Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (13)


vilma

Recommended Posts

Buna dimineata! Sper ca sunteti toate bine, exceptind "placerile sarcinii". In primul rind as vrea sa-i multumesc lui Ra pentru mesaj si sa-i spun ca abia astept sa ma treceti si pe mine acolo, pe lista..(apropos, este primul meu bebel). Pentru Ane2: iti dau eu reteta de zacusca, daca vrei, dar cred ca ar fi mai bine sa-mi scrii adresa ta de e-mail pentru a nu umple forumul, ca e cam lunga. Eu am facut anul asta doua serii, deoarece, cu sarcina asta[gravi], eu n-am pofte, in schimb sotul meu da[pofta]... Asta e!... In rest, eu si bebe suntem bine si va pupam, pe mai tirziu[:X].. Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
misucaim de poze, Doamne frumusele mai sunteti!!! Atitea burtici la un loc...Faina posibilitate ... v-am spus....sucevencele se multumesc cu virtualul.. Stiti ce-am observat? Sotul meu e mai indragostit ca niciodata, poare doar atunci cind eram gravi cu Stef..Tam-nisam, curatind cartofi ieri par example... ma ia de dupa umeri, ma stringe in brate,ma pupa si-mi spune:Hai ca-i tai eu.. cind,mai bine l-ai pune sa bata covoare ...glumesc, caci noi nu batem covoarele.Si lista de amabilitati e nesfirsita, mai ales ca are un servici naspa de-ajunga dupa 19 acasa.., eventual se mai joaca si cu Stef si-i da sa manince. Eu ma simt in continuare f obosita, cred ca dincauza virozei, astazi merg la medic, ca bine nu mi-e.nici BB nu e prea activ, o fi Diazepamul...daca cumva nu va mai scriu sa stiti ca sunt in medical pina ma pun pe picioare....S-auzim de bine.... [gravi]Misuca& bb azi 26-sapt Misa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, burticutze dragi! Lia, m-ai amuzat tare de tot, eu glumeam cand spuneam ca sunt timida...Mai bine ca n-am fost cu voi [:D] pt. ca nu mai aveati loc de mine sa vorbiti...HAi mai, chiar mar timida???[:D][:D][:D] Prajitura pe care am facut-o e cu doua creme cu unt, una de frisca si una de ciocolata, si blatul cu ness + glazura de ciocolata. E f. ushoara (adica mananci la greu, nu e ca alea din comert, cu margarina...cih), cand ne intalnim, iti spun! E f. simplu de facut! Carmen, ca tot vorbeam de "timiditate"...Cum am mai spus, nesimtirea celor din jur este fara margini, asa ca atunci cand nu ti se ofera loc, il ceri tu, pur si simplu! Nu astept sa-mi pice nimic din cer! Pun ochii pe cate un tip mai spalatzel (asta ca sa nu ma trezesc cu ce stiu eu ce mitocanie, dar n-a fost pana acum niciodata cazul!!!) si-l ROG FRUMOS SA-MI CEDEZE LOCUL! Simplu!!! Insa am observat ca, procentual, cam in 70% din cazuri mi se cedeaza locul! acum e mai greu, cu geaca pe tine (inchisa) nu se observa, asha ca cel mai simplu este sa o deschei si sa stai cu burta la vedere! Eu asha fac! Asta pt. ca tot spuneam ca sunt "timida"... MAi pun o data lista, cu ce s-a mai completat: Tin@ - Dr. Rusa Ion - Sp. Jud. Constanta - 25-30 dec. 2003 Dienuca - Dr. Marica - Sp. Filantropia Roxana(Zazzie78) - sp. Giulesti - 6 ian. 2004 Layla – 6-8 ian. 2004- - baietel Georgy - 08 ian. 2004 Scuffy - Texas - 09 ian. 2004 Micky24 - Germany - 09 ian. 2004 Diana_b - Dr. Ion