Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Produse de epilare


Crystinne

Recommended Posts

Fetelor, am gasit si eu intr-o revista detaliate toate metodele de epilare: ras, electroliza (cea spusa de Denis), cu ceara, crema depilatoare, aparatul de epilat, cu laser sau cu lumina intensa pulsata. denis, zi-ne, te rog, cum e cu electroliza. Am citit ca este cea mai dureroasa metoda. Eu as vrea s-o incerc pentru zona inghinala, dar e ceva mai mult ca zona decat cea a buzei superioare. E scumpa? Spune-mi si mie unde ai facut-o, te rog! Auzisem ceva de 125 euro/h si mi s-a parut cam scumpa, tinand cont ca trebuie repetata. In legatura cu epilarea definitiva, s-a mai scris pe forum si parerile erau ca laserul nu rezolva mare lucru. Poate gasiti subiectul. Eu as incerca si asta, nu cred sa fie efecte nedorite, macar sa stiu ca are rezultate, ca e crima si pedeapsa cu parul nedorit (nu exista o metoda sa ni-l puna pe cap? [:D]) Cat despre cremele pentru zone sensibile, desi n-am folosit, am vazut o gramada in farmaciile Sensiblu si in supermarketuri. Cineva mi-a recomandat Strep, dar nu garantez pentru ea ca n-am folosit-o inca. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Corect Elena, electroliza se numeste, uitasem. Cat este de dureroasa...? Intre foarte tare ...si suportabil, depinde de grosimea firului de par. De fapt, doare bine, dar te obisnuiesti. Si, ce conteaza cel mai mult, nu raman semne, daca cosmeticiana respectiva are mana buna. Nu stiu daca in alte locuri este scump, dar cosmeticiana mea nu jefuieste chiar asa clientele. Costa parca 5000 lei/min. Nu este foarte scump, mai ales ca durata unui tratament este de max. 15-20 min. In zona inghinala inca nu am avut curaj sa incerc, acum ca sunt cu bb mic in burtica nu vreau sa ma risc. Deci, daca vreti sa va apucati de asa ceva, nu fac publica aici adresa tipei (daca ea nu vrea sa-si faca reclama n-o sa-i fac eu..!) dar daca-mi scrieti pe mail va dau adresa si tel. ei. V-am pupat pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Fetelor, de ce musai trebuie sa ne chelim in zona inghinala?!? Eu mi-am luat un epilator Philips Satin Ice 2 in 1 si, in afara de capul obisnuit de epilare prin smulgere (stiti voi despre ce vorbesc, acela cu rotite) si de dispozitivul de racire al pielii, mai are un cap de "tuns". Acesta se pune in locul celui de epilare normala si taie firele. Nu e chiar ca lama, ca nu le tai direct pe piele, deci se evita intepaturile, mancarimile si alte cele. Nici eu nu suport sa-mi smulg firele din zona intima, asa ca... ma tund. E comod, rapid, DAR, ca sa nu creasca in exces, trebuie frezat cam la 2 saptamani sau mai des, depinde cat de scurt va purtati podoaba. Mie imi place mult.[bis] Sa auzim numai de bine, Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am cumparat eu faimosul produs care e ca un roll-on si apoi te stergi cu un prosop si cica ar fi f eficient, se numeste Epil-Stop, ei bine[bang] nu merge decat pe maini, unde probabil parul este f fin, in rest poti sta oricat cu produsul pe tine si nu scapi de par... plus ca este extrem de iritant, am facut chiar rani de la el pe piele, pute f urat (chit ca ei zic ca ar contine extract de coaja de portocale...) am pierdut chitanta de la farmacie deci nu-l pot returna inapoi asa ca zace in uitare...[xx(] am incercat si alte creme si spray-uri si aparate dar nu merge nimic ca si ceara. Mie imi place ceara rece cu fasii sau care este fasii, in Romania era f buna Karaver si Depil Soap, aicea folosesc Sally Hansen. Rasul in zona inghinala e o pacoste pt mine pt ca ma irita f rau, fac ca niste cosulete mici si ma mananca f rau, plus ca nu tine, sub brat insa rasul e cea mai buna solutie pt mine (nu as pune ceara acolo pt nimic in lume). Am inteles ca exista o ceara f buna speciala pt epilarea braziliana (adica sa scapi de tot in zona inghinala), se intareste mai bine probabil... Dar e bine sa fie facuta aceasta epilare intr-un cabinet de specialitate... Mai sunt niste creme, de exemplu Jergens cu extract de soia care se folosesc pt inmuierea si rarirea parului si mie mi se pare ca ar avea ceva efect pe picioare dar nu te scapa de epilare in nici un caz. In orice caz in general femeile de rand in SUA prefera rasul oricarei alte metode de epilat, nici nu vor sa auda de ceara! de ex in orasul unde sunt nu gasesc nicaieri un aparat de epilat de genul Braun Silk Epil, pot insa sa-l comand pe internet. [;)] allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intevin si eu in discutie sa va spun si experienta mea in materie de epilat. Si eu am incercat la inceput lama, dar ma irita si apoi cand incepea sa creasca parul(peste aprox.o zi) simteam ca mor de mancarime.Am apelat apoi la veet, dar rezultatele au fost cam ca ale lamei.In final, am apelat la ceara (la cosmetica). La inceput ma durea ingrozitor, dar rezultatul era super.Dupa un timp am incercat sa ma epilez de tot, bineinteles prima data m-a durut groaznic, dar acum (dupa cateva luni) durerea este suportabila si parul s-a rarit si s-a subtiat vizibil. Acum depinde si de curaj, sa nu va inchipuiti ca aveam putin par in zona inghinala, dar eram disperata si satula de celelalte incercari. Pe picioare ma epilez cu aparatul, dar inghinal si la axila nu-l suport, nu neaparat pentru ca doare mai rau, dar ma ciupeste. Si eu m-am gandit la ceva definitiv, dar din ce am auzit mi se pare scump si nici nu am garantia ca voi obtine rezultatul dorit. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by smmiha
Si eu am incercat la inceput lama, dar ma irita si apoi cand incepea sa creasca parul(peste aprox.o zi) simteam ca mor de mancarime.Am apelat apoi la veet, dar rezultatele au fost cam ca ale lamei.In final, am apelat la ceara (la cosmetica). La inceput ma durea ingrozitor, dar rezultatul era super.Dupa un timp am incercat sa ma epilez de tot, bineinteles prima data m-a durut groaznic, dar acum (dupa cateva luni) durerea este suportabila si parul s-a rarit si s-a subtiat vizibil. Acum depinde si de curaj, sa nu va inchipuiti ca aveam putin par in zona inghinala, dar eram disperata si satula de celelalte incercari. Mihaela
Din pacate pentru mine cred ca asta pare singura solutie, ceara. Chiar daca arat ca dupa viol [:D] cum a zis cineva, cel putin 2-3 saptamani stau linistita. Si daca tot incalzesc ceara o folosesc in toate zonele. Am tras speranta ca exista ceva mai putin dureros, eficient si ieftin :-) Asta e viata femeilor! Pe aici unele persoane mai cunoscute au facut ochii cat cepelecand le-am intrebat asa ceva. Se pare ca pentru acea zona femeile nu prea isi fac probleme... Oare suntem noi cele care ne preocupa asta un pic... mai altfel [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...