Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Camera de filmat -o parere


Recommended Posts

Va rog sa mi spuneti daca o camera de filmat cu urmatoarele caracteristici e buna. e vorba de mini DV Samsung -modelul V021 cu: MONITOR:LCD 2,5" a colori rotabile RIZOLUTIE:CCD cu 800.00 pixel in total FUNCTII: zum digital 800x zum obtic 10x, stabilizator de imagine, night capture, sistem antifocus PRESE:USB,DV Out IESIRI:A/V-S-video ACCESORII:cablu A/V, cablu S-video,cabluUSB, softwar pentru gestiunea de imagini Costa 500 EURO ( in oferta) intr-un supemarket din Napoli (italia) ...ma interesa si sa pot face fotografii dar nu cred ca aceasta telecamera imi permite foto de calitate iar alta care sa faca asta ar costa, probabil, prea mult. Multumesc anticipat, Stela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Orice, numai Samsung nuuuuuuu. Eu am avut, m-am chinuit jumate de an sa scot calitate, dar nu merge... Convertorul analog - digital este atit de incet, incit daca misca ceva in imagine ai numai artefacte (asa se cheama cind se fac asa patrate in imagine). Dupa 6 luni m-am dus si am dat scula inapoi si mi.am luat baii, am cumparat un Sony si de ala sunt f multumit... Deci fii foarte atent si nu arunca banii pe geam :))) Rici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by rici35
Orice, numai Samsung nuuuuuuu. Eu am avut, m-am chinuit jumate de an sa scot calitate, dar nu merge... Convertorul analog - digital este atit de incet, incit daca misca ceva in imagine ai numai artefacte (asa se cheama cind se fac asa patrate in imagine). Dupa 6 luni m-am dus si am dat scula inapoi si mi.am luat baii, am cumparat un Sony si de ala sunt f multumit... Deci fii foarte atent si nu arunca banii pe geam :))) Rici
draga Rici ce model de Samsung ai avut? multumesc oricum. Stela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by rici35
Orice, numai Samsung nuuuuuuu. Eu am avut, m-am chinuit jumate de an sa scot calitate, dar nu merge... Convertorul analog - digital este atit de incet, incit daca misca ceva in imagine ai numai artefacte (asa se cheama cind se fac asa patrate in imagine). Dupa 6 luni m-am dus si am dat scula inapoi si mi.am luat baii, am cumparat un Sony si de ala sunt f multumit... Deci fii foarte atent si nu arunca banii pe geam :))) Rici
Rici, ce Sony ai acum, cat a costat si ce zum obtic are ??? Stela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu as ruga pe cei priceputi sa ne spuna caracteristicile unei camere de luat vederi "ideala" (si ca pret pe cat posibil). Sau poate cineva care foloseste o camera de luat vederi de care e mai mult decat multumit... impartasiti-ne din experienza voastra! Merci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-mi dau si eu cu parerea .... sotul meu atunci cand am ramas insarcinata mi-a cumparata o camera video digitala Sony. Acuma nu ma intrebati caracteristi (a mea parca este PC 120- dar cel mai bine vedeti caracteristici pe site-urile Sony din tara unde stati - "de exemplu www.sony.be"). Cand a cumparat sotul meu camera eu atata am vrut - sa pot filma cu ea, sa pot face poze cu ea si sa pot face si filmulete mpeg-uri - astfel sa-mi fie foarte usor sa trimit poze/filme cu noi acasa prin calculator. Si sa fie micutza si sa-mi fie usor s-o car cu mine si sa nu aiba meniul cu taste (dacama exprim corect !) pe ecran ca atunci cand apas pe ele sa nu-mi ramana degetele pe ecran (asa am vazut la un alt model). Pretul a fost mare atunci cand am cumparat-o caci era modelul de abia aparut, intre timp au aparut si altele si mai scad si preturile. Si e bine sa fie cumparata in lunile cu reduceri/promotii si atunci mai scutiti din bani. Si ca fapt divers - sotul meu a cumparat-o din Luxembourg si a "economisit" cam 500 euro decat daca o cumparam din Bruxelles. Si inca o chestie ... cand cumparati o camera video e bine sa va uitati pe site-ul firmei daca intr-adevar exista modelul acela facut de firma respectiva. De ce spun asta ? Pai acum cateva luni era o oferta in Romania de o camera Sony si ne-am uitat pe site-ul Sony si nu am gasit-o acolo ... In plus ... desigur cand vreti sa cumparati o camera video va ganditi si la cat vreti sa dati pe ea si la ce va trebuie sa faceti cu ea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...