Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ecografie


anacami

Recommended Posts

Buna Sunt insarcinata in 4 saptamani. Pana acum nu am fost la nici un medic, as vrea sa stiu ce trebuie sa fac in continuare; cand se face prima ecografie? As fi vrut sa fac o ecografie la centrul medical Olimp (dr. Pop), dar am inteles ca s-au mutat de curand de pe Serban Voda! Stie cineva noua adresa sau un numar de telefon la care ii pot gasi? Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa parerea mea, nu te grabi cu ecografia decat daca ai dureri, sangerari sau antecedente de dificultati in sarcina. Du-te mai degraba la un medic ginecolog, fa-ti fisa acolo si du-te la control regulat. El iti va spune cand e cazul sa faci ecografie. Prima ecografie se face de obicei prin luna a treia, a patru, atunic poate sa-ti dea mai multe informatii utile. Multa sanatate si ai grija de tine. Ulrich Rodica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa-ti dau adresa si numarul de telefon unde s-a mutat dr. Pop. Se numeste Clinica Diagnosis, b-dul Mircea Eliade nr. 18, sector 1, Bucuresti, tel. 2316741, 2316742, 0742062834 sau 0723399766. Sfatul meu este sa nu te grabesti. La 4 saptamani nu poate sa-ti spuna mare lucru. Sfatuieste-te cu medicul tau ginecolog cand e cazul sa faci o ecografie morfologica la dr. Pop si programeaza-te pt. atunci. Oricum la el programarile se cam fac cu mult timp inainte. Sarcina usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele au dreptate nu te grabi ,de abia dupa 6 saptamani de la conceptie incepe sa se observe ceva si ala e doar o pata neagra ,potzi sa vezi in albumul meu de poze cum arata ecografia la 6 saptamani si apoi la 8 saptamani.Te asteptam la subiectul "Mamici de mai-iunie 2004"tot aici in sectiunea de la "Interzis barbatzilor"
Vei gasi acolo multe proaspete gravidutze. Eryka & sufletzelul din burtica ---„[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...