Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugaminte maaare


EDDY

Recommended Posts

[hia] Dragele mele prietene virtuale,am shi eu o mare rugaminte la voi.Eu shi familia,urmeaza sa venim in Romania,intr-o vacantza de o luna shi jumatate,in perioada 11 Decembrie-25 Ianuarie. Cum in familia de acasa nu mai este nici un copilash mic iar vecini sau prieteni cu copilashi nu am(decit o mamica de gemeni),m-am gindit sa apelez la voi,poate reushitzi sa ma ajutatzi.Am nevoie de un patutz in care sa doarma tero-chan,ce va avea atunci 1 an shi 3 luni. Bineintzeles ca putem sa o culcam cu noi in pat,caci avem pat enorm dar nu vreau sa o facem,de teama ca la intoarcerea acasa va refuza sa mai doarma singura in patutzul ei.A dormit mereu numai singura in patutz shi nu vreau sa-i aratam ca se poate obishnui shi altfel.De aceea,daca shtitzi cumva un magazin sau persoana ce inkiriaza sau imprumuta un patutz de copil,pentru o luna shi jumatate,va rog din suflet sa-mi spunetzi.Nu vreau sa-i cumparam patutz,deoarece la urmatoarea vizita in Romania,acesta deja ar fi inutil,plus ca ar ocupa un spatziu folositor alor mei. Pina acum,pe chat,mi-a spus Crissy ca ne poate ajuta ea imprumutindu-ne patutzul lui Yuki(fiul ei),din casa bunicilor dar inconvenientul este ca noi sintem din Bucuresti iar Crissy din Ploiesti.Noi nu avem mashina in tzara,pe timp de iarna ne va fi greu sa ne deplasam pina acolo asha ca sper din tot sufletul sa gasim ceva mai aproape. Multzumesc anticipat pentru raspunsuri shi informatzii [asia] Dragi moderatori,am vrut sa pun anuntzul la Mica Publicitate dar am vazut ca nu se incadreaza niciunde asha ca...l-am scris aici [flo] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eddy,si noi cind am fost cu Dari in Ro,am avut aceeasi problema,pina l-a urma am gasit un patutz,dar dupa vreo saptamina de concediu . Noroc ca avea Dari abia 11 luni... Hop si eu cu o idee,sper sa-ti fie de vreun folos. Deci,inainte sa plecati spre Ro,roaga-i pe parintii tai, sa dea un anuntz in ziarul local,in care sa caute un patutz imprumut! Un patutz de ala de plasa,care in cursul zilei se stringe,ar fi ideal. Daca nu gasiti unul cu imprumut,atunci cumparati unul la mina a doua,(nu costa o avere)iar dupa plecarea voastra,il revindeti din nou ! Asta in caz ca nu vei rezolva altfel problema,poate ca mai stiu fetele alta posibilitate. [flo] [pup] Succes si concediu placut...ai sa vezi ce repede zboara zilele,acusi-acusi vine Craciunul ! ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Eddy, Pai chiar ma mir ca n-a percutat nimeni pana acum.Sa vedem, eu as putea sa-ti ofer in cel mai rau caz un tarc(arata la fel ca patutul de voiaj, adica are plasa pe margine, doar ca e mai lat) si in cel mai bun patutul de voiaj al Laurei. De ce spun asta? pentru ca momentan patutul de lemn, cel de voiaj si tarcul sunt la o prietena al carei baietel are 2ani jumate si exista probabilitatea ca in urmatoarele saptamani si familia noastra sa se mareasca cu un bb situatie in care as avea si eu nevoie de unul si-atunci ar ramane doar tarcul disponibil (Laura a dormit in el cand n-aveam inca patutul de voiaj si trebuia sa plecam de-acasa). Asa ca, daca nu ai alta oferta mai buna eu pot sa ti-l impumut pe unul sau pe celalat(depinde de ce se va mai intampla, dar sigur poti avea macar tarcul)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc frumos,Marius,pentru intzelegere shi ajutor [asia] Alba,multzumesc pentru ideea cu anuntz la ziar [flo] cit despre cumparat la mina a doua,pina acum nu am aflat sa fie in Bucuresti nici un magazin cu produse second hand de acest fel shi sincer,nu pretzul m-ar