Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

multumesc de felicitari, de la voi am aflat de prima pagina ca eu intru cu viteza maxima direct pe forum. pisi , eu nu tin branzica de pe o zi pe alta ca se usuca rau. dana, ma bucur ca Alexa e mai bine, eu de o saptamana ma chinui cu raceala[bang] Lumi, si Thea uraste laptele, il papa intr-o sila da asta de cand e ea.azi a papat un borcanel(ca masura) de pireu de morcovi cu cartofi si cu faina in schimb supa nu o prea agreeaza...maine incerc sa-i strecor umpic de carnitza ca cica e buna ptr refluxul ei. v-am zis ca analizele i-au iesit perfecte? noi azi ne-am jucat vreo ora pe burtica si am mers putin si inainte ca pina acuma era numai marsarier in privinta somnului de doua zile nu mai am istericale inainte de nani ziua dar doarme in felii mici si se trezeste smiorcain, bag tetinutza si nani si tot asa...mai rau a fost ca am avut si o noapte asa. da azi noapte a dormit pina la 6 dimi si apoi pina la 9...:) va pupam cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Citesc ce fac bebeii vostri si ma minunez. Ioana nu sta nici pe burta ( mai mult timp), daramite sa mai mearga si cu premergatorul. Adevarul e ca nu ma grabesc sa o pun pe roti, cata vreme nu-mi arata ca are picioare. Cand se va ridica singurica pe marginea patului,abia atunci... La fel si cu tzatzica, am, de acum, sentimentul ca a sosit clipa cea mare a diversificarii. Nu ca nu i-ar mai placea la san, ori ca nu s-ar satura, dar a devenit mult prea interesata si amuzata totodata de felul in care mancam noi. Astazi, de exemplu,ma delectam,in prezenta ei,cu niste floricele. Ei bine, ce credeti ca facea ea,in tot acest timp, ca mi se rupe si inima cand imi amintesc ? Sugea o batista. O apucase bine si o sugea,privindu-ma..., mama denaturata ce sunt... Gata, de la 1 noiembrie ( de altfel,asa ne-am si propus)intram in randul oamenilor... Si la noi in casa temperatura a devenit acceptabila pentru bebei ( 18-22 grd.C)dar nu si pentru noi. Ce remuscari am avut,o vreme, ca noi ne invelim dar pentru ea, care nu accepta nimic pe deasupra, nu am gasit decat solutia unor hainute mai groase. De doua zile, insa,am bagat-o in sacul de dormit,in care nu-mi inchipuiam sub nici o forma ca ar putea sta,cu mainile pe langa corp si cu picioarele adunate. Doarme de n-ai treaba... Si noaptea,cand ma trezesc ( sau o trezesc )ca sa-i fac cinste cu o tzatzica, e atat de calda... Eu o culc pe la 8-8.30,dupa plimbare,baita si suptul, care o moleseste destul cat s-o asez fara probleme in patut. Daca nu adoarme imediat, ori se uita si zambeste in gluga, ca peretii nu ii mai vede acum,de cand cu sacul minune, ori plange,daca e prea obosita,pana adoarme. In brate nu am luat-o pentru ca nu prea ma tin curelele. Numai gandul ca va deveni dependenta mi-a dat fiori pe sira spinarii... Abia dupa ce adoarme ne mai vedem si noi de ale noastre. Ange,am niste intrebari pentru tine despre Maia, dar,asa cum ai spus,aici e rubrica bebeilor de 5 luni. Cum facem ? Numai bine !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la fel danv cind citesc la ce ora se culca bb vostri ma minunez al meu daca se culca la 11 se cheama ca-s multumita ca-n rest 12 sau dupa 12. Si pina acum nu ma deranja deloc chiar ne jucam cu el era o placere acum nu mai sta o secunda in fundulet vrea numai in picioare vreo 2 ore o tine "in picioare, jos, iar in picioare iar jos" asa ca nu prea mai vad nici o emisiune la tv linistita. Va pupici Dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Fetelor, am papat branzica! [bis] I-am amestecat-o cu piureu de mar si a mancat vreo 3-4 lingurite! Culmea e ca nu s-a strambat deloc! Si deschidea gura sa-i bag lingurita ca un pui de vrabie! Ea ar fi mancat mai mult decat i-am dat, dar am zis ca maine o sa-i dau mai mult...Azi e abia prima zi cand i-am introdus branzica... Noi avem 23 de grade in casa...In camera, de fapt, caci in baie si bucatarie avem ceva probleme cu caloriferele si e tare frig![bang] O sa vina zilele astea instalatorul...Caloriferul din baie e infundat, abia acum ne-am dat seama, cand ne-au dat caldura...Anu' trecut nu au fost probleme...Asa ca...pana vine instalatorul, o tinem pe Emma mai mult in camera, caci ma cam tem de diferentele astea de temperatura... Aaa! Si sa va zic...Emma a avut febra 38...M-am cam speriat! I-am dat Calpol si Novocalmin si i-a trecut...Acum doarme...NU stiu ce o fi avut. Poate ca a racit...Sau poate i-or da dintii...Ca ii curg balele intr-un hal fara de hal...