Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (13)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata, burtici frumoase! Adlemi, de luni pana mai ieri si bebele meu a topait mai putin ca de obicei, ceea ce m-a pus si pe mine un pic pe ganduri. Dar ieri dupa-amiaza (scuze) am scapat de constipatie, lucru care m-a facut sa ma simt alt om. Ei, si dupa asta bebelu' a inceput sa se joace si sa se miste in voie, chiar si prin locuri din burtica pe unde nu a mai lovit inainte. Poate o fi [consti] o explicatie. Bei suficiente lichide? Oricum, nu te ingrijora; o fi simtit si el ce vreme de somnica este afara! Mai stii ceva de Lili? Fetele pt. cursa la Prisma: in principiu, merg. Problema e ca au venit parintii mei si daca isi fac program maine dim., eu voi fi libera. Oricum, pana la 13,30 fac tot posibilul sa va dau un raspuns sigur. Ce mi-ar mai placea sa colindam magazinele! Poate, pe viitor, organizam o excursie si la Cora. Poate ati urmarit si voi aseara, la Realitatea TV, o emisiune cu tema "Gripa si vaccinul antigripal", la care au fost invitati 2 medici, unul dir.Inst.V.Babes si celalalt un dir. de la Cantacuzino. Nu am vazut de la inceput, dar au subliniat ambii, argumentand, ca [gravi] trebuie sa-si faca neaparat acest vaccin antigripal si ca, printr-o hot. sau ordonanta, ele au fost incluse in categoria persoanelor cu risc, ce vor face acest vaccin gratuit (scuze daca nu am inteles eu bine). Aici vine si intrebarea mea: voi ati auzit de chestia asta? Pupicei, ca ma cheama patria! Lia [gravi] 26
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O dimineata frumoasa celor mai dulci si radioase viitoare si actuale mamici pe care le-am "auzit" vreodata! De o saptamana incoace ,cu mesajele voastre imi incep si termin o noua zi...cu voi imi colorez ziua.Nu sunt mamica , dar abia astept sa devin.Deocamdata ma bucur ca sora mea mi-a facut anul acesta cel mai frumos cadou de ziua mea...mi-a spus ca e insarcinata... Va urez la toate o zi buna si sa ramaneti la fel de tonice,cum m-ati obisnuit. nikkido-sora lui Layla-cu nepotelul "Dulci" (29 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adlemi
Fetelor,am si eu o intrebare...BB-le meu se misca mai putin in ultimile zile,parca nu-l mai simt atat de tare...Intr-adevar se misca,dar mai incet si mai rar ca pana acum.E normal?Oare chiar doarme mai tot timpul?Sunt putin ingrijoarata din cauza asta,dar slava Domnului nu am nici o reactie care sa-mi dea de gandit ca e ceva in neregula(sangerari sau altele).Voi ati patit-o?E normal sa-l simti mai putin?E totul ok? Din pacate nu pot sa ma duc la doctor caci cica e in concediu si am programare de-abia pe 13.11.E totul ok?Va rog,ajutati-ma.
Adlemi, acelasi lucru l-am patit si eu ieri. Am sta toata ziua ingrijorata ca bb nu misca mai deloc. A tras cateva suturi de dimineata si apoi liniste totala. Am inceput sa-l mangai, sa-l imping si nimic. La fel ca tine am simtit niste miscari inauntru, dar f. discrete si nu se vedea deloc burtica cum tresare. In schimb aseara a dat recital. La fel si azi noapte, de dimineata. Probabil ii trage la somn si pe ei vremea asta. Mai ai rabdare un pic si abia apoi, daca vezi ca tot nu-ti da semne, mergi la dr. Adriana [gravi]in 25 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata bortzoshelelor (asa imi zice mie mai nou sotul [^]), Cum ati inceput azi ziua si ce fac colocatarii vostri (vorba Andrei [:D])? Eu am iesit din temerile de ieri pt. ca bb nu a prea miscat si mi-am facut tot felul de ganduri. Din fericire si-a revenit si cred ca are forte proaspete. [hia]Nikkido! Bine ai venit in grupul celor mai virusate mamici (vorbesc de virusul desprecopii)! Iti doresc sa ai parte cat de curand de bucuria de a fi [gravi]. Cred ca ai vazut la Carmen pozele de la Mall [grup]. Asa ca ia exemplu [:D]. Lia, din pacate nu am vazut emisiunea de care vorbeai. Oricum o sa ma interesez. Astept sa ne spui daca putem merge sau nu cu tine. Altfel am o oferta f. tentanta din partea sotului meu care s-a oferit personal sa faca din nou pe soferul. Asa ca putem merge celelalte fete: Andruska, Ramona, eu si daca mai vrea cineva ar mai fi un loc. Asa ca vorbim si vedem cum facem. Ioana, ce mai fac Arturicii tai? Vad ca le merge bine la spital. Ai grija de tine si de ei ca o sa vina el si momentul in care ne vom putea intalni cu toate. Ai aflat ce sunt? Curaj si tinem legatura! Noi ne oprim aici, pentru moment. Va uram o zi frumoasa si cat mai scurta la servici [bis]. Pupici pe burtici. Adriana [gravi]in 25 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dimineata! Adlemi