Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Produse de epilare


Crystinne

Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, crema Veet e buna si pt. zonele sensibile. Aici, in Germania, mai este crema Pilca. Le-am folosit pe amandoua si sunt bune. Problema e, vorba Crinutei, sunt ca si cum te-ai face cu lama. Eu folosesc epilatorul si pt. zonele sensibile, inghinal etc. Am pace vreo 2-3 sapt. chiar daca o zi arati "ca dupa viol". :). Ai fost o dulce cu asta! Cat de des va faceti pe maini? Eu nu m-am facut niciodata. Nu sunt paroasa de felul meu dar as incerca. Doare? Pupici, Cosmina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crystinne, In trusa epilatorului meu sunt doua pungi albastre [:D]pe care la ingheti in congelator si inainte cu 10 minute de a folosi aparatul le aplici in zonele respective,se anesteziaza terminatiile nervoase si zau ca nu prea mai simti durerea. Fetelor,am citit ca,cremele de epilat nu sunt prea sanatoase pt ca actioneaza prin arderea chimica a firului de par. [pup]Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum de cand burtica a inceput sa ia oarecare proportii, mi-a fost teama sa mai folosesc aparatul sau ceara, de teama sa nu-i fac rau lu bb (am citit eu pe undeva ca el simte durerea la fel ca si mine), asa ca m-am repezit la primul sensiblue sa-mi iau crema depilatoare (Veet). In afara de o iritatie nasoala (la care am si eu partea de vina, am aplicat de 2 ori crema pentru ca n-am fost multumita dupa prima aplicare), in rest nu mi-a oferit nimic, firele de par aratau mai nasol ca atunci cand foloseam lama de ras (adica aveau o lungime considerabila, chiar si dupa epilare), iar parul a inceput sa creasca chiar de a doua zi. Deci eu una am fost dezamagita de crema depilatoare (e prima oara cand o folosesc), desi pe ea scria ca se foloseste si in zone sensibile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa si noi avem probleme. Mai avem putin(1 sapt) si nastem si ne e frica sa mai folosim aparatul. Nush de ce da ultima data cand l-am folosit am zis ca ma urc pe pereti dupa primele firicele. Cica e mai vascularizata "zona" si d-aia doare mai rau. Nu am folosit niciodata crema dar stiu ca tre sa topeasca firele si la cat de grosutze sunt ele acolo...Eu mai stiu si de DEPILZERO, da nu stiu sigur daca mai exista pe piata. Oricum eu nu vreau sa folosesc aparatul de ras deoarece cand am fost ultima data la dr m-am ras, prima zi n-am avut nika da noaptea m-am trezit cu niste intepaturi si piscaturi de am crezut ca am furnici acolo...[bang] Plus ca m-am si iritat ca mi-au crescut fire sub piele! Asta e, trecem la crema! Pupici Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmina ai folosit cremele acestea in acele zone si a mers? Nu irita, nu infecteaza, nimic? Cu restul zonelor eu nu-mi prea fac probleme pentru ca ma epilez cu ceara si comparativ cu celelalte metode: lama, crema, aparat (care ma face sa ma urc pe tavan) asta mi s-a parut desi cam primitiva, cea mai buna. Cu fasii ce-i drept nu am incercat decat la cosmetica dar ... nu am incercat si in acele zone. Nu-mi vine sa cred ca in ziua de astazi nu s-au inventat si produse sigure numai pentru asa ceva. Eu am crezut ca sunt neinformata [bang] dar acum sunt dezamagita. O sa arata peste cateva zile ca dupa "viol". A fost buna gluma asta ... hahhahaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, Acum ceva vreme, la Teleshoping , pe toate canalele tv, aparea un produs de epilat.. ca o crema...cred...O super laudau(efectul era de lunga durata)era si pentru zonele delicate, aveau si "baton" pentru sparancene.... si se stergea extrem de repede, cu un prosop, fara sa ferci..doar trecut peste crema...mie mi-a placut...Acum problema este ca nu stiu denumirea produsului...Poate va amintiti voi? gaby http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=739&cid=488
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Am incercat si eu diferite metode de epilare si am sa incec sa grupez pe sectiuni experienta mea: 1. CEARA - procedeu dureros, depinde de fiecrae persoana cat suporta durerea. Mai complicat este cand o faci singura acasa, la cosmetica e OK. Am folosit acasa ceara de tot felul (romaneasca, italiana), dar e greu cu micile bucatele de ceara care raman pe tine, ca sa nu mai vorbim de mirosul care sa raspandeste peste toooooot! CEARA RECE = efect zero. Te chinui inutil. Raman fire de par, la greu! 2. CREMA - simplu de folosit, mie nu mi-a produs iritatie, dar parul creste la fel de repede ca dupa lama. Am folosit doar crema VEET. => procedeu scump, asa ca mai bine folosesti lama, efectul dupacum va spuneam e acelasi. 3.EPILATORUL - Bun, eficient. Cu durerea te obisnuiesti. Eu nu ma pot obisnui cu durerea din zona inghinala si de la axila. Problema e ca dupa o perioada de timp incepe sa creasca unele fire de par pe sub piele. 4. LAMA - cea mai simplu de folosit efect super pentru o zi dar apoi aspect de periutza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor. Sa stiti ca in zilele noastre s-a inventat totusi ceva care sa ne scape definitiv e parul nedorit. Numai ca cere timp mult si bani si mai multi. Exista epilarea cu laser, pentru portiuni intinse (care nu am testat-o inca si nu stiu cat de sanatoasa este...nu prea am curaj) si mai exista epilarea cu curent electric (nu stiu daca se numeste chiar asa). Metoda asta din urma se poate folosi numai pe portiuni mici, pentru ca e foarte migaloasa, de durere nu mai vorbesc... dar, va spun din experienta ...da rezultate 100%. Cosmeticiana mea are la cabinet un asemenea aparat, si in decurs de 1 an de tratamente (1-2 pe luna) m-a scapat definitiv de parul nedorit de pe buza superioara. Daca vreti si voi v-o recomand oricand cu placere. Pentru restul problemelor... nu mai stiu ce sa zic. Pana sa apelam la laser, ramane tot ceara calda si eventual cea de unica folosinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...