Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghici ghicitoarea mea.....


palmyrah2002

Recommended Posts

  • Răspunsuri 86
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Perlele lui Stefi: "adei" = ? "budish" = ? "aponoi" = ? "pinocio" = ? "paã" = ? "mãã" = ? "usu" = ? "dona" = ? "tisa" = ? "pete" = ? "doi aniii" = ? "apoi" = ? "opate" = ? Cu drag, Oana si[copil] Stefan Andrei http://community.webshots.com/user/aoana100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by palmyrah2002
FETILI,da traduceti bre o data,ca ard de nerabdare!!![:D] Ne-ati lasat in ceatza si v-ati ascuns???[:D] [flo]Cristina si Mihnea
scuze de-ntirziere, iata si traducerea: PIPO - tablita " magica" (asa se numeste la magazin) - cea pe care scrii si stergi CAPA = CANAPEA TAIA = TANIA (sora mea) - (mamaia si tataia spune f. bine, in forma normala) PAIA = PEPENE, dar si para sau pruna COMPA = SCUMPA (de obicei in formula "mami compa" uitindu-se la mine cu ochii galesi...) CONCA = SCUMPUL - adica tati conca = tati scumpul palmyrah, multi [pup][pup] lui mihnea, ma distrez teribil cu vocabularul lui!!!! cind voi avea mai mult timp, o sa mai citez si eu din dictionarul Mariei cu drag Maruca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oanaa
Perlele lui Stefi: "adei" = ardei? "budish" = ? "aponoi" = ? "pinocio" = ? "paã" = para ?[:D] "mãã" = mar?[:D] "usu" = usa sau ursul ?[:D] "dona" = ? "tisa" = ? "pete" = fete ? [:D]"doi aniii" = ? "apoi" = ? "opate" = spate ?[:D] Cu drag, Oana si[copil] Stefan Andrei http://community.webshots.com/user/aoana100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cateva din cate imi mai aduc aminte ca acum Diana mea vorbeste cat de cat corect. pocolat - portocala cutzitza - cartitza atitz - laptitz ieiea - era opita - hop'asa Acum vorbeste cu propoziti tare imbarligate si foloseste niste expresii tare elevate, ceva de genul: " mama, tu nu esti inteleapta de loc daca ma urmaresti asa", "si eu pot sa fac ceva imposibil" sau "am dat cu chiuveta in cap" sau "pe o canita era cate o masa", si una tare de tot, dupa ce ii face tati din plastilina o vacuta, ea intoarce vacuta pe toate partile si dupa ce o analizeaza foarte serioasa ii da vaca inapoi lui tati si ii zice: "tati da nu i-ai facut putza pe unde curge milcul!"....... Sa lesinam nu alta, va dati seama ce zoologie stia Diana mea pe la trei ani si ceva[:D] Voi cu ce va mai laudati? 2xCiufulici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by palmyrah2002
Daca nu v-ati plictisit,sa continuam!!! Si astept si de la voi ghicitori!!! POPOTANU = ? OTU = ? BOTANA = ? CHIMI - CHIMI = ? POCALIA = ? [flo]Cristina si Mihnea
ia sa vedem....popotanu = hipopotamul??? (n-as crede, da' incerc si eu...[:D] otu = oul? botana si chimi - chimi = astept (cu mare curiozitate!) traducerea mamei pocalia = portocala?[:D][:D][:D] un week end placut daca nu ne mai auzim! si multi [pup] Maruca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...