Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va mai plac desenele animate?


iren

Recommended Posts

[si-eu] Sint indragostita de desenele animate!Cit am fost insarcinata,am inkiriat tot ce am gasit interesant de vazut prin zona,spre disperarea sotzului care trebuia sa ma plimbe pe la magazinele de inkirieri,cind era mai ocupat.Ei,las' ca odata am fost [gravi] pretentzioasa.Acuma,norok cu Naomi,ca am o scuza cit se poate de plauzibila sa keltui banii(nu putzini)pe dvd-uri cu desene.Shi daca are sotzu' iar de comentat,io sint mereu gata cu raspunsul:"pai ce vrei,sa le cumparam toate odata,sa facem gaura la boz'nar?Mai bine sa merg eu mai mereu shi sa cumpar cite unul singur."N-am dreptate?[;)] Sint mare fan Disney shi revad mereu cu placere,filmele copilariei mele:Bambi,101 Dalmatzieni,Alba ca zapada,etc dar nu ratez nici Tom & Jerry care-s criminali,Chip & Dale shi mai nou,caut desene cu shoarecul ala iute Speedy Gonzales shi cu coiotul shi strutzul ce face Bip-Biiip shi o taie [fuga] Hai [pup] shi vizionare placuta in continuare,la [copil][copil] shi mai ales mamici [ttv] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vazusem la tv un film animat,THE KING AND I,il vazusem si prin magazine o perioada,cand m-am hotarat sa-l cumpar,nu mai era neam,sa ma fi vazut ce colindam magazinele fregvent sa gasesc filmul.Saracu sot,a trebuit sa dea comanda,ca nu se putea intelege cu nebuna,eu vreau si pace.Au bagat intr-un sfarsit in magazine,de doua luni de cand il am filmul,l-am vazut de 20 de ori pana acum. Mai nou mi-am luat Tom and Jerry si Tweety,asta e,e boala grea cu desenele animate,mai dau cateodata in mintea copiilor,ca tare frumos e sa fii din nou copil. Sa auzim numai de bine!!![biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ati deschis subiectul desenelor animate. Eu am trei copii, 9 , 8 si 5 ani , si cind au liber stau la desne animate, mai exact pe cartoon .Dar fetelor, eu sint exasperata [bang] . Imi vine sa-mi trag palme, pentru ca desenele astea noi sint mai mult decit violente si de prost gust. Sint doar citeva momente in zi cind pun desene clasice dupa care eu mor, imi plac la nebunie dar restul sint f.f.f.f.f.f urite, si mai mult ii invata pe copii la violenta, la obraznicii . Va enumar citeva si vizionati-le. Ed, Edd and Eddy, power Puff Girls, Dexter, Cow and Chiken...Plus coloana de sonor este stresanta, numai tipete si agresivitate. Voi ce parere aveti? Sotul meu e disperat cind se muta canalul pe cartoon. Astept parereile voastre . Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff,ce mult scrisesem,sh-a venit Bogdanelu sh-a apasat nu stiu ce si s-a dus tot[bang]....Madelaine,ai dreptate,desenele alea zici ca au fost facute special sa invete copii sa faca numai porcarii[bang] ,dar desenele alea cu Couraje,potaia aia terorizata,mi se par de-a dreptul horror,pina si mie mi se face frica atunci cind arata numai morti vii,fantome,alieni,monstri,etc... Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac muuult desenele animate pe primul loc in topul preferintelor fiind Disney, iar de curand am descoperit un filmulet "Ice Age" se numeste, super fain. Cat despre Cartoon am vazut si eu cat de violente sunt desenele date de ei si nici FoxKids nu stau mai bine desenele lor sunt pline de vraji si vrajitori si demoni si tot soiul de fiinte malefice. Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac mult desenele animate japoneze, gen "Candy, Candy", "Sandy Bell". Am vazut "Candy" pe cind eram la facultate si am plins de n-am mai putut pt ca n-a ramas cu Terry....Fetelor din Japonia, voi cunoasteti serialul asta? Si sotului meu ii plac, bine nu serialele astea, ci altele pt baieti, dar tot japoneze. Avem chiar si o optiune platita pt un canal de "mangas", e asemanator lui "Cartoon network", dar numai pt asa ceva. Am vazut si eu de citeva ori "Ice Age". GENIAL!!!! Si bineinteles, m-as uita oricind cu placere la clasicele Disney, dar nu mai am unde, pe aici nu le mai dau pe nici un post.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox eu ma uit la desene animate japoneze si imi plac teribil(ma rog mai sunt alea cu roboti si formula 1 care ma exaspereaza[bang]-si in concluzie le evit). "Candy Candy" si "Sandy Bell" le-am vazut si eu. Si mai imi plac si "Lidia" si "Sailor Moon". [il] Aici avem "Cartoon network"-ul japonez si programul este destul de mixat(pe langa clasicele de la Disney mai baga si manga japoneze[:D]). Mie imi plac desenele japoneze pt ca ma ajuta sa mai invatz si cuvinte noi(asa ca impusc doi iepuri: invat si jp si ma si relaxez[cool]) Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iren chiar de Couraje am uitat, si culmea ca asta ma calca cel mai tare pe nervi. In schimb baietelul meu de 5 ani jumate il urmareste cu atita placere. Sint atit de terifiante desenele astea , ier eu ma tem sa nu-i afecteze pe micuti. Ma refer la vise urite, cosmaruri si comportament violent, mai ales cind sint departe de noi, la scoala de exemplu. Ma gindesc ca este foarte important ce vizioneaza acum, micutii, ca acum se formeaza personalitatea lor, imaginatia lor, iar cu asa inflenta nefasta nu stiu unde se va ajunge in urmatorii 10 ani?Eu chiar ma gindesc serios la asa ceva, copiii mei dupa ce isi termina lectiile stau la desene, iar eu m-am vazut nevoita sa-i las la p.c. desi imi displace si ideea asa , ca sa nu ii mai vad cu ochii la desenele amintite mai sus. Baietelul meu intr-un timp incepuse sa deseneze monstrii si diavoli , si tot felul de fantome de ti se ridica parul maciuca in cap. I-am explicat ca astea sint lucruri foarte urite de desenat, dar totusi nu am fortat nota, pentru ca devenise insistent in a desena minunile astea. Dupa un timp, de vacanta in Romania la bunici, si mai putine desene a inceput sa deseneze iar, flori si case fara sa mai deseneze monstruozitatile alea. Mi-a mai venit si mie inima la loc. Eu cred ca trebuie sa acordam mult mai multa atentie si cu mult mai multa seriozitate problema asta . Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...