Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor am inceput alte pagini de scris ...[:D] Azi de dimineata am baut si eu o cafeluta! Fara zahar doar cu lamiie! Doamne ce bine mi-a picat! Imi era chiar pofta ! Daca vor apare probleme de somn pentru gilma mea o sa las ..cu parere de rau! Eu beam o cafeluta de dimineata de pe la 20 de ani ! Nu sint o bautoare inraita dar azi chiar mi-am facut pofta! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, mai ce mai scriem![:D] Dana, [q]...imi pare rau . Ce sa zic...Ai dreptate...ASa te atasezi de animalute!...Am avut si eu o pisica persana, am dat-o, nu a murit...si tot am plans dupa ea...Am dat-o de buna voie si nesilita de nimeni ( ba nu, silita de sotzu', mint[V]), ca erau tone de par la noi in casa... Mamaaaaa, 18 grade! BRRRRRRRR! La noi sunt 20. Noaptea bag caloriferul si avem 21. E bine, dar tot ne invelim cu plapuma, iar Emma doarme in sac! E asa haioasa in sacu' asta! Lumy, si pe mine m-ar interesa o cura...Cred ca se poate sa faci cura fara sa-ti afecteze laptele...Fara paine, fara dulciuri! Si sa nu mai mancam dupa ora 8 seara!!!!!!! Si sa bem multe lichide...Si sa mancam fructe....Si...nu mai stiu...Mai scrie si tu...ca oricum nu pot sa urmez acum o cura, ca sunt total lipsita de ambitie!!! Am zis ca, dupa ce nu mai alaptez, iau pastile pentru slabit!! [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt terminata, am racit , abia stau in piciare,noroc ca sotzul meu e in concediu... si in plus asta mica dupa o perioada de cumintenie, de ieri ne termina.se plictiseste de orice si macane, vorba Alinei...mai mult maraiala si scremut vrea non stop in brate si parca nu-i mai intru in voie.[bang][bang].se agita miorlaie si da din picioare. m-am uitat la dinti, nici un semn.nu vrea nici pe spate nici in sezlong numa in fundic da e prea devreme la 4 luni jumate.se enerveaza ,nu adoarme decat dupa o tura de plans cand oboseste...a,i-i mai place tare pe burtica da nu doarme asa cand oboseste, da-i... n-am facut nici vaccinul ca n-a putut medicul/// ai vostri sunt cuminmti?sper ca trecem printr-o etapa ca altfel ma tzacanesc[bang][bang]probabil stau si io mai prost cu rabdarea acum ca bolesc. dr a zis ca e prea tensionata si ca are spasmofilie si mi-a dat Ca si Mg sa-i dau, ca sa nu ma relaxez prea tare. noaptea doarme pina la 5 si apoi pina la 8 , in brate rade in hohote deci nu cred ca o doare nik. deci cat va sunt copii de linistitzi?ma ingrijorez ca ea a fost super cuminte mai ales saaptama trecuta va pupam cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, carrie, si fie-mea tot asa face, cu o ora inainte de somn incepe sa se miorlaie (rau), simbata am luat singe din vena pentru analiza de calciu si calciu ionic si hemoleucograma...au iesit bine, doctorul mi-a zis ca nu sunt bune analizele, ca cica el are alte semne ca ar fi lipsa de calciu! atunci de ce m-o fi mai trimis la analize??? Mie mi se pare absurd sa nu aiba calciu atita timp cit i-am dat vre-o 3 sticle de calciu si tot atitea de vigantol in 5 luni! In schimb a descoperit ca merele si morcovii nu mai sunt asa rai si maninca un borcanel intreg! aaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa mai strigam noi putin catalogul 15 aprilie - Tamara si bb Maria-Daria si Catalin-George 27 aprilie - GetaSfia si bb Anca Mihaela 28 aprilie - DanaD si bb Ilinca 1 mai - Daiopri si bb Cristian , Alycia si bb Mircea - Cristian 2 mai - Lumi si bb Denisa Cristina 4 mai - Rainbow si bb Remus , Aalina si bb Dorian 6 mai - Lumy si bb Francesca 7 mai - Alinaluchian si bb Ioana 13 mai - pisi_ella si bb Emma-Andreea, ange