Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

As vrea...


Recommended Posts

As vrea sa ma trezesc usor si binedispusa dimineata, sa pregatesc un mic dejun delicios, sa-mi trezesc sotul cu o sarutare, sa intampin ziua cu un suras, sa fac un dus inviorator, sa ma fardeaz, sa ma imbrac frumos si... As vrea sa ajung la serviciu la timp, destinsa si surazatoare, sa rezolv rapid si competent toate problemele care se ivesc, sa ma port frumos cu toata lumea si sa nu las pe nimeni sa ma scoata din sarite... As vrea sa am timp de cumparaturi, de o plimbare prin parc, de o prajitura, de o vizita... As vrea sa fiu mai optimista, mai calma, mai buna, mai receptiva la micile bucurii si marile frumuseti din jur... As vrea sa adorm usor seara, fara sa fiu bantuita de ganduri negre, probleme nerezolvate sau anxietati... Nu reusesc sa fac nici macar jumatate din cate as vrea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Toata consideratia daca reusesti sa faci si o mica parte din ele. [bis] Important este sa nu abandonezi. [biz] Unele pot fi impuse - sa ai grija de tine, sa te plimbi, sa iti faci timp de cumparaturi. Azi una, maine alta. Eu cred ca odata intrate in rutina, e mai greu sa renunti la ele. Incercat si reusit in oarecare masura. [cheers] Incercat si insistat chestiunea cu optimismul - cu rezultate mult prea modeste. [V] E mai greu cu starile sufletesti. Oricat mi-as propune sa fiu surazatoare, mai scap un ranjet co-participantului la trafic care ma injura la semafor. [bruta]. Si daca sotul nu vrea sa se trezeasca ....[neand]. Si oricat as incerca sa ma relaxez seara, tot ma alearga grijile in somn [bang]. Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca daca vrei cu adevarat , poti. Dar, e nevoie de mult vointa, de mult curaj si multa putere. Eu una imi doresc cam aceleasi lucruri, dar inca n-am reusit sa le obtin pe toate. Sunt zile in care cred ca le am % si sunt zile in care n-am nici 0.1 % din ce mi-as dori. Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit odata o chestie tare buna care s-a intimplat in realitate (nu la noi in Romania). Un tip era foarte optimist, placut, vesel, politicos, ce mai, toate lumea il placea. Chiar si cind era bolnav era o placere sa stai de vorba cu el si avea un mod deosebit de a te binedispune si incuraja. A fost intrebat odata cum de resuseste sa fie asa mereu???!!!Si el a raspuns foarte simplu: in fiecare zi cind ma trezesc dimineata imi spun, astazi pot sa am o zi buna sau rea, aleg sa am o zi buna! Cred ca ni s-ar potrivi si noua. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...