Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

in genunchi din nou...


Recommended Posts

...stiu ca nu veti fi de acord cu ceea ce voi scrie, dar va voi explica ce reprezinta urmatoarele rinduri si de ce le scriu aici... cind a plecat, i am scris citeva rinduri de ramas bun, rinduri pe care bineinteles ca nu le va citi vreodata... pentru ca voi ati fost alaturi de mine, pentru ca SINTETI alaturi de mine, consider de datoria mea sa vi le trimit voua, caci voi ati stiut ce este in sufletul meu, ati suferit alaturi de mine... va sarut si va multumesc, din nou... "…Nu am ce sa ti scriu.. nu stiu daca voi mai putea scrie… caci in inima mea s a asternut tacerea, o tacere adinca precum un drum fara capat. Stiam ca intr o zi totul va lua sfirsit, ma temeam ca acea zi va veni chemata de mine, ma temeam de acea zi, insa o simteam mult prea departe ptr a ma putea gindi la ea.. dar ea m a izbit ca o furtuna. Inca sint ametita, inca nu inteleg ce s a intimplat, inca mai sint prada visului. Incerc sa mi amintesc de tine, incerc sa percep imensitatea sfirsitului dar nu pot. Nu pot accepta intunericul ce mi coboara perfid de lent in suflet, uneori ii simt atingerea rece, umeda, dureroasa.. Doar uneori, inca. Ma zbat ca un fluture in borcan. Caut, caut, caut. Nu am scapare. Un suflet pierdut intr o gara, asta sint acum, asta voi fi miine.. “MI E DOR DE TINE!!!” un dor dureros, exasperant… Da, asta este! Recunosc: imi este dor de atingerea privirii tale! Imi este dor de TINE pur si simplu! Cu fiece zi ce trece, in loc sa mi se ostoiasca, mai rau imi este.. realizez tot mai mult ca s a sfirsit! Doamne, daca ai putea auzi tipatul din suflet.. pasare ranita, cazind catre pamint. Abea peste un timp, cit oare, va izbucni strigatul lebedei. Deocamdata sint inca amortita, inca fug, inca ma mint… Am ingenuncheat si sarut urmele talpilor tale, sarut fiecare pas facut de tine, caci sint ultimii pasi pe care i voi mai putea atinge. Sint ultimele priviri pe care le voi mai putea pastra… este ultima atingere a palmei tale.. Toate sint ultimele…Ti le sarut dragul meu si le voi pune la pastare in cufarul inimii mele… caci trecerea ta prin viata mea este cel mai minunat lucru care mi s a intimplat. Sa ai drumul presarat de iubire si sa dea Domnu sa nu regreti niciodata nimic." pupici grasuni... si va multumesc din suflet
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Tora, esti o femeie deosebita, o sa treci impreuna cu fetitata si peste aceasta durere si o sa devi mai puternica. Iti doresc din toata inima un viitor plin de iubire si frumos ca sufletul tau. Cu drag Alexia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-MI IMAGINEZ CIT DE MULT TREBUIE SA SUFERI,DAR VEI VEDEA CA O SA TRECI SI PESTE ASTA.ESTI O FEMEIE SPECIALA SI AI UN SUFLET CURAT SI FRUMOS,SINT SIGURA CA DUMNEZEU I-TI VA INDRUMA PASII CATRE FERICIREA PE CXARE O MERITI.SINT ALATURI DE TINE.LIL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru tine, o sa treci peste asta si o sa rizi de eveniment peste ceva timp. Un barbat fara minte e doar o pereche de pantaloni si pantaloni poti avea de la orice magazin din colt. Nu merita nici macar sa iti irosesti energia si sa scrii despre el. Ai o gigilice minunata linga tine, iesiti impreuna si bucurati-va una de alta, e prea frumoasa viata e unica si nu merita irosita pe o pereche de pantaloni. [s][s][s] There is a difference between knowing the path and walking on it.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
"…Nu am ce sa ti scriu.. nu stiu daca voi mai putea scrie… caci in inima mea s a asternut tacerea, o tacere adinca precum un drum fara capat. Stiam ca intr o zi totul va lua sfirsit, ma temeam ca acea zi va veni chemata de mine, ma temeam de acea zi, insa o simteam mult prea departe ptr a ma putea gindi la ea.. dar ea m a izbit ca o furtuna. Inca sint ametita, inca nu inteleg ce s a intimplat, inca mai sint prada visului. Incerc sa mi amintesc de tine, incerc sa percep imensitatea sfirsitului dar nu pot. Nu pot accepta intunericul ce mi coboara perfid de lent in suflet, uneori ii simt atingerea rece, umeda, dureroasa.. Doar uneori, inca. Ma zbat ca un fluture in borcan. Caut, caut, caut. Nu am scapare. Un suflet pierdut intr o gara, asta sint acum, asta voi fi miine.. “MI E DOR DE TINE!!!” un dor dureros, exasperant… Da, asta este! Recunosc: imi este dor de atingerea privirii tale! Imi este dor de TINE pur si simplu! Cu fiece zi ce trece, in loc sa mi se ostoiasca, mai rau imi este.. realizez tot mai mult ca s a sfirsit! Doamne, daca ai putea auzi tipatul din suflet.. pasare ranita, cazind catre pamint. Abea peste un timp, cit oare, va izbucni strigatul lebedei. Deocamdata sint inca amortita, inca fug, inca ma mint… Am ingenuncheat si sarut urmele talpilor tale, sarut fiecare pas facut de tine, caci sint ultimii pasi pe care i voi mai putea atinge. Sint ultimele priviri pe care le voi mai putea pastra… este ultima atingere a palmei tale.. Toate sint ultimele…Ti le sarut dragul meu si le voi pune la pastare in cufarul inimii mele… caci trecerea ta prin viata mea este cel mai minunat lucru care mi s a intimplat. Sa ai drumul presarat de iubire si sa dea Domnu sa nu regreti niciodata nimic."
Pacat ca ceva atat de frumos , s-a 'nascut' dintr-o relatie care ti-a lasat un gust amar si o durere atat de mare in sufletul tau si al fetitei tale... Nu-ti pierde increderea in viitor ! Comoara cea mai de pret este langa tine ! [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tora, Cum poti sa spui asa ceva? trecerea ta prin viata mea este cel mai minunat lucru care mi s a intimplat Dar venirea pe lume a fetitei tale ce este? Se poate ea, fetita ta scumpa si minunata, compara cu trecerea lui prin viata ta??? Tora, Tora ai grija ce spui si ce gindesti, nimeni pe lumea asta nu e mai important decit copilul tau. Orice sfirsit e un nou inceput
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tora, la multi ani! [flo] Frumusetea sufletului tau, capacitatea ta de a iubi, sentimentele care au crescut in inima ta nu ti le poate lua nimeni - nici el, plecand, pentru ca aceste sentimente in cea mai pare parte s-au nascut datorita frumusetii omului din tine si nu datorita omului din el. Si sa nu lasi niciodata pe nimeni sa inchida usa bogatiei din sufletul tau! Sa te bucuri de tine, esti o persoana deosebita, Tora, si de minunea de langa tine! Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...