Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

iubesc un barbat casatorit.....si el ma iubeste.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ha,ha! Esti chiar culmea..! Si eu cred ca doamna buburuza mai arunca asa, cate doua randuri la misto sa vada cine mai musca "nada"! Ti-ai facut din asta un nou hobby!? Te distreaza asa de mult? Sunt curioasa cand te delectezi cu povestea creata, dimineata la cafea sau seara inainte de culcare:)) Nu-mi vine sa cred ca am luat in serios un asa subiect...Ce pierdere de energie si timp... Iti doresc lumina in suflet si toate cele bune[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am impresia ca s-au gasit unii care sa abuzeze de spatiul oferit de forumul "despre copii". Nu spun ca nu pot fi abotdate si alte subiecte mai mult sau mai putin conexe topicului consacrat, dar nici pagina de matrimoniale intelese pe dos nu cred ca s-a vrut a fi. Propun membrilor de buna credinta sa boicoteze asemenea mesaje lansate la deruta, refuzand sa mai dea apa la moara celor pusi pe mistocareala sau psihologie ieftina de mahala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te gandesti f bine intrucat este vorba de un copil! trebuie sa fii sigura ca el, copilul va avea o familie stabila, o atmosfera plina de dragoste si armonie. Deasemenea trebuie sa fii f sigura de relatia voastra si si de situatia voastra materiala. Eu te inteleg f bine ca vrei sa ai un copil cu barbatul pe care il iubesti este dorinta fireasca a oricarei femei, dar trebuie sa te gandesti la copil, cum o sa-l educati, cum v-a intelege el relatia voastra si sa-l protejezi de rautatile celor din jur (unii copii ii chinuie pe copiii care au parinti singuri sau divortati). Tu ai experienta deja cu fetita ce ai adoptat-o, dar tine cont ca biata de ea era deja mare cand a trecut prin diverse probleme familiale si daca poti sa eviti ca un alt copil sa mai treaca prin ceva asemanator e cel mai bun lucru cu putinta. Deci analizeaza situatia cu sange rece si ia decizia cea mai potrivita, incearca sa discuti despre asta si cu fetita ta, ea iti poate spune cel mai bine cum se simte, cum e pt ea relatia ta si daca pt ea e bine, atunci eu zic ca poti sa-ti implinesti dragostea fara grija, insa sa fii sigura ca este si dorinta iubitului tau si sa incerci sa vezi cum iti organizezi familia, nu uita ca mai ales in primii ani, sprijinul constant si prezenta sotului sau iubitului nu numai ca te va ajuta pe tine dar va contribui la o dezvoltare mai ales psihica armonioasa a copilului. Se poate si altfel, sunt multe mame singure care cresc copii normali, dar asta nu inseamna ca desi f adaptabil un copil nu v-a suferi si depinde doar de firea lui cat de mult il va influenta acest lucru mai tarziu in viata, unii nu au nimic sau devin mai puternici, altii dimpotriva... deci succes in decizia ta si sa stii ca numai tu cunosti exact situatia in care esti si deci tu numai poti lua o astfel de decizie, insa pune in primul rand copilul si apoi restul lumii. Iar iubitul tau trebuie sa puna in primul rand pe copilul lui deasemenea, si daca nu poate face asta, inseamna ca nu e omul potrivit sa fie tatal copilului tau. inca odata succes, allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut parte de niste evenimente care par citate dintr-o telenovela (Doamne cat le urasc!) sau un roman melodramatic, de aceea pe mine nu ma mira nimic si nu mi se pare o ofensa sa imi pierd vremea citind si raspunzand cuiva care trece prin astfel de situatii care par incredibile. In cazul meu, eu m-am casatorit pe ascuns cu sotul meu familia mea nu a participat, ne-am intalnit timp de trei ani inainte tot pe ascuns, mi-am facut si rochia de mireasa pe ascuns si la biserica ne-am casatorit intr-o biserica in constructie cu ajutorul unui preot non-traditionalist care a inteles faptul ca eu sunt ortodoxa si el reformat, am luptat pana la nebunie pt dragostea mea pt ca sa am familia