pune in dificultate ci increderea.Poate sint eu mai ciudata dar sincer,pina acum nu i-am cumparat Naomiei nimik de la second hand shi nici nu cred ca am sa o fac,deoarece nu shtiu cine a folosit acel ceva inainte!Tocmai de aceea am indraznit sa apelez la membrii familiei [dc] ,deoarece shtiu ca fiecare este un parinte de incredere shi un prieten pe care ma pot baza.Asta simt eu! Liliana,kiar shi eu ma mir ca inca nu am primit decit raspunsurile voastre dar ma gindesc,ca am pus anuntzul ieri(Duminica) shi deocamdata nu multzi membrii din [RO] l-au citit sau ca pur shi simplu nu mai are nimeni nimik disponibil [:(] Oricum,itzi multzumesc pentru amabilitate shi daca intre timp nu mai apare kiar nimik,am sa primesc cu placere,tzarcul de la tine.Pentru mai multe detalii shi pretz,am sa-tzi scriu pe privat. La ce am vazut pe site-ul romanesc de shopping online,cu produse pentru copii,sincer mi s-au parut pretzuri mari pentru o luna shi jumatate cit am eu nevoie.Cel mai ieftin tzarc este 2.000.000 shi la asta trebuie adaugat inca 1.000.000 ce m-ar costa salteaua iar cel mai ieftin pat pliant,este 2.750.000 shi iarashi 1.000.000 salteaua.De patutzuri de lemn nu mai spun,caci nu ash cumpara pentru un timp asha scurt. Multzi [pup] tuturor shi mai ashtept,ca poate-poate se mai ofera cineva sa ma ajute!Bineintzeles ca NU gratis,deci nu va facetzi probleme de bani [asia] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eddyyyyy, eu abia am vazut mesajul tau !!! Iubita, te ajut cu tot ce ai nevoie pentru bebe!!! Eu am pastrat absolut tot de la Dudutz! Nu le am acasa, pentru ca le-am dus la tzara, la bunica, dar pâna atunci am cu sigurantza timp sa le aduc înapoi. Patutz avem acolo unul pliant, cu plasa, dar cu saltea normala..Daca mai ai nevoie si de altceva, facem listutza si le aducem ramburs înapoi acasa! Mai forbim! Te pupic!! Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Huooooooooooo! acu' vazui shi al doilea mesaj al tau!! Nu se pune problema mai de bani!! Ti le dau, te foloseshti cât ai nevoie de ele si mi le dai la plecare înapoi! Iar pompice! Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eddy, si eu am patut dar e de lemn si e destul de mare de carat, eu stau in Alexandria, dar daca nu reusesti altcumva mai simplu ti-l imprumut cu placere si nu se pune problema de bani... sa fim seriosi!!! Pupici si sper sa ne vedem cand vii in RO! [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[loveyou] fetelor!!! Monique,itzi multzumesc mult pentru oferta shi ramine sa-tzi scriu un PM cu mai multe amanunte.Oricum,am sa vorbesc shi cu Tora97 shi daca patutzul ei este de lemn shi are shi dimensiuni bune pentru camera noastra,am sa prefer sa-l iau pe acela,pentru a nu fi prea mare skimbarea pentru tero-chan.Oricum,daca tot te-ai oferit,sa fii sigura ca am sa apelez shi la tine cu ceva.Nu shtiu cu ce dar gasesc io ca doar stai la doi pashi de mine [;)] Cit despre Huooooo ce l-ai dat dupa mine,pai mey draga stimabila doamna mama de Dudutz:io cred ca-i normal,civilizat shi de bun simtz sa ma recompensez shi eu cumva,fatza de cel ce ma ajuta,nu???Hai [pup] shi te anuntz soon cum sta treaba,daca batzi au ba drumu' pin' la tzara. Tora97,dupa cum i-am spus shi lu' Monicoasa,am sa-tzi scriu shi tzie un PM ca sa te intreb mai multe legate de patutz. Multzi [pup] shi multzumesc frumos [asia] Danielac,multzumesc shi tzie [flo] dar vad ca am rezolvat problema mai repede decit credeam.Oricum,eshti dragutza [pup] Va las acuma,pentru a-l anuntza pe Marius ca poate "dezlipi" sub'ectul.[pup][pup][pup] prietenilor de aici [dc] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...