[pofta] Nu stiu...Mai vedem maine. Va pup si noapte buna! [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Cateva raspunsuri fulger ca pic de somn. La noi in casa e groaznic de cald, caloriferele duduie si termometrele indica 28 grade, ca vara. Am trecut la tricouri cu maneca scurta, stam ziua mai mult cu geamul deschis, iar acum seara am inchis caloriferul din dormitorul nostru pe care il impart acum cu Alexa si Ilinca. ilinca se culca foarte tarziu seara, pe la ora 23 inca are multe de spus, aboa pe la 24 tace si baga degetul in gura sa adoarma. asta seara i-am stins si veioza si televizorul sa fac bezna si sa vad daca mai are ceva de spus. Am reusit sa-i dau de inteles ca e vremea sa doarma si a mai mormait ea cu degetul in gura cateva minute pana a dormit. Avem un fundulet foarte rosu si nu stiu cu ce sa-i mai dau. Face kk dupa kk, schimb la pampersuri de ma duce in sapa de lemn. Cum se screme, cum o schimb si totusi funduletul s-a inrosit mai tare de la o zi la alta cu toate cremele mele. Am folosit pana acum crema de le Sanosan si mai nou unguent de galbenele. Sa vad ce rezultate o sa dea. Mananca foarte bine, azi i-am facut banana cu lamaie, si a mancat o banana intreaga. Nu prea ii mai place sanul, suge mai mult in joaca, ba a inceput sa ma si muste ca acum are si cu ce. Va las sa ma culc si eu ca acusi crapa de ziua. pupici! http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors!!!! E tare bine acasa. Nu am reusit sa citesc km pe care i-ati scris da stati linistite recuperez. Mi-a fort tare dor de voi. Calatoria a fost foarte placuta, bb a fost cuminte cuminte in masina si mai mult a dormit. Si la Galati a fost un cumintel. Doar ca a racit, dar nu a facut febra, doar tuseste si are nasucul infundat. Dau cu Sinupret si astept sa merg azi la doctorita sa ne vada. Am reusit si eu sa dorm o noapte intreaga dar nu pentru ca m-ar fi lasat Dorian ci pentru ca l-am culcat cu bunica-sa. Noi ne-am cam facut de cap si am stat mai mult plecati decat cu bb. Ultima realizare e ca bb e super incantat de un premergator pe care l-a primit. Cred ca ar sta acolo toata ziua. Sta mult mai bine in fundulet si cand e sprijinit in picioare. Gata mai revenim noi cu amanunte. La multi ani Carrie parca asa am vazut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi sunt 24 de grade cu geamurile intredeschise. Dau astia caldura ca la nebuni. Cred ca o sa platim intretinerea de o sa ne saturam (suntem 5 persoane in 3 camere). Noaptea dormim tot cu geamurile putin deschise, dar mi-e frica sa nu raceasca Elena. Si ea cheleste, mai ales la spate, unde se freaca mai mult in pat.In schimb, in varful capului are un mot de toata frumusetea, si cret pe deasupra. E asa de caraghioasa. DAna, noua ne-a dat doctorita bepanthen pentru fundulet. Astazi merg cu Antim la un medic homeopat, poate asa rezolvam ceva cu bubitele care tot apar pe el. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor..nu am mai scris demult aici..dar de vorbit am tot vorbit pe messenger.Buna idee am mai avut eu cu asta,ca asa comunicam mai repede si la orce ora..si asa ne-am si vazut!Hai spuneti ca sunt tare! Stefu e racit....nu stiu cum a racit,ma gandesc ca a venit cumnata mea la mine in vizita si era cobza.O luat de la ea!Dau tare cu calpol,sinupret,nazomer pt nasuc. In rest..el..veselie mare mereu..rade la oricine ii vorbeste.Am sa-i cumpar si eu premergator..sa vedem cum o reactiona.Ca de stat in pat nu mai sta culcat..numai in fundulet intre perne. Aseara i-am dat niste telemea de vaci saratica..vreau sa zic ca se repezea el cu gura la mana mea..parca nu mai mancase de 3 ani!In rest vreau sa-i iau si eu sana sa vedem cum o reactiona si sa-i fac branzica in casa. Ce vroiam sa va intreb:Cum dati voi piureul de cartofi???Ce fel ilk faceti??cartofi cu lapte si ulei??Sau cum???Sau puneti acolo si celelalte legume???Ieri a fost o vreme deosebit de frumoasa aici.O toamna calda si cu soare.Am iesit cu carutul si cu Mihai si Cristi. Am luat vinete sa fac reteta aia de pe forum cu usturoi si rosii..parca vinete pane Cristiana...mai..nu mai fii prapastioasa..ca daca nu vrea lapte..usor usor ai sa-i dai altele..ca Mihai de la 1 an..gudbai lapte..abea la 6 ani a reinceput. Hai v-am pupat Ma gandeam ce ar fi sa scriu si eu povestea nasterii lui Boboscutza ...sa vedem..asta necesita timp..in care bb trebuie pasat clar,concis cu maxima decizie..direct la tasu in brate. hai pup you! Bine ca ai ajuns cu bine Aalina.Sa pui pozele pe net,sa le vada si fetele KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carrie felicitari pentru prima pagina ! Bine-ai revenit Aalina! Korinna haide scrie nasterea lui Boboscuzta! Noi seara reusim sa ne culcam pe la ora 9-10 si dormim pina adoua zi pe la 8-9. Binenteles ca ne trezim noaptea ca sa si mincam!! I-am tot dat cereale seara dar nu isi fac efectul!Se pare ca nu-i tin de foame! De dormit adormim foarte frumos ! Fara miirieli , plinsete ...Linga mami cu suzeta in gurita .... Azi i-am pus in sana un virf de galbenus de ou si nu mi s-a strimbat! In schimb cind e vorba de supica se strimba tare de tot!!! Nu-i place! Mai perseverez! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...