Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (13)


vilma

Recommended Posts

Fetelor, De azi dimineata turbez in casa de furie si de neputinta [bang]ca nu mi-a mers internetul si stateam ca pe ace ca nu pot citi si eu mesajele voastre si nici scrie vreun rand. A venit tipul de la cablu si l-a rezolvat[bis]. Acum sunt in al 9-lea cer si am navalit pe internet sa vad care e pulsul evenimentelor. Nu vreau sa va fac inima rea, dar ieri ne-am simtit super la Mall. Parca ne cunosteam dintotdeauna. Toate fetele sunt niste dulcele, dragalase si vorbarete (nu mai mult ca mine [^]). Oricum prima data ne-am intalnit eu cu Layla (Carmen)la Gorjului, am trecut prin Dr. Taberei sa o luam pe Andruska (cu familionul ei) si ne-am oprit la Mall unde la informatii le-am gasit pe Lia si pe Alina. Am dat o tura prin magazinele de bebici de la et. 1, ne-am tras in poza si am urcat la ultimul etaj unde fiecare a savurat ba un suculet, ba o inghetata (Andruska doua [:D]), ba o salata, etc. Am stat de vorba despre tot ce ne-a tracut prin cap : cum am ramas insarcinate, cum ne-am simtit in primele luni, ce nume punem copilasului, unde o sa-l tinem dupa nastere, care burtica e mai mare (a mea e cea mai mica [q][q][q], sper sa nu fac un pisoi, cu zice bunica-mea), cat vom sta in concediu, la ce medici suntem si unde vom naste etc, etc. Au mai ramas 1234... de subiecte nedezbatute care se vor pune in discutia congresului gravidutelor (expresia lui Liviu, sotul lui Carmen [8D]) cu proxima ocazie. Cand vreti, faceti propuneri!!! Oricum, hotarat lucru, in Dr. Taberei sau Militari pt. ca majoritatea suntem din zona. Cand fumul de tigara a devenit insuportabil (mai ales pt. Lia), adica pe la orele 13, am ridicat ancora si ne-am indreptat catre casutele nostre. Am uitat sa va spun ca vedeta incontestabila a intalnirii a fost Andrei, baietelul Andruskai, care a refuzat sa se imprietenesca cu mamicile[mariaj], dar e prieten la catarama cu baietii [dual](sotul meu, care a facut pe soferul). Una peste alta a fost o intalnire f.f.f. reusita. Am depasit bariera ecranului de calculator si ne-am vazut asa cum suntem in realitate: dragutze foc, burticoase, pofticioase, dragalase, vorbarete (mai puteti adauga voi dupa ce vedeti pozele [hop]). Si inca ceva, ce-ai zis Ramona, eu iti par serioasa??? Astept sa ne vedem data viitoare [hop][hop][hop]... Pupici tuturor, multa sanatate mamicilor cu problemutze, sa va faceti bine ca data viitoare sa ne intalnim intr-adevar la un "congres"[grup]al burticutzelor. Asteptam propuneri de data si de loc[greutati]. Adriana [gravi]in 24 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adi, m-ai facut sa ma uit inca o data la poza...Carmen, Lia si Andruska spuneau "cheese!" iar tu "meeeat"[:D][:D][:D]... Cred ca de la preferintzele astea culinare ti se trage! Am glumit! abia astept sa ne cunoastem! Eu sunt mai zapacita de felul meu dar s-ar putea cala prima intalnire sa fiu "timida"... Pupici, Ra (sapt. 27)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, postez din nou lista, parte din fete n-au mai trecut pe la noi, sper ca nu din cauza unor probleme legate de sarcina, lista tb. updatata, asa ca dc. aveti modificari de adus, sa mi le spuneti! Scuze dc. am omis pe cineva, sau detalii care s-au spus dar mi-au scapat! Mai uit si eu...stiti voi cum e![:D] Tin@ - Dr. Rusa Ion - Sp. Jud. Constanta - 25-30 dec. 2003 Dienuca - Dr. Marica - Sp. Filantropia Roxana(Zazzie78) - sp. Giulesti - 6 ian. 2004 Layla – 6-8 ian. 2004- - baietel Georgy - 08 ian. 2004 Scuffy - Texas - 09 ian. 2004 Micky24 - Germany - 09 ian. 2004 Diana_b - Dr. Ion Ionut - Sp. Giulesti - 11 ian. 2004 - Mircea Ane2 – Cipru – 20 ian. 2004 - Rachela Alexia Felicia(Calibra) - Sp. Rm. Valcea - 21 ian. 2004 - Bianca Lavv - dr.Anca Patrascu - sp.Filantropia (Craiova) - 18 ian. 2004 Lala26 - dr. Casian - Sp. Elena Doamna(Iasi) - 18 ian. 2004 Ioana_Maxim - Dr. Anca - Sp. Municipal - 20 ian. 2004 Tonny - Sp. Jud. Constanta - 24 ian. 2004 Misa -dr. Merticaru Ilie, Spitalul Sf. Ioan cel Nou (Suceava). DNP-27.01.2004 IrinaSisu - 15-24 ian. 2004 Andra 28 - Dr. Marcel Moisa - Sp. Giulesti - 28 ian. 2004 Ioana77 – Prof. Ancar – Sp. Pantelimon – 29 ian. 2004 Crisnemes (Cristina) - Dr. Micu Romeo - Clinica Ginecologie I (Cluj) – 30 ian. 2004 RA - Dr. Louis Mendez - Sp. Universitar - 30 ian. 2004 Coryydo - Dr. Mihu Dan - Sp. Stanca (Cluj) - 02 feb. 2004 - Bogdan TatianaG – Dr. Fulga Florescu – Sp. Stanca (Cluj) Lia 70 - 1-10 feb. 2004 Mommy - dr.Monica Dunarintu - Maternitatea Bucur - 1-10 feb.2004 Lidia - dr. J. Barrett, Women's College, Toronto - 06 feb. 2004 Helen - dr. Rolea George - Sighisoara - 05 feb. 2004 Andruska - Dr. Badea Iulian - Sp. Universitar - 1-7 feb. 2004 Ad Rasnov - Dr. Paris Florentina – Sp. Filantropia - 7-10 feb. 2004 - Rares Andrei Elena I.- Iasi -10 (11) februarie 2004. IoanaCo - -Cluj Napoca, Spitalul Dominic Stanca - 12 februarie 2004 Fabi - Franta - 14 feb. 2004 Misilicu – Japonia(?) - 22 feb. 2004 - baietel Pupicei, aceeasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce multe suntem mai, mai.........eu va citesc in fiecare zi fara exceptie.......mai greu mi-e cu scrisul ca parca am devenit mai lenesa in ultima vreme nu stiu de ce.........am fost sambata seara la o nunta si mi-a fost cam frigut ( m-a durut putin in zona ovarelor), cred ca si lu bibicu meu ca de atunci tare somnoros e..ce am observat ca i-a placut valsul ca dantuia de mama focului[roker].....daca nu va suparati as vrea si eu pozele de la mall.........ioanacorutiu@yahoo.com........sa va cunosc macar pe cateva dintre voi.........multumesc !!! in avans ........... Pupici la toate Burtici, Ioana si bibicu [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, eu de abia acum am reusit sa ma eliberez un pic la birou si am citit pe nerasuflate mesajele voastre. l-am rugat pe sotul meu sa va trimita pozele, pt. ca sunt ff ocupata si recunosc nici nu ma prea pricep in ale calculatoarelor. sper ca le-ati primit! Lia nu stiu adresa ta de mail pt. poze. Layla-28 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem un baietel in burtica pe numele lui Matei. Pupici si multumim Ramona [:X][pup], Din cate stiu eu+Fabi+Misa+Lidia suntem la a doua sarcina, nu gresesc nu ? Andra cu burtica de 25 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tin@ - Dr. Rusa Ion - Sp. Jud. Constanta - 25-30 dec. 2003 Dienuca - Dr. Marica - Sp. Filantropia Roxana(Zazzie78) - sp. Giulesti - 6 ian. 2004 Layla – 6-8 ian. 2004- - baietel Georgy - 08 ian. 2004 Scuffy - Texas - 09 ian. 2004 Micky24 - Germany - 09 ian. 2004 Diana_b - Dr. Ion Ionut - Sp. Giulesti - 11 ian. 2004 - Mircea Ane2 – Cipru – 20 ian. 2004 - Rachela Alexia Felicia(Calibra) - Sp. Rm. Valcea - 21 ian. 2004 - Bianca Lavv - dr.Anca Patrascu - sp.Filantropia (Craiova) - 18 ian. 2004 Lala26 - dr. Casian - Sp. Elena Doamna(Iasi) - 18 ian. 2004 Ioana_Maxim - Dr. Anca - Sp. Municipal - 20 ian. 2004 Tonny - Sp. Jud. Constanta - 24 ian. 2004 Misa -dr. Merticaru Ilie, Spitalul Sf. Ioan cel Nou (Suceava). DNP-27.01.2004, al doilea bb IrinaSisu - 15-24 ian. 2004 Andra 28 - Dr. Marcel Moisa - Sp. Giulesti - 28 ian. 2004 Ioana77 – Prof. Ancar – Sp. Pantelimon – 29 ian. 2004, gemenii "Arturicii" Crisnemes (Cristina) - Dr. Micu Romeo - Clinica Ginecologie I (Cluj) – 30 ian. 2004 RA - Dr. Louis Mendez - Sp. Universitar - 30 ian. 2004 Coryydo - Dr. Mihu Dan - Sp. Stanca (Cluj) - 02 feb. 2004 - Bogdan TatianaG – Dr. Fulga Florescu – Sp. Stanca (Cluj) Lia 70 - 1-10 feb. 2004 Mommy - dr.Monica Dunarintu - Maternitatea Bucur - 1-10 feb.2004 Lidia - dr. J. Barrett, Women's College, Toronto - 06 feb. 2004 - al doilea bb Helen - dr. Rolea George - Sighisoara - 05 feb. 2004 Andruska - Dr. Badea Iulian - Sp. Universitar - 1-7 feb. 2004, Matei, al doilea bb Ad Rasnov - Dr. Paris Florentina – Sp. Filantropia - 7-10 feb. 2004 - Rares Andrei Elena I.- Iasi -10 (11) februarie 2004. IoanaCo - -Cluj Napoca, Spitalul Dominic Stanca - 12 februarie 2004 Fabi - Franta - 14 feb. 2004, al doilea bb Misilicu – Japonia(?) - 22 feb. 2004 - baietel Am mai completat pe unde am mai stiut si eu, cred ca lista poate fi modificata de fiecare sa o mai scutim pe Ra de cautari, nu ? Daca am facut greseli imi cer iertare [iartama] O zi minunata, Andra cu burtica de 25 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...