Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imbracaminte pentru gravide


Recommended Posts

Salut. Am mare nevoie de informatii in legatura cu imbracamintea pentru gravide. Am intrat de curind in 4 luni si nu-mi mai vine nimic. Am incercat sa-mi cumpar pantaloni normali, dar de masura mai mare : nu e bine caci imi sunt f largi in jos si de abia imi vin sus. Am incercat sa gasesc raioane cu imbracaminte speciala pentru gravide, dar fara prea mult succes. Am gasit un raion in Cocor, la parter, dar hainele sunt fara nici un gust, dupa parerea mea. In plus, e o vanzatoare in varsta ce te cicaleste intr-una ... Alt raion specializat nu am gasit, totusi vad mereu pe strada gravide imbracate cu gust. Va rog foarte mult sa-mi spuneti si mie unde pot gasi, in Bucuresti, magazine specializate. Cel mai mult mi-ar place daca ar exista vreun supermarket care sa aiba si un astfel de raion. Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am luat haine de gravida numai de la Roccoco, au magazine pe Calea Dorobanti (intre Perla si Piata Dorobanti), la piata Sf. Gheorghe si pe Calea Victoriei (aproape de Piata Victoriei, vis-a-vis de BCR). Nu toate modelele mi-au placut, si m-am cam strambat si la preturi, insa am gasit cate ceva de calitate si facute cu gust si mai ales din materiale naturale (eu am prins caldura si am apreciat bluzele si rochiile de bumbac sau in). Un mare avantaj mi s-a parut ca poti face comanda dupa dimensiunile tale, eu mi-am facut o rochita exact asa cum as fi vrut, pana in pamant si subtirica, si a iesit foarte frumoasa. Am mai vazut hainute de gravida la Loris, pe Bd. Decebal, insa nu stiu preturile, si mai erau intr-o vreme la Benetton, dar destul de scumpe. Mai erau si la Carrefour, dar taaaaare uratele, saracele! Poate or fi bagat de curand modele mai dragute. Eu am folosit cu mare succes vreo 3 perechi de nadragi de in pe siret sau elastic, si asta pana pe la 8 luni, iar in ultima luna am purtat pana la refuz doua rochite "normale", adica pentru persoane fara burti, insa mai largute, care imi vin si acum, desi burta s-a dus de tot. Bine, acum arata cu totul altfel. [:)] http://community.webshots.com/user/r0isin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hainele de la Roccoco (eu merg la Pta. Sf. Gheorghe) sunt absolut minunate. E drept ca sunt un pic cam cumpute, dar nu o sa iti iei o garderoba intreaga. Eu am 2 sarafane (pe care nu prea le mai port pe frigul asta) si un costum cu pantaloni. Ah, si vreo 3 camasi. Cam atat. Toale de birou, ca la noi se vine la 4 ace. Cat despre timpul liber, am salopetica de bluejeans din Bucur (langa raionul mare de vase). Sa fii sanatoasa si sa ai un BB sanatos si frumos. Nu e bai acuma inca 5 luni in care umbli cu aceleasi 3-4 tinute. Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Relativ de curand s-a deschis etajul de la mag Obor. Acolo e un stand (Stil de viata e numele) undeva in partea din spate (deci mai bine intri prin intrarea din spate dinspre piata si urci la etaj si te mai invarti pe acolo si nu se poate sa nu-l gasesti) si de acolo mi-am luat jeansi speciali de graviduta (cu burtica din material de tricou) cu elastic - ajustabili pana in luna a 9-a. Mai au si ceva bluze largi. Si tot bluze mai sunt si in Amzei, vis-a-vis de Rest Tratoria il Calcio, pe colt. Si la Careffour-ul din orhideea am vazut ceva dragut. Pe Bd Decebal la mag Loris Company sunt haine de gravidutze dar scumpe rau. Dar eu mi-am luat de acolo ciorapi (dresuri pt burtici - scumpe dar sunt rezistente, pt ca am luat de 50 DEN parca, oricum mai groase). Cele de la Roccoco sunt OK. La Cocor sunt goraznice intr-adevar. Bafta la cumparaturi! mitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine cele mai dragute si mai practice hainute pt. burtici sunt la Magazinul Titan et.3. Magazinul nu arata prea bine dar hainele sunt foarte frumoase din materiale de calitate. Eu mi-am cumparat multe lucruri de acolo care mi-au fost bune toata perioada sarcinii: pantaloni, costumase, rochite, bluzite. Au multe modele f. moderne. Poti sa incerci si acolo. Succes, alina bb. alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si in Cocor la parter este un magazin cu hainute - eu mi-am luat de acolo o salopeta de raiat 950.000 lei - f draguta si comoda !!! Sarcini usoare, Andra cu burtica de 25 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, tocmai m-am intors din Romania, si ca tot omul cu burtica am cautat si eu hainute ...prin locurile indicate de voi.Pur si simplu m-am ingrozit:pret si calitate.Ziceam si eu ca fac o afacere sa-mi fac garderoba bogata de-acasa, dar am venit la fel de cheala cum am plecat, si mi-am luat tot de aici.Foarte scumpe(mie una rochita la 1.400.000 mi s-a parut mult), calitate asa si-asa, era una dintre cele mai rasarite cea care mi-a placut, dar nu m-am incumetat s-o iau.Si in prisma costumele erau destul de scumpe, si iarasi nu mi s-a parut prea bun sistemul pe elastic la cordon(aici nu se practica elastic,se face mai larg panatlonul, fusta, in dreptul burticii, si se ajusteaza cu niste nasturi ca marime, dar sunt si unele hainute cu material separat bagat pentru burtica-mie una mi se par oribile..ce-i aia????? Deci, tot mai bine aici ca is sigura pe ce iau, si am si garantie in caz de ceva .... Eu ma gandesc asa...uitabdu-ma si la carucioare, si altele, de unde Dumnezeu sa fie atatia bani ca sa poti lua pentru copil ceva bun, si de durata??Ma gandeam ca poate sutn eu prea exigenta, dar.....mi se pare groaznic, la ce salarii sunt in Romania.Oi fi depasita??? Numai bine si sanatate 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...