O fi mai lenes bb din cauza vremii. Din cate am retinut eu sper (sa nu gresesc) tu tot pe Ancar il ai dr (ca si mine). Nu e in concediu. Pleaca la nu stiu ce mare congres incepand cu 27 oct. Stiu ca va lasa ca medic in locul lui pe prof. dr. Bacalbasa. Daca esti in continuare ingrijorata din cauza bb-ului, daca vrei, zi-mi si aflu cand e in spital (tot "semnez condica" zilnic la Pantelimon. Adriana "Arturicii" sunt baieiei cu "dovada": am pozele care demonstreaza. Sa aveti o zi frumoasa, Ioana si "Arturicii - sapt 26" [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, gagici cu burtici!! Chiar acum m-am trezit din cele cateva minute de extaz pe care le-am trait uitandu-ma cum se unduieste si cum tresare burtica. Ba la un moment dat, chiar s-a bombat salopeta in zona ficatului. Se pare ca bebe si-a facut acelasi program cu mamica lui, ptr ca imediat cum deschid ochii dimineata, ma anunta si el cu cate un sut ca s-a trezit, iar noaptea, doar daca ma duc la baie il simt usor, apoi adormim amandoi. Adlemi, cam pe la 22-23 saptamani, am avut si eu perioade in care l-am simtit mai putin si eram de fiecare data impacientata, dar cand nici nu ma asteptam, bebe se trezea si devenea activ din nou. Cred ca e si el mai lenes din cauza vremii, dar daca vrei sa-l "trezesti", mananca niste ciocolata, si-ai sa vezi ce incepe sa tropaie. Andruska, apropape ca te invidiam ieri cand stiam ca esti acasa. Cred ca te-ai simtit de minune! Va pupacesc si astept vesti, Andra-[gravi] in sapt 27 & bebe baietel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi burticute, Adlemi nu-ti face probleme ca nu simti bb tot timpul miscand.Si eu am patit asa si ca urmare aseara am luat cartea "Mama si copilul" si acolo am citit ca in perioada asta bb i-si face program de somn si ca doarme destul de mult . Important este sa-l simti cel putin de 2 ori pe zi. Nu e neaparat nevoie ca miscarile lui sa fie puternice .Poate in cate o zi saracutul e si el mai obosit si doarme mai mult. Eu am observat ca dupa ce am o zi agitata a doua zi misca toata ziua iar a 3-a zi nu mai misca asa de mult. Lia pentru decorarea camerei bb am vazut in magazine niste stelute care se lipesc pe tavan si sunt fluorescente.Am mai vazut personaje din desene animate care sunt destul de mari si se lipesc de asemenea cu banda dublu adeziva pe perete. Ane2 eu am cumparat pana acum vreo 3 body-uri nr.0 , un costumas din polar si vreo 3 salopetele, 2 camasute, o flaneluta si 4 perechi de sosetute. Ce nu am gasit ceva care sa-mi placa sunt caciulitele pentru noi nascuti.Cica sunt pentru interior si pt. exterior. Ce am gasit in magazin sunt foarte uratele.Niste botosei mai trebuie sa caut si in rest lista ramane dechisa ca nu mai stiu. Urmeaza sa mai merg la cumparaturi. Dar oare de ce trebuie 6 biberoane? Nu e cam mult?Eu m-am gandit la 2 . Aramona sa-ti traiasca nepotelul si sa creasca mare si sa fie sanatos.Iar sora ta sa-si revina cat mai repede. In rest noi suntem bine doar ca cu somnul e mai greu noaptea. Iese soarele si ma bucur sper sa se faca vreme buna . Va pup si va doresc o zi minunata. Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil e de la vreme.M-am mai linistit un pic.Inseamna ca nici bb-ilor nostri nu le prieste vremea.Dar vad ca mai toate ati patit acelasi lucru astfel incat trag concluzia ca vremea e de vina si BB e ok.A misunat un pic si in dimineata asta(i-am pus muzica la casti)si inseamna ca totul e ok. Ioana 77,tot pe Ancar il am si eu,dar in general eu ma duc la Medsana,in Pantelimon n-am fost decat cand a nascut fina mea si cand a facut LILI cerclaj.Apropos,cum e pe acolo?Ancar se ocupa de tine sau doar cand poate si accidental e in zona?Am inteles ca asistentele sunt destul de dragute-in ideea ca nu-ti cer bani ca in alte spitale.Am totusi o rugaminte:cand mai vine un doctor la consult(Ancar sau Bacalbasa)intreaba si tu daca e ok sa miste mai putin.Multumesc frumos si anticipat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Trebuie sa va spun ca bebele [bibe] meu este un puturos. Dupa ce ca a miscat tirziu(acum vreo 10 zile), nu se sinchiseste prea tare. Il mai simt bulducaind pe acolo, dar putin si rar. Dar luni mergem la doctor sa vedem ce zice si el.Noi mai avem vreo 2 zile si implinim 23 de saptamini [cheers]. Anesa stii ca am mai trimis o data reteta si nu te-am injurat, ca stiu si eu cum e de la sarcina [colegi]. In rest vreau sa va urez un week-end placut si multa sanatate . Va pupici pe burtici Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...