Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

vad ca toti ne laudam cu "cumintirea" copiilor ...la asta mica azi dimi i-a luat sange ptr analize si acu e cu tati la vaccin[bang][bang] ca mami e tot bocna de racita si umbla toata ziua cu masca pe fata ca Michael Jackson[xx(] in ciuda evenimentelor a fost cumintica cu un mic si intens scandal doar inainte de nani la amiaza dar a meritat ca a dormit doua ore.banuiesc ca ne asteapta o noapte alba acu[bang] Daiopri sanatate multa! parpalak sti ce pb am avut si io cu papa si mi-e frica sa nu-i afecteze vaccinul pofta de mancare iar...deci...i-am facut putin pireu de cartofi cu blenderul si l-am amestecat cu putin pireu de morcovi de al meu si cu putin pireu de morcovi cu cartofi de la borcanel Hipp.a papat bine. dupa masa i-am dat pireu de banana de al meu cu mere de la borcanel.toate amestecate cu o lingurita de cereale preparata separat. wow, nu credeam ca o sa dau retete la talentul meu culinar. maine vreau sa fac branzica de casa da va zic cum numa daca e de ce[:D] pupici si tineti-me pumnii cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna! Lumy, felicitari pentru ambitie! Tare as vrea si eu sa tin un pic de regim...Dar nu ma lasa inima si...burta!...Ma mentin cu succes la 65 kg...Am zis ca macar sa nu mai cresc... Emma a papat azi 40 ml de supa cu biberonul...Ii place!! Nu-mi vine sa cred! Supa cu morcov, ceapa, patrunjel, pastarnac, telina...Tre' sa cumpar dovlecel, sa-i pun si din ala...Am pus mai mult morcov...Mai putina ceapa...Oricum, ii place...Si nici rau nu i-a facut...Ii mai dau si maine strecurata, iar poimaine ii dau si zarzavat...Aaaa! Cand incep sa-i pisez zarzavatul din supa, cam cate lingurite tre' sa-i dau? A propos de branzica...Trebuie neaparat facuta in casa? Nu putem cumpara? Oare nu e buna pentru ei branza aceea (fara smantana) la cutie, tip "Fagaras"? Korinna, chiar ca-i grasun!! Dar nu cred ca e vreo problema...Oricum, daca e grasun acum, asta nu inseamna ca o sa fie asa si cand va fi mare...Oricum...cred ca si noi ne apropiem de 8 kg...Maine mergem la controlul lunar...in caz ca nu ploua prea tare...Ca am inteles ca zilele astea ploua...Fetelor, da' e un frig in casa....Brrr! Sunt 20 de grade cu caloriferul in priza!! Carrie, bietu' copil! Iti tin pumnii sa depasiti cu bine noaptea asta! Da-i ceva, preventiv, sa nu faca febra... Va pup, ca plange printesa cea alintata!... [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, veste mare!!!! Emma primeste suzeta![bibe] De vreun sfert de ora suge la ea si n-o mai scuipa!! Sper sa o tina...obiceiul! Ca, in ceea ce priveste celelalt..obicei, acela de a adormi numai in brate la mami...si acela o tine inca!... A fost doar o amagire...A adormit singura doar in doua seri...Apoi....iar au inceput istericalele! [q] [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi Ella,am si eu o curiozitate. Si-a supt degetelele sau nu ? Am impresia ca astia mici prefera ori una,ori alta,iar eu tare as vrea sa renunte (cumva, nu stiu cum) la degetele in favoarea suzetei. Din cate am inteles,o lasa mai repede. Voi mai incerca, acum ca e tentata sa duca la gura tot ce prinde... Pe de alta parte,ma gandesc ca nu voi avea nici o sansa,nefiind obisnuita cu gustul tetinei. alina v
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danv la mai multe kilograme si lasati copilul sa creasca ! Pisi_ella felicitari pentru suzi!Cir despre cura inca mai rezist! Parpalak mersi de urari ! Carrie si Daiopri va doresc insanatosire grabnica! Korinna lasa copilul sa pape! Francesca tot chiuie ...peste tot: acasa , in piata , in magazine ! De fapt e un tipat ascutit de imi vine sa tot imi bag dopuri in urechi! Cu mincarea stam tot iavas , iavas .... Adica incet! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor gata, m-am hotarat, avem 5,5 luni de maine i bag si 1/4 galbenus de ou. Papam carnita,zarzavat, mar, sana, biscuite acu e musai si un pik de ou! Banana o sa o experimentam un pik mai incolo, cam peste o saptamana! Noi ne-am facut sanatosi mai ales cu Sinupret siropul minune! Multa sanatate Daiopri si Carrie! E f. nasol cu racelile astea! Pissi vezi putin cat % grasime are Fagarasul sa nu fie prea grasa branza! In rest suntem cuminti si sper sa nu se schimbe da cu cat creste vrea tot mai mult sa ne ocupam cu el...nu mai merge patutul, jucariile si gata... Aha am uitat sa va spun ca pana acum singurul aliment care l-a scuipat a fost pireul de cartofi...sa vezi acolo ploicici pe fata mea!(hi, hi, hi ca sa nu zic ca nu am avut si noi faza asta!) Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am fost astazi la controlul de 5 luni (astazi am implinit 5 luni) si am facut si vaccinul contra meningitei n-a plins mai deloc, ne-am si cintarit avem 8,16 kg. Korrina,Danv eu am un fix cu greutatea astazi am zapacit-o pe doctora sa o intreb daca nu-I prea gras si mi-a zis ca nici 9 kg nu-I mult la 5 luni si ca in GENERAL daca bb-I cind sint mici au greutate mai mare au sanse sa ajunga sportivi. Asta spre incintarea lui barbata-miu care s-a saturat invatind toata viata examene dupa examene si cica pe Joshua il face sportiv. Daiopri noua doctora abia acum mi-a dat voie sa-i dau 3 legume (morcov,mazare si sweet potatoes (nu stiu care-i echivalentul in romana) zice ca la 5 luni deocamdata astea sint recomandate (nu I-am mai spus ca eu pina acum l-am testat cu toate legumele de incepator bine ca nu i-am dat si fructe). Parpalak cu serviciul bataie mare de cap eu vroiam sa stau un an acasa dar acum vreo luna m-au solicitat de la servici sa incep mai devreme. Si ca sa nu pierd serviciul ( ca alt avantaj nu am ) ma hotarisem sa o aduc pe mama din decembrie si sa ma duc la servici din ianuarie insa acum mama are ceva probleme de sanatate este in spital asa ca-mi ramane doar varianta daycare dar nu ma incinta ca o sa fie iarna si nici pe cineva nu-mi place sa aduc acasa ca poate oricind sa ma lase balta. Asa ca n-am de ales n-am cum sa incep serviciul astept sa vad ce-i cu mama. Dar sincera sa fiu imi pare atit de rau sa incep saerviciul ca timpul petrecut cu el pina acum a fost cea mai frumoasa vacanta a mea nu se compara cu nici una de pina acum nici Caraibe,Cuba, nimic doar ca-mi este frica sa nu pierd serviciul nu ca ar fi asa bun dar e ceva pe vremurile astea. Serviciul este la Dundas cu University Va pupici Dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Danv, Emma si-a supt si inca isi mai suge degetele...Suzeta nu prea vroia sa o primeasca, o scuipa...De-aia am fost eu super-incantata cand a supt azi la ea vreo 20 de minute! Prefera degetele, bineinteles, nu stiu cum sa o fac sa nu si le mai suga, ii dau o jucarie ca sa-i distrag atentia( ca cica nu-i bine sa-i scoti tu degetele din gura, ci sa o amagesti cu ceva, ca sa renunte ea...)...Insa stiti ce face? Apuca jucaria cu mana pe care nu si-o suge, insa pe cealalta nu si-o scoate din gura cu nici un chip! Da' sa vedeti ce haioasa e, ca isi suge degetul aratator si mijlociu deodata, zici ca sta sa fluiere![:D] Astea doua sunt favoritele ei...Pe cel mare nu prea si-l suge...Aaaa! Si mai suge uneori degetul mijlociu si cel inelar, iar aratatorul si degetul mic le tine in sus, zici ca are doi colti![:D] E haioasa rau!...Insa...stau si ma gandesc: daca isi suge mai multe degete si nu are preferinta pentru unul anume, nu cred ca poate ramane cu obiceiul asta, nu? Cred ca e o problema daca-si suge degetul mare, nu? Si...am inteles ca suptul degetului poate duce si la deformarea dentitiei de lapte...asa ca nu prea am chef sa aiba fata mea dintii strambi...Deci ii tot dau suzeta...Zic ca...poate, poate... DanaMario, te inteleg...in legatura cu serviciul...Si mie mi-ar fi foarte greu... [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...