Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

iubesc un barbat casatorit.....si el ma iubeste.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Buburutza, spui undeva ca Dumnezeu a vrut ca voi doi sa fiti impreuna. Da-mi voie sa ma indoiesc ca Dumnezeu aproba adulterul, pentru ca, in fond,asta e,indiferent de sanatatea mintala a sotiei. Nu vreau sa intelegi ca te judec,ci doar sa te rog sa nu confunzi voia lui Dumnezeu cu voia ta. Cea care a facut alegerea de a "trai" cu un barbat insurat, ai fost tu si iti inteleg ratiunile, e destul de greu sa iti regasesti, fara iubire, bucuria de a trai. Insa iubirea nu te obliga la nimic,ai fi putut foarte bine sa iubesti si sa fii iubita,fara a trece pragul dincolo de care apare si riscul suferintei,caci nu te simt cu adevarat fericita. Si inca ceva,pentru un copil,parintele este,vrea, nu vrea,un model. Nu mai poti sa-i spui nu face asta,daca tu ai facut-o. Ce ma bucura,totusi,este ca nu te-ai lasat distrusa sufleteste de primul tau sot. Semn ca esti oricand capabila sa spui Nu. alina v
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de parere ca nimeni nu e in postura sa judece pe nimeni. fiecare ne alegem viata pe care o ducem, ne indragostim, ne controlam sentimentele mai mult sau mai putin, in orice caz scopul fiecaruia este sa-si gaseasca sufletul pereche. daca respectivul sot nu te iubeste destul si are o relatie de lunga durata (o aventura ar fi in regula) cu altcineva, e clar ca nu are rost sa stai cu el si gata, de ce sa te razbuni pe cealalta, nu trebuie ea rupta in bucatele... eu cred ca fiecare dintr-un cuplu, casatoriti sau necasatoriti trebuie sa se sprijine si sa se iubeasca f mult si sa se inteleaga si in rest totul vine de la sine, altfel nimic nu are sens, nu relatia fizica e totul ci comuniunea intre cele 2 suflete. Exista si sex ocazional care nu implica sentimente prea puternice atat in cazul femeilor cat si al barbatilor. Buburutza are o relatie sentimentala sufleteasca si asta conteaza si e chiar ceva frumos si ma bucur pt ei. Ea nu a distrus nici o familie, nu i-a "furat" alteia barbatul (de parca el ar fi un animalut de casa sau un obiect fara gandire si vointa...), si ganditi-va daca voi ati sta langa o persoana cu probleme psihice timp de 20 de ani (trebuie sa fie un cosmar), fara iubire din partea acelei persoane, fara o relatie normala si fizic si psihic... si ati gasi o persoana normala si care va intelege suferinta si este alaturi de voi, nu v-ati indragosti de ea? nici barbatul, nici femeia nu ar trebui judecati, nu aruncati piatra... eu nu cred ca exista nicic o lege care obliga pe cineva sa stea casatorit cu alt cineva pe motiv de boala, fie ea oricum, omul acela a facut asta caci isi respecta legamantul de a fi alaturi de sotie si la bine si la greu. El a aratat prin asta devotament si iubire fata de respectiva femeie, a facut si face ceea ce trebuie. Faptul ca a gasit alinare si sufletul lui pereche si iubirea vietii lui e un lucru f bun si frumos. Buburutza draga iti doresc multa iubire si fericire si tarie! si am observat ca esti o persoana f romantica si visatoare si de aceea meriti sa fii fericita si mai mult! [gravi] aproape [mamica] allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si faptul ca buburutza are grija de o fetita care nu e a ei, banuiesc ca a adoptat-o, imi arata ca e o persoana deosebita si care e devotata si deci se potiveste f bine cu barbatul pe care il iubeste! hai sa fim serioasi, copilul are un exemplu f bun in mama ei buburutza, caci un copil sufera f mult din cauza unui tata betiv si e minunat ca are o mama care e puternica, a avut curajul sa mearga mai departe si care cauta iubirea si care are inca speranta de mai bine! allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buburutza, scuza-ma, am si eu o intrebare, daca vrei sa raspunzi bine, daca nu, nu, (oricum uneori si tacerea e un raspuns) : Spui ca sotia lui are o boala mintala care progreseaza de 20 de ani. A facut sau au facut ei ceva pentru a remedia asta ? Adica urmeaza un tratament, a fost internata undeva, adica 20 de ani e multa vreme, nu au reusit sa remedieze cumva boala ? Si cum se numeste aceasta boala ? De fapt imi dau seama acum ca a mai intrebat cineva acest lucru, monicav, dar nu ai raspuns, poate totusi ne spui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buburutza, Tu stii mai bine decat noi toate amanuntele acestei legaturi clandestine...dar as vrea sa-ti spun cateva lucruri. Relatia cu un barbat insurat are multe dezavantaje : daca esti pregatita sa petreci sarbatorile si alte evenimente importante de una singura, daca esti pregatita de intalniri cu ochii pe ceas, daca vrei o relatie in 3 cu tot ce implica asta...continua. Daca nu, fugi cat mai ai timp. Am auzit de foarte multi barbati insurati cu amante, dar in acelasi timp nu prea...am auzit de barbati care isi strica casele de dragul amantelor...caci oricat de mult te-ar durea exprimarea, pana la coada tot amanta te numesti! Ori ca femeie, eu cred ca meriti mai mult...chiar daca ai ratat o casnicie de 13 ani si considerai ca nu mai e nimic de facut cu viata ta! Continuand, vei suferi...gandeste-te bine! In final, decizia iti apartine! Doar gandeste-te ceva mai mult! Denisa si copilul Alecu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La bine si la rau intr-o casatorie nu mai este valabil in cazul lui,..deci cit de special crezi tu ca este el? Tu esti sigura ca tot ceea ce i-ti spune nu este o minciuna? Parerea mea este sa renunti la aceasta legatura care oricum i-ti va aduce numai fericirea de o clipa,nimic mai mult,cauta un barbat care sa merite sa fie iubit de tine fara sa-l imparti cu nimeni altcinea.Stiu ca este usor sa dai un sfat,greu de pus in practica,dar merita sa incerci.Succes!!! Lil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...