Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mi-au furat fetitza!! - Partea a doua


AK

Recommended Posts

Buna Seara: Desi stiu ca un admin o sa inchida din nou acest topic (eventual ca sa nu mai fie peste 4000 de vizionari si la acest topic ca la primul) tin sa va anunt ca cei doi, Cristina si Fredrik, pe care i-am dat in judecata pentru paternitatea copilului nu s-au prezentat nici la al doilea termen de azi, 16 octombrie. Este drept, Cristina a fost vazuta pe salile tribunalului, zambitoare, dar la proces nu s-a prezentat. Asta spune din nou ceva nu? Nici la primul termen nu s-a prezentat. . Intimpinare nu a depus decat Cristina, olandezul nu s-a coborat la asha nivel ca sa incerce sa se apere, in fond el nu da doi bani pe justitia din Romania nu credeti?! Intimpinarea este. .hmm. . .scrisa in asha fel ca . . .dar o sa vada si singuri rezultatul, mai ales ca documentul este plin de contradictii, minciuni, si inadvertentze, ca sa nu mai mentionez si greseli de ortografie si de compozitie. Practic intimpinarea nu a facut decat sa. . . dar sa pastram surpriza pentru momentul potrivit. In rest, urmatorul termen este pe 13 Noiembrie. Ma astept (daca o sa aibe bunul simt si coloana vertebrala vreunul din ei sa vina) ca la urmatorul termen sa auzim o epopee intreaga de marturii mincinoase, tentative de manipulare a justitiei, insinuari si alte alea. Aruncatorii de roshii sa fie gata ca inchid acum mesajul. Pe curand, Mircea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
AK rosiiile sunt scumpe pe vremea asta si nici noi nu suntem chiar atat de rele pe cat ai tu senzatia, doar pentru faptul ca nu am reactionat cum ai dorit tu. In alta ordine de idei iti doresc din suflet sa ai parte de cel mai corect proces si sa poti dovedi ca tu esti taticul! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Voi, fetelor, sunteti niste dragute....doriti-i de toate, si eventual, sa reuseasca sa faca rau cat mai mult. Nu stiu ceine va credeti, si de ce nu va ganditi un pic, de ce nu va puneti in locul ei, al Cristinei. Sunt sigura ca multe dintre voi au avut prieteni obsedati, si care nu vor sa renunte. Vreti sa stiti de ce Mircea este asa de hotarat sa castige fetitza? Va voi spune: el are 40 ani, nu a avut nici o relatie serioasa vreodata, nu are copii, iar parintii lui, in varsta de peste 70 ani, il preseaza de ceva timp ca nu au mostenitori, si nimeni care sa le duca numele mai departe. Au trecut aproape 5 luni de cand Karina s-a nascut, si repet, NU SI-A MANIFESTAT DORINTA DE A O VEDEA VREODATA!!!! Daca voi sunteti de parere ca un tata care isi iubeste si isi doreste un copil, nu se deranjeaza sa incerce macar sa-l vada, atunci gresiti. Tot ceea ce face, face din razbunare. Este ultima oara cand scriu la acest subiect, indiferent daca vor exista raspunsuri de la voi, sau nu. Iar Cristina, motivul pentru care ea nu scrie aici este pt ca nu vrea, pentru ca nu are nici un motiv sa scrie. Nu o intereseaza ce spuneti toti despre ea, ea nu va cunoaste, iar voi nu o cunoasteti, si nu a fost alegerea ei sa se faca publica aceasta poveste aici. Cred ca este dreptul ei de a nu respunde la provocarile lui Mircea, mai ales ca exista un proces in derulare. Iar despre mine, n-are decat sa spuna ce vrea, oricum nu este in cunostinta de cauza, nu imi stie sentimentele si orice afirmatie pe care o face sau o va face in continuare, este nefondata. Parerea mea, insa, este ca judecati prea mult, fara sa fie cazul si fara sa cunoasteti