Ionut - Sp. Giulesti - 11 ian. 2004 - Mircea Ane2 – Cipru – 20 ian. 2004 - Rachela Alexia Felicia(Calibra) - Sp. Rm. Valcea - 21 ian. 2004 - Bianca Lavv - dr.Anca Patrascu - sp.Filantropia (Craiova) - 18 ian. 2004 Lala26 - dr. Casian - Sp. Elena Doamna(Iasi) - 18 ian. 2004 Ioana_Maxim - Dr. Anca - Sp. Municipal - 20 ian. 2004 Tonny - Sp. Jud. Constanta - 24 ian. 2004 Misa -dr. Merticaru Ilie, Spitalul Sf. Ioan cel Nou (Suceava). DNP-27.01.2004, al doilea bb IrinaSisu - 15-24 ian. 2004 Andra 28 - Dr. Marcel Moisa - Sp. Giulesti - 28 ian. 2004 Ioana77 – Prof. Ancar – Sp. Pantelimon – 29 ian. 2004, gemenii "Arturicii" Crisnemes (Cristina) - Dr. Micu Romeo - Clinica Ginecologie I (Cluj) – 30 ian. 2004 RA - Dr. Louis Mendez - Sp. Universitar - 30 ian. 2004 Coryydo - Dr. Mihu Dan - Sp. Stanca (Cluj) - 02 feb. 2004 - Bogdan TatianaG – Dr. Fulga Florescu – Sp. Stanca (Cluj) Lia 70 - 1-10 feb. 2004 Mommy - dr.Monica Dunarintu - Maternitatea Bucur - 1-10 feb.2004 Lidia - dr. J. Barrett, Women's College, Toronto - 06 feb. 2004 - al doilea bb Helen - dr. Rolea George - Sighisoara - 05 feb. 2004 Andruska - Dr. Badea Iulian - Sp. Universitar - 1-7 feb. 2004, Matei, al doilea bb Ad Rasnov - Dr. Paris Florentina – Sp. Filantropia - 7-10 feb. 2004 - Rares Andrei Elena I.- Iasi -10 (11) februarie 2004. IoanaCo - Dr. Fulga Florescu -Cluj Napoca, Spitalul Dominic Stanca - 12 februarie 2004 Fabi - Franta - 14 feb. 2004, al doilea bb Misilicu – Japonia(?) - 22 feb. 2004 - baietel Ana - dr Lemnete - Sp. Polizu - 24 feb.2004 - baiat Pupicei, Ra (sapt. 27)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, dragutelor, Am fost un pic plecata de acasa ca sa-mi prelungesc concediul medical si am intarziat la intalnirea de dimineata [;)]. Fetelor, si eu sunt [consti]in continuare. Sunt disperata de-a dreptul. Am mancat mere, am baut apa, am mancat activia, miere pe stomacul gol, geaba. Ma inchin inainte sa merg la toaleta si apoi 15 minute nu ma pot aseza. Chiar nu stiu ce sa mai fac. Oricum hemoragie nu am mai avut, dar ma dooooooooooooooooaaaaaaaaaaaaaaare tare [q]!!! Ramona, mi-ai facut o pofta cu prajitura ta [pofta]!!! Eu am visat alaltaieri (dupa Mall) ca mananc crema de zahar ars si ieri dimineata asta am facut[papica]. Trebuie sa fac o corectie pt. datele mele: pe bb o sa-l cheme Rares Ioan (am deliberat in familie). Lia, sedere placuta acasa, sa te odihnesti! Eu deja m-am invatat cu programul asta de lenesa. O sa mai stau inca 11 zile, pana pe 31 oct, apoi la munca cu mine! Aseara mi-am masurat si eu burtica si am fix 90 de cm, iar Kg 6 pana acum. Andruska, unde esti puiutzule? Te asteptam la taclale [si-eu]. In rest noi suntem bine, cam ametiti in dimineata asta. Bb este tare jucaus si ma inghionteste mai mult seara cand ma asez in pat si il mai apuca si noaptea. Va pupam si va uram o zi usoara. Oricum o sa mai intram pe forum azi[:p]. Adriana [gravi]in 24 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, burticilor![hia] Am tot citit ce ati mai facut voi in week-end! As fi venit si eu daca eram pe-aproape dar...deh! n-am avut cu ce sa zbor la voi, si pe vremea asta oribila! Vad ca sunteti vesele si sanatoase... pe mine ma supara rau arsurile (cica ii creste parul) Voi ati luat Maalox? Se pare ca mai imi trece atunci cand iau o pastila. Si cu constipatia n-ar fi probleme dar ...hemoroizi tot sunt..folositi ceva creme naturiste? sau nu aveti probleme ca mine? In legatura cu listuta, completam si noi: Lavv - dr.Anca Patrascu - sp.Filantropia (Craiova) - 18 ian. 2004 -Alexandru Lavv[gravi] sapt 28-a
