Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aurora Boreala (Luminile nordului)


Recommended Posts

Nici o imagine nu poate descrie splendoarea fenomenului natural cunoscut sub numele de Aurora Boreala sau Luminile Nordului. Luminile nordului au fost fost descrise in timpuri stravechi de eschimosi, indieni, diversi exploratori si chiar mentionate in Vechiul Testament. Ben Franklin, Aristotel, Descartes, Goethe, au fost fascinati de lumina ei pe cer. In ultima vreme am inceput sa citesc mai multe de Aurora, sper sa am ocazie sa o si vad o data...:)))) Va dau un link mai jos www.universe.go.ro/foto.html Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[wow] SUPERB !!!N-am vazut in viatza mea ceva atit de frumos.Cea mai frumoasa privelishte ce am admirat-o,a fost pe 15 August 1998.Ma aflam pe o stanca,pe malul marii,in San Benedetto del Tronto-Italy cu cel mai bun prieten al meu shi am vazut o ploaie de stele.A fost pentru prima shi cred ca ultima data in viatza mea,cind am vazut atit de multe stele cazatoare intr-o singura noapte.Ceva de vis [bis] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E intr-adevar superb, eu am reusit sa o vad anul trecut impreuna cu sotul meu, era noaptea pe la 11, veneam din oras si am oprit masina sa admiram privelistea pt vreo ora cred. A fost mirific. La fel si cometele de acum doi ani parca, cine le-a vazut au fost extraordinare, unde te introceai comete, una dupa alta, au tinut de pe la ora 4 jumate dimineata si pana s-a crapat de ziua. M-am trezit in dimineata aceea cu ochii carpiti de somn doar ca sa le vad. Cica e un fenomen care se repeta odata la 25 de ani. Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...