Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

lauda de sine...


Recommended Posts

Pentru Dava. In cazul tau nu e vorba de lauda, doar ai fost intrebata cum te-ai descurcat si erai si intr-un mediu unde trebuia sa-ti arati calitatile. Se pare ca toti care au scris pina cum nu au nimic impotriva laudei de sine.Dar sincer acum, voi nu intilniti oameni care de la primele vorbe incep sa turuie despre cine sint ei, unde au fost, ce au ei, cit de tari sint ei? Eu nu stiu cum sa fug mai repede...[bang] Chiar si la serviciu, am lucrat o data cu un tip, istet de altfel, care tot timpul raporta ce treaba buna a facut el, la cite se pricepe el, ce a facut el in ziua respectiva etc. Se avea bine cu seful, bineinteles, avea cel mai mare salariu, dar toata lumea il ocolea... Eu una las pe altii sa ma laude si totusi nu-mi lipsesc laudele si complimentele[:X]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In Romania mereu ma trezeam cu o promovare pe nepusa masa, care ma lua mereu prin surprindere (deh, eram si mai pustoaica, abia iesita de pe bancile facultatii). Ba veneau si colegi din alte departamente sa-i ajut cu diverse chestii. Am ajuns la mare si m-am intilnit cu o colega de birou pe plaja, toata seara haiduceasca cu prajit mici pe bat in jurul focului s-a transformat in tinut de curs despre care-i birocratia in caz de delegatie, ca deh, eu mai fusesem intr-o delegatie pina atunci. Ba mai mult, in tren, in drum spre mare, intr-un compartiment plin, in care era si o familie cu un copil mic, se repede un crestin sa deschida geamul ca sa nu ne sufocam acolo cu totii, dar pe mine si-a gasit sa ma intrebe daca am ceva impotriva! :) Si traiam cu impresia ca asa-i pe peste tot daca nu veneam in Canada. Unde nu-i nici pe departe spiritul competitiv de la vecinii nostri de la sud, dar tot am patit-o. Intr-o buna zi, vine o colega sa ma intrebe o problema tehnica, ii raspund si a doua zi vine sa-mi explice ea acelasi lucru. Dupa care, data viitoare cind m-a intrebat ceva, i-am zis ca am multe pe cap (chiar aveam) si sa-mi dea un e-mail, ca sa nu uit cumva sa-i raspund. Iar raspunsul si toate urmatoarele raspunsuri le-am adresat intregii echipe (incluzind seful echipei), ca sa beneficieze toti de informatie, plus, ca sa nu ma mai trezesc ca mi se tin lectii. Cu resumee-le e greu, am ajuns sa gindesc in termeni de prezentare, de cite ori fac cite ceva mai acatarii, deja ma gindesc cum o sa scriu chestia aia in resume. Dar colega despre care va ziceam.. ei bine, a ajuns sefa in echipa ei... O singura mare lipsa vad eu in sistemul acesta: de a nu recunoaste cinstit valoarea lui "nu stiu" - cita economie de timp si de bani s-ar face... Dar cred ca subiectul era, de fapt, altul.. De cite ori fac pe grozava (si vreau sa-l vad si eu pe ala care n-a facut pe grozavul in viata lui - de fapt, nu, nu vreau sa vad pe nimeni care nici macar nu si-a dat seama ca se grozaveste), o iau in freza. Ceea ce e un eveniment fericit, caci mi-aduce aminte sa n-o iau prin balarii prea des.. Daca vad ca oamenii se bucura cu rautate de scaparile mele, ii las sa se bucure, ca-i prea complicat sa le explic ca viata, in general, poate fi traita si altfel - si nici nu-s convinsa ca le-ar folosi vreun fel de explicatie.. Daca oamenii se amuza, atunci ne amuzam impreuna.. Ma tot chinui sa-mi aduc aminte de vreo ocazie recenta si nu reusesc deloc, ceea ce nu inseamna nicidecum ca n-a avut loc, ci ca aducerea mea aminte s-a cam dus pe apa simbetei.. Dar daca e vreun forumist cu memorie mai buna ca a mea si s-a intimplat sa ma dau in barci chiar aici pe forum, un pas inainte! :) Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...