarea usii. Nu a avut nici macar o zgirietura, doar putin rosu!!!! Am tremurat zile in sir gindindu-ma ce ingeras il ocroteste pe el!!! A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...