si bb Robi 14 mai - Zen si bb Alexanda Cezara 15 mai - DanaMario si bb Joshua, Byl si bb Ana 16 mai - bebelusa28 si bb Corina 18 mai - danv si bb Ioana , Rramona si bb Alexia 20 mai - parpalak si bb Paul, Dorimar si bb Nicholas 21 mai - adita si bb Elena 24 mai - Alda si bb Daria 27 mai - oLo si bb Anais Clara 29 mai - emma24 si bb Jason Dennis 30 mai - carrie si bb Theodora Alexia 31 mai - Korinna si bb Stefan 31 mai - Caterina si Antonia (9 ani) Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, In sfarsit am si eu putin timp liber...bb stef doarme.A fost cam scancit azi..nu stiu de ce..Pana sa adoarma acum a plans ca un disperat cam jumate de ora.Eu am racit cobza..ma ustura nasul..gatul. Spersa nu-i dau si la bb.Si la noi in casa s-a racorit.Aseara am cumparat un calorifer pe ulei cu 7 elementi.Am dat 1.300.000.Sper sa nu-mi raceasca pasarelul ca nu stiu ce -i fac! De mancat almeu papa foarte bine.Am uitat sa-l cantaresc,dar am sa o fac in seara asta Voi le mai faceti baie in fiecare seara??Eu am rarit-o cam o data la 2-3 zile! Va pup!..aaa..am vazut borcanele cu piureuri...costa 41.000 lei bucata.Mi se pare foarte mult si cred ca alea facute de mine sunt net superioare..si clar proaspete! KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, korinna, pai costa dublu decit la noi.. La noi sint 60-80 centi borcanasul, plus ca, am mai zis, la noi borcanasele sint organice (alea de la Heinz) iar la oameni mari gasesti numai produse cu hormoni, antibiotice, pesticide si ingrasaminte chimice.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Byl, seamana putin copiii si la greutate ca si a mea la 4 luni jumate are 6400 dar dr a zis ca e super armonios dezvoltata si asta ma bucura. dar nervisori are bb-ul tau?ca cica astia is de la lipsa de calciu si Mg. hai ca mi-am mai revenit ca eram cam varza. Corina draga putem din nou sa dam mana si in privinta racelii si a achizitiei de calorifere[bang][bang] la noi sunt cam 30000 borcanelele si am gasit promotie in Metro de 1+1 gratis la 29.ooo ceea ce mi s-a parut ok.eu le prefer pe cele de Hipp ca-s 100% naturale.cele de mere i le dau doar la borcanel ptr ca merele sunt inca acre iar morcovii ii mai combin ca ii plac mult mai mult cele cumparate decat ale mele:(( de maine mi-a dat dr banana, br vaci . cum faceti br vaci in casa? pupici cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! Cred ca sunt singura care n-am inceput inca diversificarea... Mai astept o tzâra. I-am dat odata un pic de lapte cu cereale nestle si ne-a scuipat cat colo. si de atunci m-am potolit. Oricum, doctoritza ne-a spus clar: diversificarea la 5 luni, odata cu trecerea la laptele de varsta a 2-a. Ca la Emma m-am cam grabit si saracutza sufera acuma de eczema. Nu stiu daca se datoreaza neaparat diversificarii timpurii, dar doc zice ca da. Anaïs-pis-pis e in continuare cel mai cuminte copil din lume, nu plange niciodata (si cand i-e foame scoate un mieunat acolo ca s-o bagam in seama). In schimb e mereu cu gura la urechi. Zimbeste intr-una! Manca-o-ar mama! Emmei nu i-am dat NICIODATA mancare din borcanase. I-am facut eu mancarica. O bag la blender si pe urma la congelator. si scot exact cantitatea de care am nevoie. O mancarica tine cam o zi-doua. Un truc simpatic dar pe care nu l-am exersat niciodata e sa se puna supica in forma pt cuburi de gheatza la congelator. si cand e ora de masa, scoti 2-3 cuburi, le decongelezi la microunde si gata papica!!! Si inca ceva: nu puneti sare in mancare. nici zahar, nici miere. Sper sa va fie de folos Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...