Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Masina de spalat cu uscator


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca iei o masina si un uscator separat nu o sa mai ai loc in baie!Au acelasi dimensiuni( 60 x 60 x 80 cm ). Daca vrei sa iei una cu uscator sa sti ca consuma mult! Parerea mea este ca poti cumpara una cu mai multe rotati la stoarcere 800-1000 rot/min care le scoate aproape uscate. In legatura cu marca aleasa este o loterie. Eu am acasa Zanussi 800 rot/min si sunt foarte multumit. Diferenta intre masini sunt: -nr. de rot/min 400-1200 -cuva de inox sau carboran sau alta denumire de plastic rezistent la temperaturi ridicate data de producator!. -nr. de programe -temperatura de spalare reglabila. -pe unde se incarca rufele( sus sau frontal). -nr. de kg de rufe spalate o data. -adancimea pe care o are masina, 30-60 cm. -marca bineinteles. Gabriel - tatic de 2 ani! [cheers][copil] http://www.familia-mea.go.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am preferat sa le iau separat. Am luat mashina de spalat, Ariston,(in Romania am avut indesit shi am fost super incantata de ea) Uscatorul e in faza de achizitzie, se prinde in perete deasupra mashinii de spalat, deci spatziul ar fi acelashi. Ce m-a determinat a fost faptul ca daca se strica mashina de spalat raman implicit fara uscator shi invers. In general nu-mi plac uneltele minune de genul "o mie de functzionalitatzi in una singura" pentru ca sunt de parere ca nu le pot face pe toate la fel de bine. Asta e pasarica mea!!! Ce sa zic?!?!?! Oricum, diferentza in bani e destul de mica shi zau daca nu mi se pare mai comod sa fie separat!! Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna eu am de 5 ani un electrolux cu uscator. merge super si nu am avut niciodata probleme. usacatorul il folosesc destul de rar, mai ales iarna sau cand este vreme umeda/ploioasa pentru lenjerii sau pentru blugi/jachete cand ne trezim in ultima clipa ca avem nevoie de ele si sunt murdare. cand vremea este frumoasa, rufele super stoarse se usuca rapid si mai fac si economie de curent. bafta de cumapraturi mada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu Equator italian mi-am luat, il avem de trei ani, e super misto, spalam la doua zile cel putin, intr-o ora se spala rufele, intr-o alta se usuca aprope complet, incap pina la 8 kg de haine uscate si are stabilitate buna. http://www.epinions.com/hmgd-Large_Appliances-All-Washing_Machines-Equator_Ventless_Clothes_Processor_EZ_3600C/display_~full_specs http://www.shiptheweb.com/shiptheweb.filereader?3f86c73e00738d90271e424d361a067c+EN/products/EQA&2DEZ1612V&2Dnone Primul site este epinions.com si acolo poti sa vezi opiniile altora despre diferite masini, A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc de 3 ani [spala] cu uscator pentru ca aici ploua des si risti sa stai cu hainele la uscat si o saptamana.Problema e ca trebuie sa le scoti cand sunt umede,numai bune de calcat.Daca le lasi sa se usuce complet nu mai reusesti sa le calci.Oricum,mi-e dor de mirosul acela "fresh" care-l au hainele cand le iei de afara de la uscat. Claudia&Laurici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...