realitatea. Ancuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta parerea mea e ca tu judeci pripit si prea mult ca sa te citez. Ai face bine sa citesti si primul subiect postat de AK sa-ti faci o idee generala despre atmosfera. Eu una sincer citind si mesajul tau indiignat ma intreb ce vrei aducand acest subiect in fata dupa 2 luni??? Un alt scandal? Ceea ce i-am dorit lui AK si ii urez in continuare si lui si Cristinei....Un proces corect! Fiecare om din lumea asta are dreptul asta! Pe tine te rog din suflet sa lasi lucrurile asa cum sunt! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta nu inteleg supararea ta... In primul rand tu ai dezgropat acest subiect...In al doilea rand (PARERE PERSONALA) mi se pare total gresit sa fac un copil cu un X si sa ma marit cu altul intre timp si sa declar copilul pe numele noului sot. Un copil trebuie sa stie care-i sunt radacinile fie ca mamei (sau matusii) ii place sau nu. La un moment dat mamei i-a placut si trebuie sa-si asume raspunderea pt acel moment. "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ancuta06
Voi, fetelor, sunteti niste dragute....doriti-i de toate, si eventual, sa reuseasca sa faca rau cat mai mult. Nu stiu ceine va credeti, si de ce nu va ganditi un pic, de ce nu va puneti in locul ei, al Cristinei. Sunt sigura ca multe dintre voi au avut prieteni obsedati, si care nu vor sa renunte. Vreti sa stiti de ce Mircea este asa de hotarat sa castige fetitza? Va voi spune: el are 40 ani, nu a avut nici o relatie serioasa vreodata, nu are copii, iar parintii lui, in varsta de peste 70 ani, il preseaza de ceva timp ca nu au mostenitori, si nimeni care sa le duca numele mai departe. Au trecut aproape 5 luni de cand Karina s-a nascut, si repet, NU SI-A MANIFESTAT DORINTA DE A O VEDEA VREODATA!!!! Daca voi sunteti de parere ca un tata care isi iubeste si isi doreste un copil, nu se deranjeaza sa incerce macar sa-l vada, atunci gresiti. Tot ceea ce face, face din razbunare. Este ultima oara cand scriu la acest subiect, indiferent daca vor exista raspunsuri de la voi, sau nu. Iar Cristina, motivul pentru care ea nu scrie aici este pt ca nu vrea, pentru ca nu are nici un motiv sa scrie. Nu o intereseaza ce spuneti toti despre ea, ea nu va cunoaste, iar voi nu o cunoasteti, si nu a fost alegerea ei sa se faca publica aceasta poveste aici. Cred ca este dreptul ei de a nu respunde la provocarile lui Mircea, mai ales ca exista un proces in derulare. Iar despre mine, n-are decat sa spuna ce vrea, oricum nu este in cunostinta de cauza, nu imi stie sentimentele si orice afirmatie pe care o face sau o va face in continuare, este nefondata. Parerea mea, insa, este ca judecati prea mult, fara sa fie cazul si fara sa cunoasteti realitatea. Ancuta
Care este de fapt realitatea? E copilul lui Ak sau nu? Daca da (pentru ca stim doar punctul lui de vedere!... de cealalta parte nu avem nik) atunci eu ii urez sa-si castige dreptul de a fi tata asupra propriului copil! Si cine judeca pe cine? E doar o urare, ce? Pe un FORUM!! Adela- ~~Sarbatori Fericite! [aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca nimeni nu judeca, in cazul asta, decat poate prezumtivul(pana la proba contrarie) tata, Mircea. E dreptul lui. Eu, ca martora de ocazie, sper sa aiba un proces cinstit si daca adevarul e de partea lui, sa se bucure si el, atat cat legislatia romana ii permite, de copilasul Sabina, total nevinovat. Sa fie ce e mai bine pentru copilas. sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...