mea, am fugit din tara ca sa putem fii impreuna, acum suntem deja casatoriti de 2 ani, ai mei nu banuiesc nimica sunt perfect fericiti cu ceea ce stiu si asteptam in cateva zile un bebelus, care sper ca v-a impaca pe toata lumea, iar daca nu, asta e, de mult nu ma mai intereseaza gura lumii si parerea "binevoitorilor" care nu inteleg nimic din ceea ce simt eu si traiesc eu. Iar alegerea ce am facut-o este cel mai bun lucru cu putinta. am trecut prin f multe situatii ridicole si am suferit f mult din cauza "gurii lumii" si chiar a celor mai apropiati "prieteni", iar parintii mei au fost extrem de sadici si total neintelegatori astfel ca daca nu plecam in strainatate cred ca ajungeam colega cu sotia iubitului tau. M-au injurat, m-au amenintat, m-au torturat psihic asa cum numai o minte bolnava ar putea imagina, am plans atat de mult incat credeam ca nu mai exista clipa fara lacrimi, doar bunica mea cu care am stat de f mica pana la 17 ani, m-a inteles si ne-a ajutat sa ne casatorim impreuna cu familia lui. deci buburutza draga, lasa-i pe altii asculta-le sfaturile dar fa cum simti tu ca ar fi bine, deci selecteaza ce crezi tu ca te ajuta si ai speranta ca daca ceea ce simti tu e adevarat, atunci totul se va implini inspre bine. eu m-am uitat si la alte mesaje scrise de tine si mie mi se pare ca esti sincera, scuza-ma ca nu am realizat ca ai crescut fetita de la cateva luni, eu intelesesesm ca o luasesi in crestere mult mai tarziu. Deci faptul ca ai crescut deja un copil de mic te face sa ai mai multa experienta decat mine si deci daca tu consideri ca e bine sa aveti un copil, fa asta, fii doar sigura ca e totul in regula pt copil asa cum m-am exprimat in mesajul anterior. succes! [;)] allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buburutza..intrebi tu acolo... "Ce credeti? O femeie are voie sa aiba un copil cu un barbat cu care are o astfel de relatie? Trebuie sa precizez ca eu noi nu ne putem casatorii, nici nu poate fi vorba de divort...ne iubim si ne este de ajuns asa cum am mai spus...dar este bine sa avem un copil al nostru?" te intreb si eu la rindul meu ...Femeia isi doreste copilul pentru ea insasi sau il vor amindoi? dar EL ce parere are? cum o sa se simta el neputindu-se trezi noaptea sa isi ia copilul in brate, neputind sa ii faca el baie, sa ii pregateasca el biberoanele...?" tu esti pregatita si iti doresti sa fi mama..dar el? el e pregatit sa fie tata de citeva ore, zile sau weekend? e pregatit sa nu isi vada copilul doar cind poate sa vina la tine ? e greu ..dar e posibil visatoare [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu va spun clar..ca de la o vreme se posteaza mesaje scrise la misto,numai asa pentru amuzamentul propriu.Parerea mea e ca adminu ar tb sa le inchida din fasha. Astea sunt gogoritze si orice femeie cu capul pe umeri nu ar lua in considerare asa ceva. Eu intru pe Dc de foarte mult timp..si zilnic.Sunt aici inca de cand era vechea forma a forumului.Dar asa prostii si subiecte care o iau razna nu am mai vazut! Aici nu e vb de atac la pesoana..ci de faptul ca iau in deradere bunavointza membrilor.Citesc si eu si ma amiz...probabil ca asa face si Buburutza..care vina ca membru nou..si primele postari sunt despre un menaj a troix. Subiectul asta poate sa continue la nesfarsit...si daca ar veni si s-ar muta la noi si fratele prietenului..si daca am dormi cu totii..si ar fi un copil intre "nebuna"si cumnat..si tot asa sa fim seriosi!!!deja e prea groasa gluma! KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doaaaammmnnneeee da' chiar nu se mai incheie subiectul asta? am crezut ca pina acum s au spus toate parerile, s au formulat toate variantele, dar buburutza nu si nu... acu vrea si copil cu el, si vorba korinei, ce mai urmeaza? breee da' asta i subiect fluviu! si nu i vad malurile.... si eu sint de parere ca este o mare mishtocareala...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...