Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A venit toamna


Recommended Posts

De dimineata, in masina, asa m-a anuntat din spate Marcu cind il duceam la gradintitza. Surprinsa l-am intrebat de unde stie. Mi-a zis ca sint culori multe in copaci, asa cum i-am spus eu c-o sa fie cind vine toamna. :) In drum spre serviciu, e o salcie batrina cu multe-multe crengi toate pina la pamint ca o crinolina in jurul ei. Batea un vint naprasnic care i le-a ridicat pe toate si arata aprope indecent cu fusta peste cap. E o nebunie de culori aici (imbatrinesc de le observ de abia acum, anul asta?). Cum a venit toamna la voi? Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
la mine la fel, ca suntem vecine :)))). Marcu tau are suflet de artist... oare cu cine o semana? :)) Andrei al meu inca nu stie d-astea, tot la stadiul de suzeta e. cand o mai creste o sa-l invat la fel, ca toamna inseamna multe culori. mi-a placut... pupici. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit, a venit toamna... Este un anotimp superb!Imi place toamna foarte mult,atata abundenta de culori nu cred ca aduce un alt anotimp.Imi place contrastul dintre verdele unor copaci care refuza inca sa-si schimbe straiele, cu rosul, portocaliul si galbenul ce-l poarta acum cei ce s-au decis pentru "moda de toamna".Imi canta sufletul de bucurie cand pasesc pe aleile din padure si din potecile de alta data acum au mai ramas doar dare facute de pasii marunti ai trecatorilor, stapanele absolute ale pamantului sunt frunzele. Si-mi place cand ploua, cand bate ploaia in geamuri, cand ma bucur mai mult de ambianta casei mele, cand lumanarile sunt mai vii ca niciodata iar geamurile poarta in zori panze transparente de roua.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai sta in Romania si ai face igrasie de la ploaia care-ti bate in geam, nu te-ai mai bucura asa...[:D][:D][:D] Ei glumeam si eu ! La mine, toamna a venit cu o speranta, cu puteri noi, cu ganduri bune...niciodata n-am iubit toamna asa cum o iubesc acum.Mi-a adus, pe frunzele ei palide, o nota de roz in viata. De cand a venit ea, simt ca am prins puteri noi si ca am curaj mai mult. Toamna asta vreau sa fiu fericita! Sper sa fiti si voi la fel!!! Pupici, adar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am cd-ul lui. imi place tare mult baiatu' asta. mai ales de cand sunt aici :). dar nu-i mai ascult cantecele pt. ca ma apuca plansu'... imi vine doru' de Cismigiu, Gradina Icoanei, restaurantul ala mic "La sosea", dealurile de la Bistrita si cate altele... si ma vede bb si se intristeaza si el... :) si ma vede si "colegu'" si atunci plangem amandoi ca-n filmele indiene... toamna mi-e mereu dor... si vreau Acasa... Andrada, ce mi-ai facuuuuut... pupici. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by iubibubi
eu am cd-ul lui. imi place tare mult baiatu' asta. mai ales de cand sunt aici :). dar nu-i mai ascult cantecele pt. ca ma apuca plansu'... da, da... am si eu cd-ul lui Tudor Gheorghe, "Toamna simfonic" . Numai ca pe la mijlocul cd-ului (melodia 5) incepe cu "Au innebunit salcamii, De atata primavara!!!!" primavara?! pai parca era cu toamna ?! Sau n-o fi gasit alta melodie care sa "umple" spatiul pe disc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...