Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

votati constitutia?


clara

Recommended Posts

Bineinteles , parere personala : Victoria , ceea ce ai primit tu e , probabil , opinia unor nationalisti , exprimata cu naduf , in stilul lor , insa de data sunt de acord cu mare parte din cele scrise acolo ! Io una am sa merg la vot , pentru a pune stampila pe NU ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by clara
scuze draga, dar nu pentru voi,cei plecati era intrebarea[:D][:D][:D] vroiam pareri concrete, sa stiu si eu cu tine votez hic[alcool][alcool][alcool] clara[gravi]
Clara draga, si iost (inca) cetatean roman, major si cu drept de vot. Si stiu cu ce se mananca noua Constitutie. A merge la vot ca cetateanu" turmentat... Pardon... trebuia sa stii deja pentru ce votezi. Hac! Julie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA sau Nu trebuie sa mergem la vot pentru ca nu e vorba numai de legea fundamentala a statului ci si pentru ca sunt banii nostri. Eu votez Da mai ales pentru desfiintarea stagiului militar obligatoriu. Vladut are abia un an asa ca nu conteaza cand intra in vigoare.....sper sa nu dureze 18 ani reforma armatei. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca este soare si frumos.. ma duc la centrul de votare (scoala de langa casa).. si nu ma duc la vot, ma duc sa trag un basket/fotbal o bere cu prietenii care nu i-am mai vazut de mult.. de la votarea trecuta. Multumesc partidului pentru ocaziile de a fi impreuna cu prietenii din copilarie. Cu respect, Florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul meu este DA, ma duc la vot dar NU, nu votez modificarile! De ce? Pt ca din toate modificarile propuse nu s-a ales mare lucru. Pt ca nu-mi convine sa voteze altii pt ca noi sa intram in UE si in NATO(si atata timp cat nu s-a introdus votul uninominal pt Parlament, nu stii cu cine votezi)- ma refer la Parlament; pt ca mi se pare aberant ca Primul Ministru sa nu poata fi revocat de Presedinte, sa-l doara in basca ca nu poate fi tras la raspundere decat de Parlament, si daca partidul sau alianta lui are majoritate in Parlament...; pt ca mi se pare aberant ca strainii sa poata cumpara terenuri agricole (n-am nimic impotriva celor intravilane); si multe altele... Altceva: nu mi se pare normal ca pe toate posturile de televiziune, sau la radio, sa nu fie decat opinii PRO. N-am vazut nici o dezbatere la tv in care sa fie invitati si cei PRO si cei CONTRA. Daca te uiti la tv toata lumea este incantata sa voteze PRO si este indrumata sa se duca sa voteze DA. Dar din cate am vazut pe internet si printre cunostiinetele mele, sunt destule opinii contra! raluca www.rebecca.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...