Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

iubesc un barbat casatorit.....si el ma iubeste.


Recommended Posts

Eu cred ca esti OK dc. situatia cu sotia e asa cum e. Si dc. nu sunt copii. Si dc. sotia nu era bolnava, dar nu se mai iubeau si nu existau copii, tu tot OK erai dupa mine. Dc. un barbat nu isi iubeste sotia, nu vad pentru ce ar mai continua acea casnicie. Si dc. se indragosteste de alta, mai bine sa plece. Asta, repet, doar dc. nu sunt copii. Ma pun in locul sotiei inselate, dc. barbata-miu s-ar fi indragostit de alta, as fi suferit, dar nu cred ca era neaparat vina celeilalte si nici ca se mai poate face ceva. Dc. sunt copii, se schimba treaba, sunt responsabilitati, copiii n-au nici o vina pentru mofturile parintilor si nu mai e scuzabila "indragosteala" asta. Buburutza, dupa parerea mea, nu iti mai face griji, daca e sa ramaneti impreuna si va intelegeti, veti ramane. Sa dea Dumnezeu ca el sa fie omul care crezi tu acum ca este. Numai bine! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by korinna
Tot eu.... Daca nu ai nimik altceva de facut..iubeste-l bre in continuare! Dar nu striga asta ca pe o mare reusita avietii tale..ca si cum ai incuraja lumea catre adulter! Lupul moralist! KORINNA mamika x 2 Korinna,am vrut sa scriu ceva la chestia cu "lupu moralist",dar am citit regulamentu DC...[bang] si m-am abtinut [bang] [flo] Buburutza, sa fii iubita !
***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buburutza draga, faptul ca tu in acest barbat ai gasit alinare si consideri ca este iubirea vietii tale, este un lucru frumos, asa ca nu pune la suflet o parte din „rautatile” care s-au scris aici. Toti avem dreptul la viata si la fericire. Lasand la o parte povestea ta, eu daca as afla ca sotul meu iubeste o alta femeie, nu m-as pune sa o fac bucati nici pe ea si nici pe el, ci as sta si as analiza ce si unde am gresit in relatia mea cu sotul meu. Nimeni nu iese dintr-o relatie din prea multa fericire si dragoste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce putine persoane accepta faptul ca o relatie se va sfarsi inevitabil intr-o buna zi? Totul pe lumea asta se schimba permanent, chiar si relatiile. Asa cum relatia lui cu sotia s-a schimbat si poate se va termina, la fel de transformabila e si relatia atat de fericita in acest moment cu buburutza. Lasati, fratilor, oamenii sa se bucure de aceste momente fericite! Singurul aspect cu care nu sunt total de acord e trambitzarea acestora in public/pe forum/mica publicitate/"Din dragoste" s.a.m.d. Dupa parerea mea atat publicitate distruge misterul necesar relatiei si intimitatea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buburutza draga, iti inteleg durerea si disperarea.Nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni, oricare dintre noi se poate indragosti de cineva care nu e "liber". Numai cine a trecut sau trece prin asta iti poate intelege durerea, dar spune-mi : el ce zice ? cum se impaca cu sotia lui ? Ce are de gand cu tine ? Pentru ca la urma urmei, n-ar fi nici primul si nici ultimul care ar divorta, nu ? O viata avem si macar pe aia sa o traim asa cum vrem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand eram tanara..eheee.. [;)] m-am indragostit rau de tot de un barbat insurat, cu 17 ani mai mare ca mine... cred ca si el ma placea, mi-a fost frica sa aflu mai mult, poate si el era indragostit, avea uneori o privire ca mi se inmuiau picioarele.. si mereu imi veneau in cap doua lucruri... unu: nu poti sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea altuia (sau alteia) si doi: oare nu s-ar repeta istoria dupa aceea? asa cum a facut-o o data, o poate repeta, nu? am lasat lucrurile sa curga de la sine, dar n-am facut nici un pas, nici eu, nici el, si pana la urma mi-a trecut... cam in 2 ani... nu cred ca exista sfaturi in chestiuni atat de delicate, dar exista fapte care ne ajuta sa tragem concluziile care ne avantajeaza. ai grija! [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...