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele, si eu am incercat sa va trimit pozele, dar imi trimite inapoi "delivery failure". cred ca aveti mail-ul plin, mai stergeti din mesaje sau download-ati-le pe computer, daca nu va indurati sa le stergeti. de vreo 2 zile ma chinuie o durere de cap, ma ia, ma lasa. e tare neplacut. am luat nurofen si algocalmin, dar dupa ce trece efectul ma apuca iarasi[bang]. va pupic si aveti grija de voi si de bebici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti burticutelor? Multumesc pentru poze! Astept sa va cunosc! Eu tot in spital. Deja e a 11-a zi de stat cu injectii. Ancar e in continuare nemultumit de burtica mea tare asa ca-mi cresc sansele sa raman aici pana nasc (mai am 7 sapt pana intru in perioada "minim admisa" pt nastere). Noroc ca mai stau de vorba cu voi! Arturicii sunt vioi, au invatat programul de injectii asa ca din 6 in 6 ore se trezesc. Asteptam sa mai facem o eco sa vedem ce fac. Despre constipatie, eu n-am facut cunostinta cu ea...inca. Dar am 2 reguli pe care le respect zilnic: 2 "modele" de fructe pe zi plus jumatate litru lapte. Si la mine funtioneaza. Am citit c-ar fi buni strugurii pentru tratarea ei. Pentru raceala eu am avut un tratament homeopat: Stodal - sirop de tuse, vitamina C cu propolis si Pinosol - picaturi pentru nas. Desigur ceaiuri multe dar eu n-am avut cum in spital dar cele enumerate mai sus m-au scos din raceala si am scapat fara pic de febra. O zi frumoasa, spor la treaba sau odihna placuta (dupa caz) Ioana si "Arturicii - sapt 26" [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata sau buna ziua !!! Nu am avut timp sa intru pe forum DELOC cu toate ca am venit la birou de la ora 8.15 [bang] Am avut un deadline de indeplinit si de trimis in State - am terminat cu bine si sunt aici cu voi, asa ca dragele mele... Mai intai sa incep cu lista: Tin@ - Dr. Rusa Ion - Sp. Jud. Constanta - 25-30 dec. 2003 Dienuca - Dr. Marica - Sp. Filantropia Roxana(Zazzie78) - sp. Giulesti - 6 ian. 2004 Layla – 6-8 ian. 2004- - baietel Georgy - 08 ian. 2004 Scuffy - Texas - 09 ian. 2004 Micky24 - Germany - 09 ian. 2004 Diana_b - Dr. Ion Ionut - Sp. Giulesti - 11 ian. 2004 - Mircea Ane2 – Cipru – 20 ian. 2004 - Rachela Alexia Felicia(Calibra) - Sp. Rm. Valcea - 21 ian. 2004 - Bianca Lavv - dr.Anca Patrascu - sp.Filantropia (Craiova) - 18 ian. 2004 -Alexandru Lala26 - dr. Casian - Sp. Elena Doamna(Iasi) - 18 ian. 2004 Ioana_Maxim - Dr. Anca - Sp. Municipal - 20 ian. 2004 Tonny - Sp. Jud. Constanta - 24 ian. 2004 Misa -dr. Merticaru Ilie, Spitalul Sf. Ioan cel Nou (Suceava). DNP-27.01.2004, al doilea bb IrinaSisu - 15-24 ian. 2004 Andra 28 - Dr. Marcel Moisa - Sp. Giulesti - 28 ian. 2004 Ioana77 – Prof. Ancar – Sp. Pantelimon – 29 ian. 2004, gemenii "Arturicii" Crisnemes (Cristina) - Dr. Micu Romeo - Clinica Ginecologie I (Cluj) – 30 ian. 2004 RA - Dr. Louis Mendez - Sp. Universitar - 30 ian. 2004 Coryydo - Dr. Mihu Dan - Sp. Stanca (Cluj) - 02 feb. 2004 - Bogdan TatianaG – Dr. Fulga Florescu – Sp. Stanca (Cluj) Lia 70 - 1-10 feb. 2004, Spit Elias, Dr. Cristian (?) Mommy - dr.Monica Dunarintu - Maternitatea Bucur - 1-10 feb.2004 Lidia - dr. J. Barrett, Women's College, Toronto - 06 feb. 2004 - al doilea bb Helen - dr. Rolea George - Sighisoara - 05 feb. 2004 Andruska - Dr. Badea Iulian - Sp. Universitar - 1-7 feb. 2004, Matei, al doilea bb Ad Rasnov - Dr. Paris Florentina – Sp. Filantropia - 7-10 feb. 2004 - Rares Ioan Elena I.- Iasi -10 (11) februarie 2004. IoanaCo - Dr. Fulga Florescu -Cluj Napoca, Spitalul Dominic Stanca - 12 februarie 2004 Fabi - Franta - 14 feb. 2004, al doilea bb Misilicu – Japonia(?) - 22 feb. 2004 - baietel Ana - dr Lemnete - Sp. Polizu - 24 feb.2004 - baiat DanaEma - State - 18.02.2004 - fetita Am adaugat-o pe Dana pe listuta noastra de gravidutze [gravi]si as fi pus-a si pe anabordea dar nu stiu cand ai DPN si unde nasti...cum ne spui te punem acolo --- sau te poti adauga singura [grup] + ca am modificat numele bblui Adrianei, respectiv Rares Ioan. Am trecut-o si pe Lavv cu ultimele info. Noi cu numele inca deliberam, momentan sunt 2 posibilitati (dar pot aparea si altele): Matei Daniel si Matei Dimitrie. Cu toate ca Daniel este si numele sotului ()[loveyou] m-am gandit ca asa are si el un tiz -cum sunt eu cu Andrei - si se va sarbatori de ziua numelui cu el. Plus de asta suna bine Matei Daniel Cruceanu, nu ? Auziti fetelor, voi stiti ceva de consumul de miere & unt cum ca ar fi interzis in timpul sarcinii ? Pe mine m-a sunat Daniel sa ma intrebe - l-a intrebat si pe el o colega de a lui care este insarcinata in 27 sapt ??? Ei i s-a spus de cineva care nu este cadru medical [medic] Lia multumesc ptr pupici si ti intorc ptr tine si bb... Mai esti interesata de dr de la Municipal (Universitar) ???? Lidia ce mai faci ? Cum te mai simti ? Ioana ce iti fac comorile ? Te mai lasa sa dormi ? Ieri am papat niste ciorba de fasole si dupa aceea nu ne-a fost prea bine...[poc] si ne-a durut burtica toata seara. Astazi luam o pauza..oricum ne trimite mama ciorbitza de vacuta si varza la cuptor - deja ma gandesc la ora 17.00 cand voi pleca de la birou [fuga]. Draga mea mama care se gandeste la noi...i-am spus ca m-am ingrasat f tare - am luat 11 kg [bang]- si ce credeti ca imi spune? "Lasa draga vrei sa fie puiu' anemic ? Mananca ca le dai tu jos" (ea se bazeaza pe prima experienta cand am luat 18 kg iar la nici 3 luni dupa nastere eram super slaba si frumoasa [8D]) - acum, vom mai vedea noi....!!! Adriana ptr constipatie ai incercat o lingurita de miere pe stomacul gol sau un pahar de apa calduta tot pe stomacul gol ? Sau compot de prune uscate/pere ? De la noi, cam astea sunt noutatile, va pupam si mai intram pe dupa amiaza pe forum [dc]. Andra cu burtica de 25 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...